Skocz do zawartości

Tankbag - tailbag AXIO


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie, czy ktoś już używał takich tankbagów albo tailbagów AXIO? Jestem zainteresowany kupnem, ale chciałbym poznać najpierw opinię użytkowników czy warto wykładać w sumie dość wysoką kwotę na takie zabawki :wink: Proszę pisać :flesje:

 

http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&string=axio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem tailbag'a. Niezbyt wygodny do jazdy po mieście - trzeba ciągle zdejmować paski. Brak jakiejś bazy do wpinania/wypinania. A pozostawienie tego gadżetu na motocyklu IMO dość szybko skończy się koniecznością zakupu nowej torby - stara zniknie, zostaną tylko odcięte przez złodzieja paski mocujące.

 

Do dalszych wyjazdów, jak dla mnie, ma zbyt małą pojemność - nawet w połączeniu z tankbagiem AXIO.

 

Ja będę jednak szedł w GIVI - torby nie mają może tak ciekawego wzornictwa, ale w planowanym wyjeździe na Nordkap bardziej się sprawdzą :bigrazz:

 

Jeśli ktoś mógłby się podzielić doświadczeniem z ładowaniem bagaży na sporty - byłbym wdzięczny (przepraszam Vector za podpięcie do tematu :flesje: ) Szczególnie zależy mi na sposobie mocowania tankbag'a - magnesy nie do końca są skuteczne przy częściowo plastikowym zbiorniku. Niby można to pasami spiąć pod zbiornikiem - ale zastanawiam się nad wytrzymałością tych pasów na ciepło generowane przez silnik.

 

BTW - firmę Livefast mogę z czystym sumieniem polecić. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżam temat.

 

No i mam :bigrazz: Tail bag jest mega wy*ebany. Wykonanie rewelka, mocowanie torby ok, jest przerażająco mała, ale kupiłem z przeznaczeniem, że będzie woziła aparat, dokumenty, portfel i komórkę - nic więcej nie wejdzie :wink: Można dodatkowo plecak pod siatkę na niej ułożyć i już jest w porząsiu, oczywiście jeśli ktoś planuje szybkie weekendy z jedną parą majtów i spodenek :wink: Ogólnie jest za droga, bo 450 zeta to bardzo dużo, ale na sporta i baaaardzo szybką turystykę nie widzę nic lepszego. Bardzo, ale to bardzo fajna, ładna i powiedzmy praktyczna torba.

 

POLECAM :lalag:

 

Co do livefast - jak najbardziej również polecam, kulturalnie i w miłej atmosferze :lalag:

Edytowane przez Vector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam temat. Tym razem chciałbym zapytać o tankbag. Czy ktoś ma/używa? Szukam tankbagu dla siebie, zapomniałem, że moja nowa Bladzia ma plastikowy zbiornik :icon_rolleyes: Na FC Moto widnieje taki komentarz:

 

"Impossible to install it on my CBR 1000

 

When I wanted to install it on my fuel tank, the fuel tank was scratched by the EVO magnet system

 

Very poor equipment"

 

Bardzo mnie to zmartwiło. Czy ktoś będzie miły się ustosunkować?

 

Szukałem jeszcze Alpinestars Aero, ale w IM nawet go nie mają w ofercie :banghead: No nie ma gdzie nawet w tym kraju obejrzeć interesującego Cię sprzętu :banghead:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat i w końcu wszedłem w akcesoryjny tankbag do VFR - nieco mniej pojemny od AXIO, ale za to idealnie komponuje się z moto i nie rysuje zbiornika.

 

Tak to wygląda w katalogu akcesoriów np Motorista (wybierz akcesoria oryg. potem zbiornik-torba):

http://www.sklep.motorista.pl/szukaj/model...0RAA,ED,NHB01FA

 

A tak na e-bay'u (wygląda jak stringi he,he):

http://cgi.ebay.co.uk/HONDA-CBR1000RR-2008...#ht_1263wt_1139

 

Jeśli to jest ten sam patent co w VFR to polecam. Mając dobry rabat u dealera zapłacisz podobnie jak za AXIO i nie porysujesz zbiornika

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie oxforda, do tankbaga mozesz dokupic 3 bazy:

1. magnetyczna na metalowy zbiornik

2. materialowa z paskami na plastikowy zbiornik

3. materialowa ze sciagaczami na siedenie pasazera.

 

mam wszystkie 3 bazy (na zbiorniku uzywalem na gsxr i obecnie w bladym).

Tak czy siak zawsze zbiornik musisz obkleic jakas przezroczysta tasma, bo ZAWSZe cos porysuje.

 

Oxford wyjdzie Cie znacznie taniej.

Ja kupoowalem w IM i jestem zadowolony

www.motoautostrada.pl zobacz co robią dla Ciebie inni motocykliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką Kappe i jestem zadowolony choć w boczne kieszenie trudno cokolwiek włożyc

jesli chodzi o wykonanie to jest super, dodatkowo paski do plastikowych zbiorników, p-deszczowa osłona

 

przydałaby się większa ilość kieszeni lub większych kieszeni

w środku niestety też brakuje jakiś przegródek

 

pod względem funkcjonalności tankbag moto-detail bił na głowę kappe ale jakość wykonania była żenująco niska w porównywalnej w sumie cenie

 

żałuję że nie miałem wówczas możliwości obejrzenia/ porównania z Oxfordem

Edytowane przez marcinn72

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat i w końcu wszedłem w akcesoryjny tankbag do VFR - nieco mniej pojemny od AXIO, ale za to idealnie komponuje się z moto i nie rysuje zbiornika.

 

Odpada. Muszę mieć coś pakownego. Do lansu już jedną torbę mam :biggrin: :wink:

 

kup sobie oxforda, do tankbaga mozesz dokupic 3 bazy:

 

Tazz, a który model?

 

Szczerze Wam powiem, że bardzo bym chciał tą Alpinę :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tankbag Oxforda nazywał się Oxford Sports Humpback, czy jakoś tak - http://www.lockitt.com/OxfordluggageHumpback.htm A przynajmniej nazywał się tak kiedyś, bo teraz widzę na ich stronie, że zmienili nazewnictwo i chyba też wprowadzili jakieś zmiany w produktach - http://www.oxprod.com/index.php?pg=3&actio...t&id=7&pid=0&p= Teraz chyba jego odpowiednikiem jest X30.

 

W każdym razie fajna torba, zastanawiałem się kiedyś nad nią, ale jednak wybrałem coś innego. Wejdź do poznańskiego IM, jeszcze rok temu o tej porze mieli go na stanie.

Edytowane przez Fat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...