Skocz do zawartości

olej motocyklowy w silniku samochodowym


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy już taki temat był na forum czy nie -szukałem, nie znalazłem (może słabo szukałem)

tak się składa że motocyklowy półsyntetyk mam taniej niż samochodowy i tak sobie myślę coby auto tym ustrojstwem zalać

da radę? co myślicie?

piec mam zalany minerałem ale gdy się nagrzeje to trochę słychać hydrauliczne kasatory luzu

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa że motocyklowy półsyntetyk mam taniej niż samochodowy i tak sobie myślę coby auto tym ustrojstwem zalać

Jeśli to dobry(firmowy) olej z pewnego źródła to wiem co możesz z nim zrobić - sprzedać mi :biggrin: bo na wiosnę będę potrzebował :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten katamaran to jaki ma silnik ? OTTO ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość świerzy

Mój kolega z W-wy zakupił kiedyś 50 litrów syntetycznego ARALu do motocykla . Tez zastanawiał się czy może nalać do CC . Po co kupować kolejne litry oleju na zmianę jak , w piwnicy stoi beczka syntetyka 10W/50 . Wykonał jedna zmianę ? Nic nie stwierdził :icon_biggrin:

potem drugą , potem trzecią ....potem jeszcze kilka i nie zauważył żadnych niepokojących objawów . W końcu sprzedał auto .

Nic nie wyciekało , nic nie tłukło , nie przycierały się samoregulatory ...

Jednym słowem ..... LEJ PAN TEN OLEJ . :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko teoretycznie...

Ale wg mnie to wyglada to tak...

Olej od samochodu do motocykla nie daje rady bo samochodowy niedałby rady w tak cieżkich warunkach z powdu wysilenia silników motocyklowych , ich wysokich predkości obrotowych etc

Czyli na odwrót powinny byc same + bo jak w motorze daje rade to w samochodzie powinien dawać rade ze ho ho

Edytowane przez wagabunda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wueska, jestes jednym z niewielu forumowiczow, do ktorych rad zalecam sie bez zastanowienia czy aby ma racje, bo wiem ze jesli cos powiesz to ja masz. Ale w tym momencie mnie zagiąłeś.

 

Światowej klasy producent pozwoliłby sobie na taki numer? i mowimy tu o konkretnym modelu czy calej gamie olejow?

 

 

pzdr:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...