Skocz do zawartości

Obluzowany wentyl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam schodziło mi powietrze z przedniego koła, zdjąłem opone, i zobaczyłem że mam obluzowany wentyl w dętce, teraz pytanie czy da sie to jakoś uszczelnić, bo nie chce wymieniać dobrej dętki. Jeżeli ktoś robił takie eksperymenty prosiłbym o rade co zrobić z tym fantem. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam schodziło mi powietrze z przedniego koła, zdjąłem opone, i zobaczyłem że mam obluzowany wentyl w dętce, teraz pytanie czy da sie to jakoś uszczelnić, bo nie chce wymieniać dobrej dętki. Jeżeli ktoś robił takie eksperymenty prosiłbym o rade co zrobić z tym fantem. :bigrazz:

obluzowany ? chyba naderwany ? jak naderwany to nic nie zrobisz , detka do wymiany.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentyl kręci mi sie w dętce, ale nie wychodzi. Dzisiaj pomyślałem jak to zrobić i wpadłem na pewien pomysł, jak mi się uda to napisze.

 

stary z całym szacunkiem ale tego sie nie naprawia tylko wymienia........

 

ty masz koło 21 ?? przecież dętka 15 zł kosztuje :rolleyes:

 

zrobisz jakiś drut i przy 70km/h ci gwałtownie zleci powietrze z dętki z przodu zastanawiałeś sie ile i jak długo będziesz leciał jak ci sie moto wywali ?? a może pod czyjeś koła wlecisz ??

 

zresztą nigdy nie miałes kapcia przy dużej prędkości ??to nie rower że waży 20kg i jedzie 10km/h......

z tym nie ma żartów to jakbyś kleił złamaną ramę super glue......

 

ale zrobisz jak uważasz.........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentyl samochodowy jest szerszy i nie wejdzie w felge, po za tym i tak będzie tylko wstawiony i wątpie aby trzymał powietrze, na razie zrobiłem i trzyma. Zobacze jak postoi dłużej lub gdy przejade kawałek. Chociaż czuje że skończy sie na nowej dętce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś taki przypadek że w własnej głupoty oberwałęm wentyl a szkoda mi bylo dętki bo miałem tą gruba 4mm. Znalazłem wentyl z większą "podstawą" , wsadziłem do dętki, dałem dużą podkładkę z zewnątrz i mocno skręciłem i skika do dziś :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już zrobisz to nie kontruj wentla na feldze, niech sobie luźno w dziurze siedzi

propo strzelenia dętki w enduraku przy 100km/h , ja nawet nie zauważyłem :D

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zrobiłem tą dętke, tak jak wymyśliłem i jak pisał damian-kmx z tym że wentyl u podstawy i podkładke posmarowałem dodatkowo mocnym klejem, moto stoi już miesiąc, pierwsza jazda zaliczona kilka krawężników pokonałem i powietrze nie schodzi. Więc jak widać nie w każdym wypadku trzeba od razu kupować nowe, oczywiście nikogo nie namawiam do takich napraw, ale u mnie sie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...