Skocz do zawartości

Suzuki DR350 czy 650?


b182
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

XT ma suchą michę, można kupić KLR650 w tej kasie, http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1101594

ale ja skłaniał bym się bardziej do XT600, myślę że coś takiego http://www.allegro.pl/item552971994_yamaha...am_lub_zam.html

spełniło by swoje zadanie, na temat DR się nie wypowiem bo mam uprzedzenia do tego sprzętu a niektórzy na tym forum reagują alergicznie na niepochlebne opinie o DR, więc szszaaa :icon_mrgreen: .

Edytowane przez ghollum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest fajna XL z rozrusznikiem i kopajką, ma napewno tą rzewagę nad dr, że ma suchą miskę olejową i właśnie rozrusznik. A jak z mocą tych motocykli(xt, dr, xl i klr)? czy lekkośc xl w porównaniu z pozostałymi można odczuc wyraźnie podczas użytkowania czy tylko stawiając ją na wadze widac różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakiej XL mówimy, Wersja XL600R czyli bez rozrusznika jest wyraźnie lżejsza od XT,KLR czy DR z rozruchajką, i czuć to od razu, XLki w wersi XL600RM czy XL600LM maja zbliżoną mase do konkurencji. XTek do którego link zapodałem wcześniej jest najbardziej terenową wersją tej maszyny, nie ma rozrusznika tylko kopajkę, masą zbliżony jest do XL600R (czyli około 135kg na sucho), przewagą nad XL jest tarcza z tyłu z kolei przewagą XL jest mechaniczny gaźnik (choć ten w XT będzie oszczędniejszy), pod wzgldem zawieszenia są zbliżone.

Edytowane przez ghollum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dr zrezygnowałem przez mokrą miskę. Sumienie mi podpowiada żeby nie brac kawy, zostaje xt i xl. Która z tych dwóch maszyn ma lepsze odejście z dołu, która ma jakiej długości przełożenia(w dr np jest zbyt długa jedynka), jaka jest ich rzeczywista prędkośc max(to co podają w katalogach, że 147 to coś mało mi się wydaje)? Sprzęta jak długo postoi to czasami ciężko odpalic, jak to będzie się odbywac za pomocą samej tylko kopajki? Rozrusznik jest chyba przydatny, nawet jak na światłach moto zgaśnie bo akurat trzeba przełączyc na rezerwe, wtedy to dopiero pewnie się trzeba na kopac ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pompa oleju jest w dobrym stanie, to mokra miska naprawde nieprzeszkadza. Niewiem dlaczego myślisz że kawaski lepiej niebrac, to dobre motocykle. Mysle że wszystkie te motocykle mają prędkość zblizoną do ok 155-160. Kolega mi mówił ze KLRem 650 zamnknoł licznik, ale ile w tym prawdy...

Jesli masz dobrze wyrególowany motocykl to kopanie na kopajke naprawde nie jest takie zła. Potrzeba wprawy :bigrazz: Nawet jak długo postoi to powinien odpalić. Napewno rozrszunik jest przydatny, ale to w enduro ma plusy i minisy... Zawsze jedna rzecz więcej która się moze zepsuć. Ale napewno jest to przydatne :) Wiem bo mam... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dr zrezygnowałem przez mokrą miskę.

 

Kolego jeśli mówisz o DR600/650 to one mają mokrą miske olejową-nie mają zbiornika oleju a olej się sprawdza w okienku z prawej strony silnika na dole.

 

Moje obydwie bicz mają smarowanie z suchą miską olejową.

Poczytaj o zaletach tego rozwiązania i nie poczytaj tego za wadę lub coś co dyskwalifikuje dany model...

 

 

 

yo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mokra miska nie jest zla , wszystko zalezy od pompy oleju i ogolnych materialow uzytych w produkcji motocykla.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale stromy podjazd czy tym bardziej jazda na gumie napewno nie służą dobrze motocyklowi który ma mokrą miskę. Nitomen, rozwiń myśl w odniesieniu do powyższych modeli, proszę smile.gif

 

No ja tam nie wiem. Znam ludzi, którzy latają DR'ką na gumie i jakoś wszystko jest OK. Ja sam latam i nie zauważyłem żadnego najmniejszego problemu w związku z tym. Jak pilnujesz OLEJ to nic ci się nie stanie.

Co do odpalania moto z kopajką to jak jest wszystko OK to powinno palić tak:

http://www.youtube.com/watch?v=6fth-J-VqJ0

 

PS: jak chcesz to mam do zaoferowania moją DR'kę bo chce się przesiąść na XTZ (tą z awatara i filmu) Pisz na Priv jak cię interesuje.

Edytowane przez lukasz_vip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak DR jest najcięższa, racja? xt ma za miekkie zawiasy wiec wychodzi że xl będzie górą- ma suchą miskę(chyba jednak lepiej jak tak jest), jest lekka(w mierę) i ma ok zawiasy. model RM może trochę cięższy ale ma dwa mechanizmy rozruchu co chyba jest plusem ? Może ktoś powiedziec coś o kopytku każdego z tych moto?

 

Jeszcze jedno! Jak jest w DR z tym łańcuszkiem od wałków wyrównoważających? Ile przy tym roboty, ile kosztuje nowy jak kończy się regulacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciągnięcie łańcuszka to jakaś 30min-1h roboty. Wystarczy zdjąć lewą pokrywę, naciągnąć łańcuszek i założyć pokrywę.

 

Jak chcesz wymienić to już jest więcej roboty. Trzeba ściągnąć koło magnesowe a tego nie robisz bez ściągacza.

 

DR600 jest lżejsza od XT600.

Najlżejsza jest XR.

Edytowane przez lukasz_vip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba sprzedawał po 109zł DID

 

Co do tych wag to tak:

Xr600 (suchy 129kg), XL600R (bez płynów 135), Dr600(suchy 140, pełny 160) , XT600( pełny168kg), XR600RM (suchy 153kg), Dr650RS(176kg pełny) i XL600LM(155kg suchy). Możecie mnie poprawić bo do końca nie jestem pewien.

Edytowane przez lukasz_vip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...