Skocz do zawartości

Mercedes A klasa 1.7 TDI


Boa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

 

Planujemy zmianę auta dla Żonki i bardzo Jej się podoba ten Merc.

Jeden ze znajomych mechaników odradził w ogóle A-klasę (ale to zagorzały fan Mercedesa z dawnych lat) a drugi stwierdził, że jeśli kupujemy w dobrym stanie, to nic nie powinno się dziać jeśli będzie odpowiednio eksploatowany.

 

Co Wy na to?

Czy to dobre autko? Dobry silnik?

 

Z góry dzięki za opinie.

Pozdro.

Rafał.

 

 

Powiem krótko. Moja matka jeździ tym ponad 2 lata. I powiedziała że nie zamieni tego na nic innego.

Auto nie dla faceta nie ma co. Ale dla kobitki idealne.

Silnik bardzo dobry i oszczędny. Pali mało a mocy trochę jest. Wygodny do jazdy po mieście bo wysoko siedzisz. Kobitki chyba tak lubią :D

 

My mamy w automacie i powiem wam że nie wyobrażam sobie tego w manualu. Szukajcie w automacie bo jest o wiele lepiej. Jest wygodniej. Na początku jak matka się przesiadła z Peugeota 206 2.0 HDi w manualu to stwierdziła że mercedes jest do dupy i nie będzie nim jeździć.

 

W aucie się nic nie dzieje. Jakiś serwis od czasu do czasu i nic po za tym. Wymiany i inne. A tak to raz nam coś stukało ale wymienili i już jest ok. Przez 2 lata żadnych większych wydatków.

 

Co do wad wymienionych przez eszte.

 

- wypalające się żarówki ? - pierwsze słyszę :/

- z zawieszeniem tez bzdury. Ostatnio matka wrypała w dziurę i coś walnęło. No ale jest przyczyna jest skutek. A tak to nic nie wymienialiśmy.

- zacinający się ręczny - trudno powiedzieć bo mamy automat. Daje P(arking) i leje na wszystko :)

- spalanie - w trasie jest 5,5 jak nic. W mieście no te 6 wyliczysz - ale czy to dużo :/

- diesela słychać to fakt ale to juz kwestia gustu czy komuś przeszkadza.

- wiatry niestety czuć bo auto jest dosyć wysokie

- to że się ułamała dźwigienka od maski to już jego pech. My nic takiego nie mamy:P :buttrock:

- schowek także działa bez zarzutów

- a ten stukot z tyłu to też pierwsze słyszę

 

Zobacz czy ten Twój samochód nie był bity lepiej :P bo jakiś wadliwy jest :P :P

 

 

Oprócz tego że auto babskie to złego słowa na nie nie powiem. Gwiazda jest gwiazda.

Edytowane przez mel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zobacz czy ten Twój samochód nie był bity lepiej :P bo jakiś wadliwy jest :P :P

Oprócz tego że auto babskie to złego słowa na nie nie powiem. Gwiazda jest gwiazda.

 

DUPA TAM nie gwiazda!!! Jakby w samochodzie coś się pieprzyło po dwóch latach (gdy jeszcze jest na gwarancji) to nasrać na takie auto-nawet trabanty w pierwszych dwóch latach się nie sypały! A ile tysięcy km tym autkiem Mamusia przejechała przez te 2 lata?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy ten Twój samochód nie był bity lepiej :P bo jakiś wadliwy jest :P :P

Oprócz tego że auto babskie to złego słowa na nie nie powiem. Gwiazda jest gwiazda.

DUPA TAM nie gwiazda!!! Jakby w samochodzie coś się pieprzyło po dwóch latach (gdy jeszcze jest na gwarancji) to nasrać na takie auto-nawet trabanty w pierwszych dwóch latach się nie sypały! A ile tysięcy km tym autkiem Mamusia przejechała przez te 2 lata?????????

 

 

Auto jest z 2001 roku i nie jest na gwarancji. W ciągu 2 lat zrobiła nim ~30 000km. Rodzice byli nim 2 razy na wakacjach czyli 2 000km w jedną stronę.

 

 

A Honda Civic? Świetne auto. Fajny silnik. Macie ten VTEC-E 90 koni czy 105?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jest pewnie tak zdesperowany ze w ratach ci sprzeda...

:icon_mrgreen:

 

Kolega nie jest zdesperowany i na raty nie odsprzeda :biggrin: . Na lato planuję nowe autko i moje będę mógł polecić bo sam o niego dbam :buttrock:

 

Chciał bym Jakubie, tym bardziej, że też mieszkamy w Luboniu :D

 

...ale 3-letnie auto to dla nas za duży wydatek :(

A gdzie pomieszkujesz w Libanie? Ja kwitnę na kuro(e)wskiego. Do Szkieleta czasem zaglądasz?

 

Dopiero będziemy mieć, kwestia ok 2-3tyg.

O ile się nie mylę to V-tec 115KM.

