Skocz do zawartości

Tłumiki Przelowowe


Vivaldi_V1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nieslyszalkem aby komus silnik sie rozlecial , bo mial przelotowke , pozatym w hard enduro , seryjne tlumiki sa blokowane , do uzyskania pelnej mocy wyciaga sie zwezke/tlumik decybeli. ( oczywiscie nie tylko to)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Autor tych wypocin wie co nieco na temat silnikow,ale to tak ze slyszy ze dzwony bija ale nie wie w ktorym kosciele.Zalozenia tlumika przelotowego spowoduje tez zatarcie lozysk kol.

Fabryczny tlumik jest zdecydowanie najlepszy pod wzgledem mocy,dlatego kazdy motocykl w klasie supersport gdzie mozna zalozyc dowolny wydech jezdzi na orginalnym. :wink:

 

Tak na marginesie nawet w motocyklach z sonda lambda w dalszym ciagu wymagane jest przestrojenie w taki czy inny sposob parametrow pracy silnika.Sygnal z O2 sensora brany jest tylko pod uwage w niskim zakresie predkosci obrotowch, przy malych uchyleniach przepustnicy i przy relatywnie powolnym wzroscie obrotow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Art niezły ale nie należy brać sobie tych informacji do serca. Fakt ze przelotowy wydech zniszczy silnik, trzeba wiedzieć co i jak robić. Mi się zdarzyło w Suzuki RF600R że gdy założyłem przelotówkę składaną z 3 różnych to moto lepiej śmigało, nie tylko dźwięk ale charakterystyka silnika. Moment obr. był dostępny na niższych obrotach i to mi się podobało. Spalanie było w normie.

Puste wydechy tak uwielbianie przez harleyowców czasem robią takie szkody że głowa boli. Przy montażu pustej tuby należy chociażby włożyć kołnierze na początek kolektora zaraz przy głowicy aby nie robić krzywdy silnikowi. :banghead:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...