Skocz do zawartości

Bmw 650 Dakar dla niskiego rajdera.


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu choruje na BMW GS 650, wlasnie trafia mi sie mozliwosc kupna wersji Dakar. Czytalem ze sa wyzsze niz normalne GS i zastanawiam sie czy nie bedzie to problemem dla kierowcy ok. 170 cm wzrostu.

Czytalem w jakiejs gazetce ze test-rider o wzroscie 180cm mial klopoty z utrzymaniem rownowagi podczas manewrowania na parkingu i na swiatlach malo go nie upuscil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczy się długość, lecz technika :)

i nie chodzi tutaj tylko o motocykle ;)

 

Pozdrawiam, Maciek

 

 

 

Dzieki za odpowiedz, choc wydaje mi sie ze to troche taka wersja pocieszajaca ;).

 

A tak na powaznie, jest to wlasciwie jedyna rzecz ktora mnie powstrzymuje przed kupnem tego motoru.

Boje sie ze wysokie siedzenie spowoduje ze srodek ciezkosci motoru bedzie w punkcie w ktorym ciezko mi bedzie go opanowac podczas, jak juz pisalem, zatrzymywania sie na swiatlach i manewrowania w sytuacjach parkingowych. Jesli stajac, aby oprzec sie noga o ziemie, bede musial go pochylic znaczaco na bok zamiast trzymac w pozycji pionowej, po prostu w pewnym momencie moge go nie utrzymac, co nie zdarzyloby sie w przypadku nizszego motoru.

Musze sie zdecydowac na kupno do przyszlego weekendu, z wdziecznoscia powitam wszelkie komentarze.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, choc wydaje mi sie ze to troche taka wersja pocieszajaca ;).

 

A tak na powaznie, jest to wlasciwie jedyna rzecz ktora mnie powstrzymuje przed kupnem tego motoru.

Boje sie ze wysokie siedzenie spowoduje ze srodek ciezkosci motoru bedzie w punkcie w ktorym ciezko mi bedzie go opanowac podczas, jak juz pisalem, zatrzymywania sie na swiatlach i manewrowania w sytuacjach parkingowych. Jesli stajac, aby oprzec sie noga o ziemie, bede musial go pochylic znaczaco na bok zamiast trzymac w pozycji pionowej, po prostu w pewnym momencie moge go nie utrzymac, co nie zdarzyloby sie w przypadku nizszego motoru.

Musze sie zdecydowac na kupno do przyszlego weekendu, z wdziecznoscia powitam wszelkie komentarze.

 

Najlepiej jechac i sie przymierzyć. Powodzenia w zakupie życzę.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz wzrostu? Srodkiem ciezkosci sie nie przejmuj bo zbiornik paliwa masz pod siedzeniem, czyli sporo nizej niz w innych tego typu motocyklach. Ja mam 175cm wzrostu i zadnego problemu z opanowaniem sprzetu nie mam, Jakis czas temu wymienilem mu amortyzator na WP i sie podniosl o kolejne 4cm. I nadal nie mam z nim problemow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie, ze zawieszenie z tylu sie reguluje :) wiec mozna sobie dopasowac sprzeta jak sie za wysoki bedzie wydawal.

 

 

Z tego co czytalem mozna tez wymieniec siedzenie na "low" ktore obniza motor o jakies 40mm.

Dzieki za odpowiedzi, chyba ci testujacy z USA troche przesadzili z gosciem 180 ktory mial problemy bo motor wysoki.

 

Z tego co czytalem mozna tez wymieniec siedzenie na "low" ktore obniza motor o jakies 40mm.

Dzieki za odpowiedzi, chyba ci testujacy z USA troche przesadzili z gosciem 180 ktory mial problemy bo motor wysoki.

 

Ile jest wart w Polsce Dakar z 2007 z 2000km przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega data7 ma 175 a autor tematu ok 170, data podnosil jeszcze motocykl i dalej problemu nie ma więc logiczne jest że autor na seryjnym zawieszeniu nue bedzie mial problemu... ludzie wyluzujcie ;)

 

pytanie raczej jaka jest roznica wagowa miedzy nimi i jak jest ustawione wawieszenie. Siedzenie da sie obnizyc - tapicer sie klania. Co do zawieszenia to mozna rowniez obnizyc.

 

Nalezalo by sie wiec do niego przymierzyc to raz, dwa to moze niekoniecznie Dakar a zwyly standard.

 

:crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie raczej jaka jest roznica wagowa miedzy nimi i jak jest ustawione wawieszenie. Siedzenie da sie obnizyc - tapicer sie klania. Co do zawieszenia to mozna rowniez obnizyc.

