Skocz do zawartości

Problem z gazem


onael
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W sierpniu 2008 założyłem do mojego Mondeo instalację gazową. Jest te pełna sekwencja BRC. Zrobiłem już na niej 11 tys. km i jak do tej pory nie miałem najmniejszego problemu. Przy 10 tys. była robiona ostatnia regulacja. Dzisiaj pojechałem zatankować (shell) i pojawił się mały problem - po przejechaniu około 10 km. wskaźnik poziomu gazu zrobił mi dyskotekę. Zaczęły mi mrugać wszystkie lampki. Auto normalnie jedzie na gazie, po zagrzaniu silknika sam się przełącza na gaz, nie stracił mocy - wszystko jest tak, jak powinno być. Z wyjatkiem tych lampek! Mrugają wszystkie z wyjątkiem jednej (ta co pokazuje czy jadę na benzynie czy na gazie - benzyna = czerwona, gaz = zielona)

 

Jak myślicie co to może być? Na serwis będę miał czas dopiero w sobotę ale jeśli to coś poważnego, to pośmigam trochę na benzynie (chociaż to zrujnuje moją kieszeń :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ten moduł z lampkami się zepsuł? miałem instalację II generacji BRC w golfie i podczas zakładania mechanik mówił żeby za bardzo się wskazaniami tych "lampek" nie sugerować po lubią się zepsuć. Co prawda u mnie przez 2 lata to nie nastąpiło.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się, że to może być jakiś błąd komputera, albo komputer pracuje w trybie awaryjnym :/ Tylko, że auto normalnie na gazie jedzie, więc może faktycznie to tylko wskaźnik się zepsuł. Może zatankował mi za dużo gazu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te cztery kontrolki do poziomu nie mają nic wspólnego z komputerem.

Zresztą w sekwencji trudno mówić o komputerze. Cale sterowanie jest brane z komputera benzyny.

Kontrolki są częścia wskaźnika poziomu. Czujnik jest umieszczony w butli i z reguły jest do dupy. Niedokładny jest od początku a z czasem zaczyna pokazywać cuda. Jezdzic mozesz z tym normalnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I mi też sie przydarzył problem z LPG. Zostawilem autko na 2 tygodnie i po powrocie nie chce sie przerzucić na gaz. Instalacja polega na tym, że po osiągnięciu odpowiedniej temperatury przy 2 tys. obr. przełączał sie na LPG. Teraz, nawet przy nagrzanym silniku lampka wskazuje prace silnika na benzynce. Jakiś termostat padł, czy cuś? Ma ktos schemat tej instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz jest fajny do momentu jak dobrze działa.

 

Być może jest to tylko błąd komputera, trzeba by podpiąć się i sprawdzić.

Generalnie wskazaniami bym się nie przejmował bo to jest tylko po to, żeby sobie coś ładnie mrugało.

 

@Adam

Zagrzej silnik na benie, zgaś go i odpal auto awaryjnie na gazie, mniej więcej tak: na włączonym zapłonie trzeba przytrzymać guzik od gazu przez jakieś 10 sekund i wtedy odpalić (w instrukcji powinno pisać co i jak, u mnie jest wtedy taki charakterystyczny "pstryk"). Może się komputer zresetował.

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...