Skocz do zawartości

Silnik Jawy 350 w ramie MZ ETZ 150?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wpadlem na pomysl, by skonstrulowac taki oto wehikul : silnik jawy 350 w ramie etz 150. Moje pytanie do Was: czy jest to mozliwe, wsadzic ten silnik w rame, tylko nie wsadzic byle motor stal, tylko by sie nadawal do jazdy. Czeska jednostka odczula by parenascie kilogramow mniej i napewno by to jakos ladnie i zrywnie chodzilo. Koszt ramy i silnika wynioslby mnie ok 300 zl, a mozna by fajnie pojezdzic ;) Dzieki za informacje, pozdrawiam

Edytowane przez tjss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem kiedys podobny przeszczep. Rama MZ 150 a slinki CZ 175. Cos mi sie wydaje, ze rozmiary karterow i mocowania ma podobne do slinkia z Jawy. W tej konstrukcji pod silnikiem szedl plaskownik, do ktorego za przednie uchwyty byl zamocowany silnik. Za uchwyt w glowicy tez chyba byl zamocowany. Wydech poprowadzony gora. Nawet fajnie sie tym jezdzilo. We dwoch szla na kolo jak R1 conajmniej:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

CZesc wszystko jest mozliwe jak tylko masz ochoe na zbudowanie takiego pojazdu to czemu nie troche musies wzmocnic rame i bezdie ok. ja teraz buduje trajke na remie i z silnikiem od rometa kadeta zobaczymy co ztego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz buduje trajke na remie i z silnikiem od rometa kadeta zobaczymy co ztego wyjdzie

 

:icon_eek: :icon_eek: :icon_eek: :icon_eek: :icon_eek: :icon_eek:

Dla siebie, czy dla swojego dziecka ??

Edytowane przez Krystian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trajka z silnikiem rometa?????

idz lepiej na piwko i nie pisz trajka

z tego moze wyjsc najwyzej pierdopędka ze sie nieladnie wyrażę

zamiast tracic czas i pieniadze przeznacz je na piwko a dobrze sie zabawisz.

chcesz jezdzic i byc wysmiewany???

chyba ze budujesz dkla dziecka ale wtedy lepiej wziac jakis chinski automat od skutera albo quada.

romety ogary komary i jawki to mopedy a nie material na trike

to tak jak z dziwki zrobić królową balu a poźniej się z nią ożenic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZesc wszystko jest mozliwe jak tylko masz ochoe na zbudowanie takiego pojazdu to czemu nie troche musies wzmocnic rame i bezdie ok. ja teraz buduje trajke na remie i z silnikiem od rometa kadeta zobaczymy co ztego wyjdzie

 

 

Łooo. Kolega buduje traję z Rometa, w danych profilu ma wpisane jako moto: WFM Chopper i WFM Cross....:icon_eek: Szykuje się lincz za zbesztanie zabytków motoryzacji. :buttrock: Profanacja! Niech tylko Granat tu zajrzy, będzie jubel. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tematu: po co pakowac silnik Jawy do ramy etz? Przecież zanim ten silnik się wkręci na obroty to 0,5 litra można opróżnić :wink:

Jeżeli masz ramę od 150 i chcesz zrobić maszynę do latania po polach/na kole to wstaw tam silnik od Mz ts 250. Nie jest to najpiękniejsze połączenie ale daje rady w zupełności. Jeżeli masz jeszcze oryginalny silnik to ponoć jest jakiś patent na wykręcenie z niego 20 km przy rozwiercie na większy tłok (od Shl M 11).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...