Skocz do zawartości

"MoToPoDrÓżE małe i duuuże..."


PrzemekB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Jeśli macie coś uwiecznione z Waszych wojaży a chcecie się tym podzielić to ten temat jest dla Was. Znaleźliście w sieci filmy o turystyce motocyklowej, drogi widokowe, malownicze miejsca na piknik itp.- wklejajcie tu linki. Jeśli wiecie coś o tych miejscach proponuję pisać kilka słów, choćby o lokalizacji. Jeśli temat się rozwinie, będzie pomocny w planowaniu wojaży. Przykładem może być choćby znana Grossglockner, którą kilka osób przejechało a dopiero po powrocie zobaczyli na filmie w internecie, że można było wjechać na Edelweisspitze :cool: Gdyby film widzieli przed wyjazdem...

Dlatego gorąco zachęcam Was do wrzucania tego co macie :buttrock:

 

Żeby zacząć dzielę się tym co mam:

 

MoToHiSzPaNiA - Film pokazuje naszą 1-szą podróż na motocyklu. Jak się okazało dojechaliśmy na koniec Europy :smile: W filmie znajdziecie min. przejazd przez austriacką trasę Grossglockner. Można na nią wjechać (około 18 euro) od miasta Zell am See lub od Winklern.

 

Nockalmstrasse - Bardzo ładna, płatna (ok. 7 euro) trasa widokowa z dużą ilością winkli, które pokrywa asfalt dobrej jakości. Znajduje się w Austrii, w regionie Karyntii. Można wjechać na nią min. w okolicach miasteczka Reichenau położonego na drodze B95

 

Malta-Hochalm-Strasse - Krótsza i mająca gorsze warunki do szybkiego śmigania niż Nockalmstrasse. Za to o wiele bardziej atrakcyjna widokowo ze względu na tamę. Za wjazd płaci się około 9 euro. Jedyny wjazd znajduje się miasteczku Gmünd in Kärnten położonym na drodze B 99. Dodatkową atrakcją jest bliskość do Nockalmstrasse. Można spokojnie przejechać obie jednego dnia, nawet 2-krotnie :buttrock:

 

Silvretta-Hochalpenstrasse - Podobno jest ładna :biggrin: Wjazd około 10 euro. W każdym razie znajduje się w zachodniej części Austrii. Można na nią wjechać min. od strony miasta Bludenz leżącego przy autostradzie A14

 

Ale żeby nie było, że wszystko już widzieliście, dorzucam nowy filmik :bigrazz:

 

Passo dello Stelvio -Znajduje się w północnych Włoszech tuż przy granicy z Szwajcarią. Jak dla nas królowa alpejskich przełęczy :lalag: Żadna inna nie dostarczyła takich widoków i adrenaliny jak ta, szczególnie podczas zjazdu. Można na nią wjechać (za free) min. od strony miasta Bormio i tą stronę polecamy. Dlaczego? Po filmie może podzielicie nasze zdanie.

 

To na razie tyle. :flesje:

 

Pozdro

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz ile przyjemności mi sprawiłeś tymi filmami. Szczególnie, że zima, mróz i śnieg. Sam też jeżdżę po Europie i miło jest obejrzeć niektóre znane zakątki. Niestety z naszych wyjazdów mamy przede wszystkim zdjęcia i wspomnienia na całe życie. Jeśli zaś chodzi o montaż filmów to naprawdę dobra robota i pewnie niewielu wstawi tu swoje, chociaż bardzo bym chciał!

Pozdrawiam i poproszę o jeszcze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaś chodzi o montaż filmów to naprawdę dobra robota i pewnie niewielu wstawi tu swoje, chociaż bardzo bym chciał!

Też bym chciał i nie musi być zmontowane. Chodzi o to żeby coś zobaczyć nowego bo może być to pomocne.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.vimeo.com/2815223

 

Te widoki zapieraja dech w piersi. Nie mam mysli samobojczych, depresji i ogolnie wszystko ze mna w porzadku :), ale gdyby jakas wyzsza sila zapytala mnie jak chce umrzec, bez wachania powiedzial bym ze na motocyklu, w tym miejscu. A na pytanie, czy wiem jak wyglada raj, jako odpowiedz pokazal bym ten film.

Edytowane przez JERY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super temat!

 

Podaj jak możesz więcej informacji o Chamonix i generalnie Alpach francuskich (ewentualnie wklej link jeśli to gdzieś opisywałeś)

 

Generalnie planuję (gdy się tylko kości dobrze pozrastają) przejechać Niemcy i wbić się do Szwajcarii z zachodniej strony Morza Bodeńskiego, dalej Lucerna - Martigny - Chamonix - Susa - poprzez Col de la Bonette do Monaco - Nicea - Grand Canyon du Verdon - Grenoble - Genewa - Berno - Zurych i powrót niemieckimi autostradami zwykle bez ograniczeń :icon_biggrin:

 

Jakie sugestie co warto, a co trzeba zobaczyć w tej okolicy?

 

 

Widzę że na najwyższym Bikerpoint Przemku mieliście gorszą pogodę ode mnie; za to aurę przy Grosglocknerze podobną.

 

Filmów niestety nie kręciłem, jedynie krótkie mpg'i aparatem cyfrowym z jazdy po Alpach, które wrzucę jeśli ktoś chce to zobaczyć (jak znajdę gdzie - testował ktoś bikepics video?)

 

PS

szacun za montaż

Edytowane przez Bandzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jak możesz więcej informacji o Chamonix i generalnie Alpach francuskich (ewentualnie wklej link jeśli to gdzieś opisywałeś)

 

Generalnie planuję (gdy się tylko kości dobrze pozrastają) przejechać Niemcy i wbić się do Szwajcarii z zachodniej strony Morza Bodeńskiego, dalej Lucerna - Martigny - Chamonix - Susa - poprzez Col de la Bonette do Monaco - Nicea - Grand Canyon du Verdon - Grenoble - Genewa - Berno - Zurych i powrót niemieckimi autostradami zwykle bez ograniczeń :icon_biggrin:

 

Jakie sugestie co warto, a co trzeba zobaczyć w tej okolicy?

 

Super wyprawa się szykuje :buttrock: Jednak wolałbym żeby w tym temacie nie robić bałaganu bo nadal mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto dorzuci jakiś filmik z wakacji lub chociaż jakiegoś linka pleeeease :bigrazz: . Zapytaj w osobnym temacie a pewnie nie tylko ja coś Ci skrobnę bo do Hiszpanii to jest co oglądać :)

 

EDIT: nie zauważyłem, że już to zrobiłeś :) :lalag:

Mam proźbę co można zobaczyć w dzien może dwa tak u nas w TRUJMIEŚCIE.

 

Za propozycje bardzo dziekuje.

 

Do zobaczenia na drodze.

Proszę Cię o to samo co kolegę Bandzior`a.

P.S. Na PW Ci odpowiem.

Pozdro

Edytowane przez PrzemekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...