Skocz do zawartości

Chorwacja 2009


ArtKaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety,zawsze robimy pod koniec lipca.W tym roku podobnie http://www.towarzystwomotocyklowe.opole.pl/index.php?id=zlot .W zeszłym roku tydzień po naszym zlocie pojechaliśmy do Chorwacji.

 

 

Dzięki za zaproszenie , jeżeli nic durnego nie wypadnie przyjedziemy z młodym :buttrock: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko kto zabiera namiot ze sobą,tanie kwatery więc jeden ciężar mniej.Chyba że zamierza koczować w namiocie.Jadąc w 2008 r do Chorwacji spaliśmy w Austrii u znajomych.Resztę trasy zrobiliśmy bez problemu.Ale wracając machnęliśmy 1100km na jeden strzał i nikt nie narzekał.W tym roku Bułgaria więc na pewno gdzieś spanie po drodze.Jakiś hotelik,lub kwatery.

 

 

Macie już ustalone dokąd jedziecie w Bułgarii? Czy pełny spontan i na żywioł?

 

 

Na Korczuli byłem kilka razy . Co cię interesuje ? :buttrock:

 

 

Masz może jakieś namiary na wypaśne kwatery ale niekoniecznie w wypaśnych cenach? Przegladamy oferty w internecie ale do końca nie przemawiaja one do mnie. Raz już wybrałem oferte z internetu i bardzo sie zawiodłem. Zupełnie inaczej jest gdy masz coś sprawdzone. Będę bardzo wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku raczej Chorwacja.Co kwater to polecam poszukać ich na miejscu.Napewo coś trafisz a poza tym masz możliwość wyboru.A kwatera z internetu fajnie wygląda tylko na zdjęciu.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a my z żoną po raz któryś wybieramy sie na początku września.

Dojazd 2 dni, spanie w kawterach (żadnych namiotów itp)

Czas pobytu ok 10 dni + dojazdy (4dni) Okolice makarskiej.

Jakby komuś pasował termin to chętnie sie podłączymy (lub zapraszamy do dołączenia :)

Pozdrawiam

Bronx

 

p.s

jak ktos wybiera sie w okolice makarskiej moge polecic namiary na kwatery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie to podam a co :) (musze przegrac dane z kompa w domu)

 

Co do kursu euro tez sie tego obawiam, jak podskoczy do 5zl (a sa takie prognozy) to dupa zbita, za 1000E sie nie da wypocząć.

Ja liczylem z 1500E czyli ok 5-5,5 tys zl, ale do wrzesnia daleko, może akurat zlotówka sie umocni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie to podam a co :) (musze przegrac dane z kompa w domu)

 

Co do kursu euro tez sie tego obawiam, jak podskoczy do 5zl (a sa takie prognozy) to dupa zbita, za 1000E sie nie da wypocząć.

Będąc 20 dni w Chorwacji + 10 dni jeżdżąc i nocując w alpach (w sumie około 8000km i 30 dni) nie przekroczyliśmy w 2 osoby 5000zł. Zatem czy ktoś wypocznie w 10 dni za 1000 zł czy za 1 000 000 zł to raczej kwestia zasobności portfela i charakteru wyjazdu :cool: . Wbrew niektórym opiniom namiot pozwala bardzo dużo zaoszczędzić na noclegach w całej Europie (biorąc pod uwagę 2 osoby) nie mówiąc już o atrakcji jaką jest sam w sobie.

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się PrzemekB, jednak kursu walut nie przeskoczysz... Tak wstępnie licząc, te same wakacje jakie mieliśmy w 2008 (12 dni, 8 w Chorwacji, część w namiocie część w kwaterach, 4000 km), dziś wyszyłyby ok. 1000 zł drożej :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc 20 dni w Chorwacji + 10 dni jeżdżąc i nocując w alpach

 

czy moglbys mi cos blizej napisac na temat noclegow w alpach bo wlasnie planuję chorwację przez alpy 31-08-2009 do 20-09-2009 i jakoś nie mogę znaleźć spania w jakichś normalnych cenach ... wszędzie wychodzi około 70 euro za 2 osoby za noc.

