Skocz do zawartości

wydech


Rekomendowane odpowiedzi

W wiekszosci wypadkow te super wydechy to wyprute puszki , przelotowe, roznice glownie robia kolektory a nie sama puszka, ktora zrobic to niewielka sztuka i tu nie ma co przeplacac za firme X. Skad inand moim zdaniem wymiana wydechu jak juz to calosci albo wogole, strata kasy lepiej to wlozyc w silnik sam niz puszke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie pasował :-)

...tak orginał czy też inne tuningowe ... Przeglądając serwisówki zauważyłem ,że 95% podzespołów silnikowych mają te same numery katalogowe ... różnice to tylko wydech i zestrojenie gaźnika (dysze).

Przy amatorszczyźnie jaką uprawiam na moim EXC to czy wydech/dyfuzor jest z SX / EXC nie ma dla mnie róźnicy (mówimy o orginałach).

 

Pozdrawiam

 

PS. Po skasowaniu orginalnej końcówki od EXC ... założyłem HGS'a i jest "Si"

 

PS. ..zreszta EXC 200 -- to po prostu rozwiercona 125'tka :-) ... a EXC 300 to rozwiercona 250 'tka :-) -- mówimy o rocznikach 1999-2003

Edytowane przez mucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuningowe markowe wydechy polepszają charakterystyke, oczywiście mowa o kompletnym wydechu począwszy od cylindra

 

tyle akurat sie domyslam:) ale chodzi mi o wymiane samego tlumika koncowego, czy utrace cos z wlasciwosci badz czy moze cos zyskam?? albo jesli strace to czy bedzie to odczuwalne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana samego końcowego w dwusuwie mija się z celem, więc albo kupuj cały układ wydechowy albo zostań przy oryginale. a co do osiągów, znajomy założył teraz FMF-a do 250EXC, mówi że duzo lepszy moment obrotowy w dolnym zakresie, pozatym walory akustyczne :) ja mam Akrapovica w 525EXC i różnica miedzy serią jest też potężna, strasznie mocny dół!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle akurat sie domyslam:) ale chodzi mi o wymiane samego tlumika koncowego, czy utrace cos z wlasciwosci badz czy moze cos zyskam?? albo jesli strace to czy bedzie to odczuwalne??

moze lekko dzwiek się zmieni przy samej końcówce,nic pozatym...kluczowy, elementem jest dyfuzor i on to własnie decyduje o charakterystyce silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...