 

Nalezalo by sie wiec do niego przymierzyc to raz, dwa to moze niekoniecznie Dakar a zwyly standard.

 

:crossy:

 

 

W Kanadzie ciezko znalesc uzywke BMW GS 650, ten Dakar to dosc dobry deal.

BMW w swojej broszurce pisze o 3 rodzajach fabrycznych siedzen, 3 rodzaje dla GS i dwa dla Dakara. W GS najnizsze jest 750mm i ma pasowac tym do 170cm, w Dakarach niskie to 830mm (dla tych do 175cm). Wyzsze siedzenie w Dakarze podwyzsza go o 40mm.

Moze wystarczy zmienic siedzenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kanadzie ciezko znalesc uzywke BMW GS 650, ten Dakar to dosc dobry deal.

BMW w swojej broszurce pisze o 3 rodzajach fabrycznych siedzen, 3 rodzaje dla GS i dwa dla Dakara. W GS najnizsze jest 750mm i ma pasowac tym do 170cm, w Dakarach niskie to 830mm (dla tych do 175cm). Wyzsze siedzenie w Dakarze podwyzsza go o 40mm.

Moze wystarczy zmienic siedzenie.

 

BMW robi nizsze siedzenia, Touratech robi nizsze siedzenia i jeszcze duzo innych firm robi takie siedzenia :) wiec spokojnie sobie cos dobierzesz. Osobiscie uwazam, ze spokojnie poradzisz sobie na nim na oryginalnym siedzeniu. Porownywalem inne motocykle w tej samej wadze do dakara i dakar swoim rozlozeniem masy naprawde bije je na glowe. Wlasnie dzieki zbiornikowi, ktory jest pod dupskiem. Jak ja kupilem swojego dakara, to lagi mial wpuszczone w polki okolo 2cm i amor mial tez ustawiony na low. Tak sobie poprzedni wlasciciel poradzil ze swoim wzrostem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW robi nizsze siedzenia, Touratech robi nizsze siedzenia i jeszcze duzo innych firm robi takie siedzenia :) wiec spokojnie sobie cos dobierzesz. Osobiscie uwazam, ze spokojnie poradzisz sobie na nim na oryginalnym siedzeniu. Porownywalem inne motocykle w tej samej wadze do dakara i dakar swoim rozlozeniem masy naprawde bije je na glowe. Wlasnie dzieki zbiornikowi, ktory jest pod dupskiem. Jak ja kupilem swojego dakara, to lagi mial wpuszczone w polki okolo 2cm i amor mial tez ustawiony na low. Tak sobie poprzedni wlasciciel poradzil ze swoim wzrostem.

 

 

Wlasnie sobie przypomnialem ze kiedys jezdzilem na Suzuki Dakar, ktory ma dosc poruwnywalne wymiary, wazy ok. 170kg i siedzienie ma na wys chyba 890mm. Bylo ok choc co tu duzo gadac, lekki nie byl i stojac, przy wiekszym przechyleniu ciezko bylo go utrzymac. Tak jak piszesz, podobno Dakar jest dobrze wywazony wiec powinien byc lepszy od Suzuki Dakara.

 

Wlasnie sobie przypomnialem ze kiedys jezdzilem na Suzuki Dakar, ktory ma dosc poruwnywalne wymiary, wazy ok. 170kg i siedzienie ma na wys chyba 890mm. Bylo ok choc co tu duzo gadac, lekki nie byl i stojac, przy wiekszym przechyleniu ciezko bylo go utrzymac. Tak jak piszesz, podobno Dakar jest dobrze wywazony wiec powinien byc lepszy od Suzuki Dakara.

 

 

Wpadlem dzis do sklepu BMW i przetestowalem 800tke. Siedzienie ma jeszcze wyzsze od Dakara a w sumie nie bylo zle. Chyba ten amerykanski gozdek troche przegial ze ze wzrostem 180cm, zatrzymujac sie, stoi sie na koncowkach palcow stop. Choc trzeba przyznac ze ta 800tka to niezla krowka. ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gość miał typowy amerykański brzuszek i krótkie nóżki , to rzeczywiście mógł mieć problem z postawieniem całych stóp :icon_mrgreen:

A tak na poważnie , to sam się przekonałeś że nawet na 800-setce nie jest żle.Ja widziałem jak do Gs 650 dakar przymierzała się dziewczyna o wzroście 168 cm i stwierdziła że to idealne moto dla niej , a przypuszczam że nie jesteś wątlejszej budowy niż ona więc jeśli Ci się to moto podoba to bierz śmiało.Ja bym się jednak zastanowił czy nie wybrać tej 800-setki , skoro mówisz że mierzyłeś i nie jest żle...po co za 2 lata rozglądać się za czymś większym ? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...