 

pozdrawiam

bartek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się PrzemekB, jednak kursu walut nie przeskoczysz... Tak wstępnie licząc, te same wakacje jakie mieliśmy w 2008 (12 dni, 8 w Chorwacji, część w namiocie część w kwaterach, 4000 km), dziś wyszyłyby ok. 1000 zł drożej :evil:

To prawda, że prawie wszystko drożeje tak w kraju jak i za granicą. Jednak w Cro można płacić kunami a te w porównaniu z rokiem ubiegłym różnią się o 10 groszy. Można złotówki wymienić na miejscu w Chorwacji. Z drugiej strony benzyna jest dużo tańsza (przynajmniej u nas). My mamy całą Polskę do pokonania więc to też jest jakaś oszczędność. Do sezonu jeszcze sporo czasu i wszystko się pewnie pozmienia. Może ze względu na kryzys mniej Niemców ruszy na Chorwację i ceny same pójdą w dół ;)

 

Pozdro

 

czy moglbys mi cos blizej napisac na temat noclegow w alpach bo wlasnie planuję chorwację przez alpy 31-08-2009 do 20-09-2009 i jakoś nie mogę znaleźć spania w jakichś normalnych cenach ... wszędzie wychodzi około 70 euro za 2 osoby za noc.

 

pozdrawiam

bartek

I tu właśnie widać dokładnie o ile jest tańszy namiot. Mogę Ci dać namiar na pole namiotowe w Szwajcarii gdzie w tamtym roku płaciłem 10 euro za 2 osoby z prądem i ciepłym prysznicem. W dodatku jest położone w odległości 20 km od 6 przełęczy. Napisz w jakich krajach i rejonach będziesz to podam Ci gdzie i za ile nocowaliśmy (jeśli byliśmy w ich pobliżu).

 

P.S.

Ze względu na brak neta odpowiem dopiero w przyszłym tygodniu.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc 20 dni w Chorwacji + 10 dni jeżdżąc i nocując w alpach (w sumie około 8000km i 30 dni) nie przekroczyliśmy w 2 osoby 5000zł. Zatem czy ktoś wypocznie w 10 dni za 1000 zł czy za 1 000 000 zł to raczej kwestia zasobności portfela i charakteru wyjazdu :cool: . Wbrew niektórym opiniom namiot pozwala bardzo dużo zaoszczędzić na noclegach w całej Europie (biorąc pod uwagę 2 osoby) nie mówiąc już o atrakcji jaką jest sam w sobie.

 

pozdro

 

Widzisz a Ja juz od kilku lat wygodny się zrobiłem i mówię namiotom stanowczo nie :) . Po całym dniu w siodle

nie mam ochoty na wyjeździe wakacyjnym spać w namiocie. Dla mnie i mojej żony to same minusy.

Chcemy troszkę odpocząć a co za tym idzie nie liczyć każdego grosza. Dlatego zakładamy taką sumę i

niestety rzadko kiedy schodzimy poniżej. Co do oszczedności to prawda że można kombinować z kunami, płacenie kartą też daje ciekawy przelicznik. JA mogę jechać przez Węgry i zaoszczędzę na autostradach w Austrii. Tylko że przejazd tamtejszymi górkami też jest przyjemny i wolałbym jechać przez Austrię, ale... czas pokaże, może złotówka sie troszkę umocni. Narazie pluje sobie w twarz ze nie kupilem z tysiąca euro w grudniu... no ale przed świętami cienko z kasą było a w robocie dostaliśmy taka pręmię świąteczną ze na karpia by nie straczyło :icon_evil: . ,,

 

Pozdrawiam

Bronx

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moglbys mi cos blizej napisac na temat noclegow w alpach bo wlasnie planuję chorwację przez alpy 31-08-2009 do 20-09-2009 i jakoś nie mogę znaleźć spania w jakichś normalnych cenach ... wszędzie wychodzi około 70 euro za 2 osoby za noc.

 

pozdrawiam

bartek

 

Louis wydał pare msc temu taka książeczkę Alpy dla motocyklistow, i tam masz kupę adresów miejsc "bikers friendly" z cenami od 30 do 80 euro za dobę za 2 osobowy pokój. Niestety moja gdzieś wsiąkła i nie mogę jej odnaleźć :( ale powinna być jeszcze jakaś informacja o tym dostępna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że prawie wszystko drożeje tak w kraju jak i za granicą. Jednak w Cro można płacić kunami a te w porównaniu z rokiem ubiegłym różnią się o 10 groszy.

 

A co z opcja aby cala kase miec na karcie i placic tylko w ten sposob ??? :buttrock:

Ja przyzwyczajony do tego w UK, cala kase mam na karcie :eek:

Nawet na poczcie za znaczek mozesz placic karta .... 50 groszy :icon_mrgreen: ( bez prowizji )

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Louis wydał pare msc temu taka książeczkę Alpy dla motocyklistow, i tam masz kupę adresów miejsc "bikers friendly"

 

dzięki za informację będę szukał i muszę kupić - niezależnie co i jak w Alpy się muszę wybrać bo to podobno obowiązek na motocyklu :P

 

Edit: znalazłem TAKĄ KSIĄŻKĘ alpy dla zmotoryzowanych czy to o niej mówiłeś ?

Edytowane przez subbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...