Jump to content

Komplet kurtka + spodnie, rękawice


Recommended Posts

Onael, muszę cię chłopie zmartwić- to straszna kupa.

Nawet nie zawracaj sobie głowy tym badziewiem.

jeśli chcesz kupić texy i nie wydać za dużo, polecam ci firmę RetBike.

Wiem, wiem, jeśli chodzi o poprzednie lata, łachy te nie zbierały zbyt pochlebnych opinii (puszczały szwy), ale dwoje moich znajomych kupiło na początku tego sezonu komplety retsport i na prawdę wygląda to dobrze. Oglądałem ich kurtki po 6 miesiącach użytkowania, i nie zauważyłem nic niepokojącego.

Moim zdaniem jak za tą kasę całkiem dobra jakość.

 

http://www.retbike.pl/index2.php

 

Tu masz link, ale sam zdecydujesz.

Link to comment
Share on other sites

A ja odradzam RetBike. Nic się nie zmieniło póki co. Jeździłem w tych które robili w 2005 roku (albo 2006, nie jestem pewny) i w tych z 2008. Jakość dokładnie ta sama, te same wady. Nawet kurtka RetBike z wypinaną membraną okazała się nie do użytku latem.

 

Akurat RetSport, o którym napisał tadeo nie rozwalał się podczas testu tak jak inne, ale latem sprawował się równie fatalnie co pozostałe modele. Jak ktoś kupuje tą kurtkę do latania jesienią i nie zamierza jej używać podczas deszczu to ok, w innym wypadku odradzam. Na dobry, a tani komplet teksytylny trzeba by poświęcić te 900/1000 zł minimum. Inaczej będziesz wymieniał ciuchy co rok, max dwa bo poprzednie się rozlecą

 

BTW. RetBike RetSport teraz kosztuje 322 zl

Edited by skinny500
Link to comment
Share on other sites

Ja akurat słyszałem bardziej pochlebne opinie.

Ale jeśli porównamy tą firmę do łachów po 1000 zł, to musi wypaść marnie.

 

Jeśli chodzi o cenę- kurtka w promocji 322zł

spodnie-269zł

Więc lekko przekroczy twój budżet, ale moim zdaniem ciągle warto, no chyba że masz pare stówek więcej.

 

Link to comment
Share on other sites

ale właśnie chodzi o to, że ja nie chcę kupować nic droższego. Na zakup motocykla zarezerwowałem sobie 5 tys. i nie dlatego, że nie stać mnie na lepszy a dlatego, że właśnie tyle chce dać :) to samo z odzieżą - chce przeznaczyć 500zł ( no ale wiadomo, że jak będzie coś fajnego za 100zł więcej tak jak zaproponował tadeo to oczywiście dołożę te parę złoty ;) )

Edited by onael
Link to comment
Share on other sites

Skoro jesteś pewny, że wolisz co rok/dwa lata kupować lipny kombinezon za 500 zł, męczyć się z nim i w efekcie po kilku latach wydać w sumie o wiele więcej kasy niż jakbyś od razu kupił lepszy kombik, to raczej obojętnie co kupisz - jakość będzie podobna. Ew. dołrzuć trochę i kup zestaw ten zestaw kurtka + spodnie. Nie wiem jak z jego jakością, mogę tylko powiedzieć, że z tekstylnym Kompletem Moro II problemów nie było , ale jeszcze nie skończyłem go testować. Skórzany komplet tej firmy też był ok jak na swoją cenę (na pewno lepszy stosunek cena/jakość niż w RetBike).

 

No albo tak jak hubert Ci radzi - szukać używek. Wtedy pojawiają się wątpliwości czy np. ktoś membrany nie wyprał, ale za taką cenę nie możesz wiele wymagać

Edited by skinny500
Link to comment
Share on other sites

No albo tak jak hubert Ci radzi - szukać używek. Wtedy pojawiają się wątpliwości czy np. ktoś membrany nie wyprał, ale za taką cenę nie możesz wiele wymagać

 

Membranę można prać tylko nie za często, w delikatnych detergentach, temperaturze i bez wirowania. Oczywiście można trafić na nieodpowiednio upranego ciucha ale równie dobrze można bez problemu znaleźć ciuchy które były założone dosłownie kilka razy i nie były nigdy prane.

 

Można też znaleźć fajne, nowe, dobrych marek ciuchy w dobrej cenie na motobajzlach.

 

Jako dosyć tanią opcje nowych ciuchów polecam Akito Desert, które są angielskim odpowiednikiem BF Desert. Niestety niedostępne na rynku polskim ale na angielskim ebayu mozna je kupić już za około 100 funciaków za kurtkę i 50 za spodnie. Mają całkiem przyzwoitą membranę i co najważniejsze osobno wypinaną membranę i podpinkę.

 

Link to comment
Share on other sites

faktycznie Akito Desert fajne ciuszki robi - tak na szybko kurtki już od 100 funciaków :) no i spodnie tak jak napisał hubert. Przesyłke miałbym gratis, gdyby któryś ze znajomych zamieszkujących województwo londyńskie przy okazji przywiózłby mi do Polski.

Edited by onael
Link to comment
Share on other sites

ale właśnie chodzi o to, że ja nie chcę kupować nic droższego. Na zakup motocykla zarezerwowałem sobie 5 tys. i nie dlatego, że nie stać mnie na lepszy a dlatego, że właśnie tyle chce dać :) to samo z odzieżą - chce przeznaczyć 500zł ( no ale wiadomo, że jak będzie coś fajnego za 100zł więcej tak jak zaproponował tadeo to oczywiście dołożę te parę złoty ;) )

 

Jeżeli świadomie chcesz kupić "tanie mięso" i nie zależy ci na jakości i wygodzie, to po co w ogóle pytać?

Kup COKOLWIEK co zmieści się w tych 500 zł i tyle... :wink:

 

W tej cenie to IMHO co byś nie kupił - czy to będzie kurtka X za 300zł, czy kurtka Y za 325 zł, to większej różnicy w kwestii jakości nie odczujesz ( o ile w ogóle będzie jakakolwiek różnica) :wink:

Edited by goramo

SR50 -> S53 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA

Link to comment
Share on other sites

Sorry, ale z powyższych postów nie wynika, że chcesz czegoś lepszego. :rolleyes:

Wynika z nich, że ma być za "pińcet" i basta! (no może + ewentualnie 100zł ... :wink: )

 

Zdecyduj się - albo "byle co" za 500, albo coś nieco lepszego (powiedzmy za 1000) i polowanie na wyprzedaż...

 

Jakich odpowiedzi się spodziewałeś zadając pytanie, czy komplet kurtka + spodnie za sumę 500 zeta będą dobre?

Odpowiedź jest jedna - będą gówniane. Mowa o NOWYCH ciuchach za te pieniądze.

SR50 -> S53 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA

Link to comment
Share on other sites

goramo to co Ty piszesz to coś w stylu:

Chce kupić malucha -> to lepiej kup 125 -> lepszy będzie polonez -> po co polonez jak astra jest lepsza -> to już lepiej dozbierać do mondeo -> idąc tym tropem lepiej będzie kupić mercedesa C klase -> itd.

 

dobry pomysł podsynął mi hubert afri i posłucham się jego rady. I tego właśnie oczekiwałem zadając to pytanie - dobrej rady, jaką dał mi hubert :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...