Skocz do zawartości

Jak zrobic ladowanie akumulatora w am6...


kamilp7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla Ciebie pracujacy silnik powienien byc najlepsza muzyka ... Ja mam takie zboczenie, ze nie lubie sluchac radia podczas jazdy samochodem - bo nie slysze silnika. Moze weszlo mi to w krew z bardziej awaryjnych pojazdow ?

Ciesz sie ze nie masz akumulatora i reszty graciarstwa z nim zwiazanego. Dzieku temu motocykl lzejszy, moc silnika nie jest marnotrawiona na ladowanie, no i masz oszczednosci na kupowaniu akumulatorow. Poza tym nie musisz sie martwic o ladowanie w zimie, nie masz zmartwien z regulatgorami napiecia itd. Jednym slowem same oszczednosci ...

PS. Ile czasu spedzasz na tym motocyklu ze nie wytrzymujesz bez muzyki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie bardzo prosto zrobić. Jak masz instalację podobnie jak w Aprili RS/RX (jeden żółty przewód z iskrownika i regulator kwadratowy z trzema konektorami) to wystarczy dioda prostownicza od żółtego przewodu.

Jak masz wyjście na dwa przewody (żółty i biały) to trzeba założyć regulator od skutera.

Przykłady rozwiązań:

http://www.motelek.net/andere/kokusan_schema.png

http://www.motelek.net/andere/kokusan_schema3.png

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechalem na nim jakies 6 tys km bez muzyki... Powtarzam jeszcze raz ze ja nie slucham muzyki jak jade, tylko jak stoje. A przydalo by sie cos miec na jeziorkiem.

 

A mam zrobione to tak: http://www.fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-01/...C00305.JPG.html

 

Na zdjeciu jest pokazany modul zaplonowy. Do modulu wchodza 3 z 4 kabli z zaplonu.

w regulatorze mam wejscie na 3 kabelki :) wchodzi do tam zolty i jeszcze jakies 2. Bialy a 3 nie zobaczylem bo ciemno joz a tam dostepu nie ma.

 

Mam rozumiec ze wystarczy podlaczyc diode do zultego kabelka potem do aku a drugi kabelek do masy?

 

Edytowane przez kamilp7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie bajery ;p ale slabo graja :( a jak bym zalozyl 2x25w glosniki z tym wzmacniaczem to by bardzo glosno gralo...

 

 

Z tego co wiem to z aku 6 amper z tym wzmacniaczem to okolo 4-5 godzin, z glosnikami po 20wat :P

 

a zastanowiłeś się czy u ciebie starczy prądu żeby ten akumulator naładować ??

bo jak będziesz miał tylko 1 amp na ładowanie, to będziesz musiał smigac 5 godz żeby słuchać godzinę muzyki, pomysłowe :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej jak wyskakujesz juz nad jeziorko zrobić tak:

 

Zrób jakis estetyczny mały zestaw i do tego do kuferka bierz akuma samochodowego. Lepiej sie opłaci.

 

Sam z kumplami na ognisko czasem cos takiego biore głosniki nie musza być duze ja kupiłem dwa 10cm STXy za nieduze pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja joz mam aku 12v 6A. A wzmacniacz dostane w granicach 30-50 zł moze nawet taniej bo kumpel ma takie roznosci w domu. Glosniczki tez mam (male i bardzo dobre) tylko ta dioda... to za 50-60 zł bede mial to co chce.

 

Dzieki za pomoc.

 

a zastanowiłeś się czy u ciebie starczy prądu żeby ten akumulator naładować ??

bo jak będziesz miał tylko 1 amp na ładowanie, to będziesz musiał smigac 5 godz żeby słuchać godzinę muzyki, pomysłowe :bigrazz:

 

A jak to odliczyles ze przez 5 godzin ladowania godzina muzyki?

 

Edytowane przez kamilp7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

góra 5zł kosztuje tyle ze nie czaje po co ci jakas dioda ? Mam nadzieje ze nie powiesisz tego na instalacji przeznaczonej dla swiateł ? Możesz w ten sposób uszkodzic regulator i sama elektrownie która nie jest przystosowana do takiego poboru mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...