Skocz do zawartości

Ladowanie mz trophy es 250-problem!


pikoklb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przelicz sobie moc odbiornikow i porownaj z tym co oferuje pradnica (oczywiscie uwzgledniajac jej charakterystyke).

Mialem Mz-tke 6V i akurat Twoj problem mnie wcale nie dziwi. Jezeli do tego jezdzisz glownie po miescie na swiatlach, uzywasz kierunkowskazow itp to rzeklbym ze jest wszystko w normie :wink:

Co do tego akumulatorka to juz nie pamietam dobrze ale wlasnie cos w okolicach 11 czy 12 Ah. Jak kupisz 10 tez bedzie dobrze.

 

PS> Ja w swojej mialem ladnie wkomponowany amperomierz pomiedzy predkosciomierzem, a obrotomierzem i widzialem co ta pradnica potrafi ...

PS.2 Mozna troszeczke "przyspieszyc" ladowanie tej pradnicy zwiekszajc moc zarowki w kontrolce ladowania.

Edytowane przez ural_zgora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze mi ktos jaka bateria występuje w wyzej wymienionym sprzecie???

W tym momencie mam 14 ah i nie doladowuje mi go:( nową baterie szlag trafil, kolej na druga, tylko jaką???

Według informacji zawartych w książce "Obsługa motocykli i skuterów importowanych", która jest skruconą instrukcją obsługi akumulator powinien mieć pojemność 8 Ah. Tak więc twoje 14 to stanowczo za dużo. :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według informacji zawartych w książce "Obsługa motocykli i skuterów importowanych", która jest skruconą instrukcją obsługi akumulator powinien mieć pojemność 8 Ah. Tak więc twoje 14 to stanowczo za dużo. :eek:

 

I własnie nad taka sie zastanawiałem-8ah tylko mialem wątpliwosci :biggrin:

Ateraz pytanko czy zelowe sie nadają do moto???

piszą ze tak, ale jakos nie mam zaufania do nowszych technik w starych sprzętach :buttrock:

Dziękówa pany :notworthy:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zelowe sie nadaja do wszystkiego o ile jestes pewien ze regulator napiecia zawsze "odcina" przy jednakowym napieciu zalecanym i nie przekracza go. Jak wiadomo to zelowka szkodzi.

 

To jest regulator starego typu i moze róznie pracowac...

Wedlug was lepiej zainwestowac w zelówke czy normalny obsługowy aku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest regulator starego typu i moze róznie pracowac...

Wedlug was lepiej zainwestowac w zelówke czy normalny obsługowy aku??

Najlepiej zainwestować w porządny przegląd instalacji, prądnicy i ewentualną wymianę reglera na nowy . Rodzaj akumulatora to przede wszystkim wypadkowa posiadanych pieniędzy. Jak się dba o zwykły akumulator to na pewno pochodzi nie krócej niż żelówka, która dodatkowo podobno jest wrażliwa na wibracje i drgania (ale ta opinia pochodzi od użytkowników tego forum, ja nie mam żadnych doświadczeń z takim i akumulatorami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zainwestować w porządny przegląd instalacji, prądnicy i ewentualną wymianę reglera na nowy . Rodzaj akumulatora to przede wszystkim wypadkowa posiadanych pieniędzy. Jak się dba o zwykły akumulator to na pewno pochodzi nie krócej niż żelówka, która dodatkowo podobno jest wrażliwa na wibracje i drgania (ale ta opinia pochodzi od użytkowników tego forum, ja nie mam żadnych doświadczeń z takim i akumulatorami).

Ja mam zamontowany akumulator żelowy w AWO i nic mu się do tej pory od drgań nie stało, a ma już 3 lata. Co się tyczy mztki pikoklb, to moim zdaniem lepiej założyć zwykły akumulator kwasowy 8Ah, a to z racji tego, że prądnica w zestawieniu z mechanicznym regulatorem daje nieprecyzyjne napięcie ładowania, a to może mieć niekorzystny wpływ na akumulator żelowy. Wystarczy, że napięcie ładowania będzie za wysokie i skończy się to uszkodzeniem obudowy akumulatora (wyrwaniem korków - niestety doświadczyłem tego na własnej skórze) - w przypadku zwykłego akumulatora kwasowego skończy się to tylko odparowaniem wody, którą potem można dolać (to taki przykład, który mi przyszedł akurat na myśl).

kangur_kolczasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...