Skocz do zawartości

Bieszczady 2009


1janbo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spanie w namiocie na pewno ma swój urok, do tego ognisko, towarzystwo i :flesje: (aż za spływami kajakowymi zatęskniłem). Ale tak jak pisze Konrad, podczas przemieszczania się z miejsca na miejsce, ciągłe składanie i rozkładanie tego może wkurzać. A jeszcze jak trafisz na deszczową pogodę... Do tego są niewielkie różnice w cenie między kwaterą a polem namiotowym. Więc namiot to rzeczywiście zabrać w razie "W".

Za kwaterą dla większej grupy to chyba lepiej już teraz się rozejrzeć. A jak zajmiecie taki cały budynek, to może i jeszcze lepszą cenę da się wynegocjować :bigrazz: Wszystko zależy od terminu, np. na czerwiec jeszcze mają sporo miejsc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Bieszczadach kilka razy, polecam jednak zjechać poza pętlę małą i dużą. Np. dolina Sanu to naprawdę inny świat, a jest też więcej takich ciekawych, mniej znanych miejsc. Chyba, że bardziej zależy Wam na dobrym tempie niż krajobrazach. W takich zagubionych zakątkach są najfajniejsze, najbardziej klimatyczne „lokale”. Noclegów jest pełno, nie ma problemu spotkać się razem na noc w knajpie. Ciężko polecać konkretne, bo niektóre odwiedzałem już kilka lat temu, ale na miejscu zobaczycie, gdzie ciągną najbardziej wyluzowani. Poza najwyższym sezonem, najpopularniejszymi długimi weekendami, na pewno jest więcej klimatu Bieszczad w Bieszczadach.

Informujcie na forum o zbliżającym się wyjeździe/terminie, może akurat zechcecie towarzystwa i będę mógł Was odprowadzić na miejsce ;)

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałeś mnie tą doliną Sanu MaRT TVL, już nawet mam pomysł jak to połączyć z resztą. Właśnie na widokach nam zależy, więc czekamy na kolejne propozycje :biggrin:

My zlądujemy w Bieszczadach na początku czerwca i przyjedziemy z Kazimierza przez Sandomierz i Łańcut. Jakoś bliżej terminu się zgadamy i może akurat uda się razem polatać :crossy:

Pozdrawiam :flesje:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najgorsze w bieszczadzkich zakamarkach, to nawierzchnia. Mnie puszki nie było szkoda :) Można znależć asfalty przerywane malowniczymi, ale płytkimi brodami... osobówka przejedzie.

Kazimierz czy Sandomierz to jak za płotem z mojego Ostrowca, jak się zdaży, to b.chętnie :crossy:

 

PS. A spanie w namiocie, pomimo nieopłacalności ze strony ekonomicznej (podobne ceny), niewątpliwie warte poświęceń... ze względu na walory poznawcze o charakterze międzyludzkim, mam na myśli :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. Trochę ciężko będzie się spakować w dwie osoby na vtr'kę, ale coś się wymyśli.

spoko . ja cały zeszły sezon przelatałem na zloty na RR czyli typowym plastiku woziłem namiot (wieki w h....... :biggrin: ) , śpiwory i parę innych drobiazgów więc też na pewno dasz rade :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spanie w namiocie na pewno ma swój urok, do tego ognisko, towarzystwo i :flesje: (aż za spływami kajakowymi zatęskniłem). Ale tak jak pisze Konrad, podczas przemieszczania się z miejsca na miejsce, ciągłe składanie i rozkładanie tego może wkurzać. A jeszcze jak trafisz na deszczową pogodę... Do tego są niewielkie różnice w cenie między kwaterą a polem namiotowym. Więc namiot to rzeczywiście zabrać w razie "W".

Za kwaterą dla większej grupy to chyba lepiej już teraz się rozejrzeć. A jak zajmiecie taki cały budynek, to może i jeszcze lepszą cenę da się wynegocjować :bigrazz: Wszystko zależy od terminu, np. na czerwiec jeszcze mają sporo miejsc.

 

Bartuś! Zapomniałeś o mnie? Może się przykleję na przelot z Hilem. Moja nowa bryczka jest przewidziana na trasy >500km.