 

I prawidłowo! Japonia może i ma skośne oczy, ale z jakością i trwałością, żaden mesio jej nie podskoczy :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie pomieszkujesz w Libanie? Ja kwitnę na kuro(e)wskiego. Do Szkieleta czasem zaglądasz?

Kościuszki :)

Do Szkieleta jeszcze nie zaglądałem, ale w nadchodzącym sezonie na pewno nie omieszkam :)

 

Wiadomo Honda ;)

No baaaa :P

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie jest zdesperowany i na raty nie odsprzeda :biggrin: . Na lato planuję nowe autko i moje będę mógł polecić bo sam o niego dbam :buttrock:

A gdzie pomieszkujesz w Libanie? Ja kwitnę na kuro(e)wskiego. Do Szkieleta czasem zaglądasz?

I prawidłowo! Japonia może i ma skośne oczy, ale z jakością i trwałością, żaden mesio jej nie podskoczy :biggrin:

 

Jezeli na cos z gruby szmelcwagena to moge pogonic swojego :biggrin: Bo wlasnie tylko japonia oryginalna byla bezawaryjna ta z euro-azji juz niestety jest do bani :icon_rolleyes: Dlatego pozostaje jedyny sluszny wybor GWIAZDA...

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli na cos z gruby szmelcwagena to moge pogonic swojego :biggrin: Bo wlasnie tylko japonia oryginalna byla bezawaryjna ta z euro-azji juz niestety jest do bani :icon_rolleyes: Dlatego pozostaje jedyny sluszny wybor GWIAZDA...

:icon_mrgreen:

 

Niestety nic z gebelsów :biggrin:. Uważam, że te matoły zbyt późno dochodzą do rozsądnych wniosków (dopiero teraz wprowadzają common rail, a łańcucha rozrządu nie stosują do dzisiaj :banghead: :banghead: !!!) Jedynym słusznym wyborem jest TOYOTA. Będzie 4 z rzędu, a szósty japończyk u mojej Żonki :clap: . Wiem, że te TOYOTY już nie są całkiem japońskie, ale jednak bezawaryjne. I kocham toyotowskie diesle :notworthy: . I moją (hon)Dziunię :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moją (hon)Dziunię :buttrock:

 

Nie powiem, fajnie sie nia jezdzi :icon_mrgreen:

 

:crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prawidłowo! Japonia może i ma skośne oczy, ale z jakością i trwałością, żaden mesio jej nie podskoczy :biggrin:

 

:D

 

Niestety nic z gebelsów :biggrin:. Uważam, że te matoły zbyt późno dochodzą do rozsądnych wniosków (dopiero teraz wprowadzają common rail, a łańcucha rozrządu nie stosują do dzisiaj :banghead: :banghead: !!!) Jedynym słusznym wyborem jest TOYOTA. Będzie 4 z rzędu, a szósty japończyk u mojej Żonki :clap: . Wiem, że te TOYOTY już nie są całkiem japońskie, ale jednak bezawaryjne. I kocham toyotowskie diesle :notworthy: . I moją (hon)Dziunię :buttrock:

 

Człowieku co Ty opowiadasz za głupoty. Mercedes miał commona rail w 1997 ( jako jedni z pierwszych obok Alfy ) jeśli się nie mylę było to W202. Zresztą sama nazwa CDI oznacza że znajduję się tam common rail. Tak jak m.in. JTD, D4D.

A łańcuszek można znaleźć bez problemu w BMW i Mercedesach. Skądś Ty takich głupot się naczytał :/

Swoją drogą to powiedz mi jaki silnik ma commona w Toyocie. D4D ... a niestety nie jest on z przed 1997. Więc błąd panie Kubo.

Albo się nie zrozumieliśmy albo hasło, że zawodowo siedzisz w motoryzacji mija się z prawdą.

 

 

Nie żebym był jakimś fanatykiem niemieckich aut bo średnio za nimi przepadam. Ale jak czytam głupoty to sorry :/

 

W wracając do Hondy. Może mi ktoś powiedzieć czemu tak trudno znaleźć w Civic'u DOHCa? :/

Edytowane przez mel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w civiu zrobili 16 V na jednym wałku.

 

no tak ale na dwóch są też tylko qrde czemu tego jest tak mało? :/

 

szukałem w ogłoszeniach ale ludzie tak strzelają z mocą że to masakra. A silniki dohc są chyba ze 4 tylko. w tym jeden jest tylko z Type R a za to ludzie chcą bandę pieniędzy :/

no nic trza szukać dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japonia może i ma skośne oczy, ale z jakością i trwałością, żaden mesio jej nie podskoczy :biggrin:

 

jako, ze sam jezdze obecnie japonia, ale podejrzewam, ze w porownaniu z mesiem ( r. 1986 i 319 000 km )to rdza mi wczesniej go zezre a czy silnik tego przebiegu dozyje tego nie bede chyba w stanie sprawdzic :icon_mrgreen:

 

:crossy:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...