Skocz do zawartości

gpr50 problem z obrotomierzem


ZBorri
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:)

Mam problem zwiazamy z gpr -kom ;]

wygląda to tak ze linka od obrotomierza nie kręci sie w ogolę nawet ten mały wałeczek przy silniku(bo to chyba napędza linkę) w który jest wkładana linka od obrotomierza, nie wiesz może co sie mogło stać?

jest to gpr-ka z 2000r, proszę o pomoc

 

pozdro Krzysiek;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś gprkę z 2001r (ten sam model co u Ciebie na awatarze) ale z tego co pamiętam obrotomierz był elektroniczny i nie było tam żadnej linki. Z tyłu obrotomierza masz taką kostkę którą wpinasz + kilka "wtyczek" z żarówkami do podświetlenia zegarów. Mogę się mylić, ale sprawdź dokładnie połączenia kabli z tej kostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś gprkę z 2001r (ten sam model co u Ciebie na awatarze) ale z tego co pamiętam obrotomierz był elektroniczny i nie było tam żadnej linki. Z tyłu obrotomierza masz taką kostkę którą wpinasz + kilka "wtyczek" z żarówkami do podświetlenia zegarów. Mogę się mylić, ale sprawdź dokładnie połączenia kabli z tej kostki

 

 

sorki ze nie w temacie a mozesz mi powiedziec dokladniej gdzie przy silniku masz podlaczona linke??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie rozebrany silnik od takiej wersji :D

I sprawa ma się tak, do wału korbowego jest przyczepiony plastikowy ślimak, który napędza wspomnianą linkę i mogę Ci powiedzieć, że możliwości są dwie albo ten ślimak jest już na tyle sfatygowany, że nie napędza ( w moim silniku to on już troszkę właśnie taki jest) lub masz przerwaną linkę.

Sprawa prosta wykręcasz linkę i sprawdzasz na sucho czy kręci się w osłonie prawidłowo jeśli linka jest ok to niestety zostaje ten ślimak z z nim jest troszkę roboty pomijając że trudno go będzie dostać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ze nie w temacie a mozesz mi powiedziec dokladniej gdzie przy silniku masz podlaczona linke??

 

Nie pamiętam jak to dokładnie wyglądało, miałem derbika ponad 2 lata temu i zapomniałem już jak to dokładnie wyglądało, tym bardziej, ze nie miałem z tym nigdy problemu i przy tym nie grzebałem. Ale mój przedmówca już chyba wszystko wyjaśnił :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak to dokładnie wyglądało, miałem derbika ponad 2 lata temu i zapomniałem już jak to dokładnie wyglądało, tym bardziej, ze nie miałem z tym nigdy problemu i przy tym nie grzebałem. Ale mój przedmówca już chyba wszystko wyjaśnił :bigrazz:

 

 

ok dzieki za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło cylindra wychodzi linka podobna do linki sprzęgła tylko grubsza.

Jak masz wszystkie plastiki to trzeba dostać się do silnika.

Pozdrawiam

 

 

ok wielkie dzieki a wiesz moze jak jest z ta linka w aprillach z silnikiem rotax 123???

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale stawiam na elektronikę a nie na linkę.

W zależności od wersji bo np. w Gpr ce ZBorri w starszej wersji jest właśnie ten ślimak który napędza linkę natomiast już w nowszych wersjach jest elektronika masz kabelek od cewek który idzie do obrotomierza a ten zamienia częstotliwość na obroty.

Jeśli chodzi ci o Apkę tę co masz na awiatorze to raczej elektronika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba:

1. Spuścić olej

2. Spuścić wodę (chyba ale nie pamiętam jak to jest z pompą)

3. Odkręcić dekiel ze strony sprzęgła

4. Zablokować wał i odkręcić zębatkę na wale.

5. Następnie ślimak ale nie pamiętam jak on jest osadzony

Wał jest u kolegi bo na prasie będę go wyciskał z łożysk więc fotek nie mam jak zrobić ale ogólnie troszkę roboty ale nie aż tak bardzo skomplikowane.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...