W Bieszczadach polecam knajpkę "Siekierezada" w Cisnej (jeżeli jeszce istnieje)-super wystrój (rzeźby diabłów, siekiery wbite w stoły), Komańcza - miejsce uwięzienia Prymasa Wyszyńskiego, połoniny Wetlińska i Caryńska, oczywiście wejście na Tarnicę, Sanok- skansen i Zamek (kolekcja obrazów Z.Beksińskiego), mnóstwo cerkwi, Baligród i okolice (miejsce śmierci gen.Świerczewskiego) i koniecznie przejazd z Baligrodu do Wołkowyji (droga z tzw.przełomami i brodami -chyba,że już wybudowano kładki). Obowiązkowo wielka pętla bieszczadzka (ok.250 km), o tamie na Solinie chyba nie trzeba wspominać. W Polańczyku na cyplu była świetna knajpka z westernowym wystrojem (mam nadzieję,że jeszcze jest).

Bartek, podaj mi dokładniejszy termin.

Edytowane przez Misiek 63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomniałem, nie zapomniałem. Tą nową bryczką to śmiało zaryzykowałbym nawet trasę ok 1000km na raz :crossy: Siekierezada jest oczywiście w planie :flesje: już raz miałem okazję tam gościć, super klimat. Zapora i pętle obowiązkowe, duża ma tylko około 150km i większość z tych wymienionych atrakcji jest na niej lub w pobliżu, więc pewnie je odwiedzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomniałem, nie zapomniałem. Tą nową bryczką to śmiało zaryzykowałbym nawet trasę ok 1000km na raz :crossy: Siekierezada jest oczywiście w planie :flesje: już raz miałem okazję tam gościć, super klimat. Zapora i pętle obowiązkowe, duża ma tylko około 150km i większość z tych wymienionych atrakcji jest na niej lub w pobliżu, więc pewnie je odwiedzimy.

 

Może 150km, ale mi wyszło 250 (z Szamotuł do Obornik najlepiej jedzie się przez Piłę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie kolegów z wielkopolski, w poniedziałek postaram się podpytać kolegi na temat dostępu do ośrodka AZS na patelni w Polańczyku. Są tam domki i teren względnie zamknięty także akurat żeby moto potrzymać. Tylko napiszcie w jakiej sile potencjalna grupa by przyjechała :)

 

A co do miejscówek no to trzeba jeszcze przejechać drogą z Sanoka do Przemyśla. Masa nawrotek serpentyn i dobra nawierzchnia bo to odcinek w samochodowych rajdach górskich :) Ładna trasa się robi jadąc właśnie z Sanoka do Przemyśla (po drodze zamek w Krasiczynie) w Przemyślu spacerek, jazda na wzgórze zamkowe i pyszne lody i potem wzdłuż Sanu doliną przez Dynów (po drodze knajpa Pod Semaforem - dobry grill), Brzozów do Sanoka. Trasa według map24 ma 225 km licząc wyjazd z Polańczyka

Edytowane przez Juzeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do terminu, to obstawiam (zgodnie z sugestiami z forum) początek czerwca. Z przyczyn oczywistych odpada termin 05-07 czerwca, bo wtedy jest mega zlot Drag Star(ów) i V-Star(ów) w Borkach i muszę tam się zintegrować :icon_biggrin: :flesje: A poza tym, w tym terminie powinno być ciepło i chyba mało turystów w adidasach :icon_twisted: A co ilości uczestników? Z tego co pierwotnie oszacowałem, szykuje się jak na razie 5 pewnych maszynek (nie wiem, jak tam z Plecaczkami). Lista jest oczywiście otwarta, jak jednak wspominałem ogranicza nas jedynie max prędkość do ok. 110 km/h.

 

w poniedziałek postaram się podpytać kolegi na temat dostępu do ośrodka AZS na patelni w Polańczyku. Są tam domki i teren względnie zamknięty także akurat żeby moto potrzymać.

 

...byłoby zajebiaszczo :notworthy:

 

 

 

PS.

Już chyba zacznę na mapie nanosić ważne punkty widokowe (knajpy), bo jak tak dalej pójdzie, to się pogubię :icon_biggrin: :clap: :buttrock: :biggrin:

 

Edytowane przez 1janbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pierwotnie oszacowałem, szykuje się jak na razie 5 pewnych maszynek (nie wiem, jak tam z Plecaczkami). Lista jest oczywiście otwarta, jak jednak wspominałem ogranicza nas jedynie max prędkość do ok. 110 km/h.

a mnie uwzględniłeś w tych 5 maszynach ??? :biggrin:

no jeśli ten max 110 będzie traktowany jako przelotowa a nie max 2 km w ciągu całej trasy to też się pisze :crossy:

 

aaa mam już turystyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie uwzględniłeś w tych 5 maszyn (...)

aaa mam już turystyka ;)

 

 

...jasne, Kiler... skoro nie widzisz przeszkód, miło będzie :biggrin: , a na marginesie - nic się nie chwaliłeś :crossy: Co tam jako 3-cia maszynka w garażu stoi?

Edytowane przez 1janbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...