Skocz do zawartości

ASRT - Africa Journey - Maroko - 11.o6.2oo9


MYCIOR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

22.06 Rabat - (100km) - zwiedzamy i moze cos jeszcze (odpada Casablanca wiec mozna pomyslec nad czyms)

23.06 ???

IBIZA - Impreza :biggrin:

pzdr

 

Co do tego smigania 28 na Nur..... Jesli mamy posmigac na torze od 11 to z powrotem 28 bedzie ciasno - tym bardziej, ze samą końcówke trzeba zrobić po naszych kiepskich polskich drogach.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego smigania 28 na Nur..... Jesli mamy posmigac na torze od 11 to z powrotem 28 bedzie ciasno - tym bardziej, ze samą końcówke trzeba zrobić po naszych kiepskich polskich drogach.

 

W niemczech mamy super droge , pozniej w gorlicach utrudnienia i pozniej za granica masz autostrade do wroclawia/katowic/krakowa i mozesz leciec ile fabryka dala ;) Czyli wychodzi jakies 3/4 tej trasy po autostradach, nie jest zle ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niemczech mamy super droge , pozniej w gorlicach utrudnienia i pozniej za granica masz autostrade do wroclawia/katowic/krakowa i mozesz leciec ile fabryka dala ;) Czyli wychodzi jakies 3/4 tej trasy po autostradach, nie jest zle ;)

 

Jestem tego samego zdania co Mycior... Tytus sam wiesz jak wygladales po 2 sesjach w Brnie, ze nie miales sily sie ruszac... Jestem za tym zeby tor odwalic w dzien, potem nocleg i z samego rana wyjazd...

 

Moze byc kiepsko z tym latanem po torze i potem 1100 km do domu...

 

Co do wolnych dni (niezaplanowane) to moze przedluzmy swoj pobyt na Ibizie i zaliczmy jakis after u Carla Coxa czy cos, bo pewnie nas pozna po imprezie w Rimini :)

 

Rowniez co do Monako to mozna by to potraktowac jak przejazdke po Monako a nie tylko przelot danego dnia, zaliczajac po drodze jakies 3 innte atrakcje..

 

 

 

www.motoautostrada.pl zobacz co robią dla Ciebie inni motocykliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania co Mycior... Tytus sam wiesz jak wygladales po 2 sesjach w Brnie, ze nie miales sily sie ruszac... Jestem za tym zeby tor odwalic w dzien, potem nocleg i z samego rana wyjazd...

 

Moze byc kiepsko z tym latanem po torze i potem 1100 km do domu...

 

uwiez mi ze po nurbiringu nie bedzisz jechal jak po zwyklym torze nawet w 70% przeciez tam jedziesz kolo band i jeden blad i lecisz na nie! (co roku kilka ludzi tam ginie!!!) ...respekt to podstawa nie mowiac juz o schodzeniu na kolano w kazdym ze 176 zakretow - kazdy zakret dla was bedzie niewiadoma :) Ludzie jezdzacy tam "codziennie" od lat mowia ze nie potrafia tego toru opanowac do perfekcji a co dopieto my z kuframi ;) To ma byc przyjemnosc jada po "zielonym piekle" a nie wyscigi na czas :)

 

Napisalem wczesniej ze w sobote sa tylko 2 godz jazdy i to od 17.30-19! Jak damy rade pojechac w sobote jestem za lecz moze sie to nie udac...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz francja, monako, hiszpania, maroko.. a za rok....

 

moze bardziej orientalnie?

slowacja, wegry, serbia, macedonia, grecja, turcja? :)

 

a przyszlosciowo koniecnzie krym..

a kiedys jescze to i europa wschodnia i azja ale to juz nie naszych sprzetach...

 

kto wie.......

warto tez zaliczyc polnoc europy ale ogolnie jak na razie wole grzac dupsko na plazy niz ogladac noce polarne w romantycznym towarzystwie..

moze być, a w 2012 na biegun północny na moto :biggrin:

 

 

Czyli wychodzi jakies 3/4 tej trasy po autostradach, nie jest zle ;)

ostatnio ze słowenii mielismy nieco mniej niż tysiaka i tez lecielismy 3/4 po Highway, dolicz do tego jeszcze smiganie po torze i na pewno nie wrocimy 28

 

uwiez mi ze po nurbiringu nie bedzisz jechal jak po zwyklym torze nawet w 70% przeciez tam jedziesz kolo band i jeden blad i lecisz na nie! (co roku kilka ludzi tam ginie!!!)

Jakoś nie moge sobie wyobrazić tego lajtowego latania, biorąc pod uwage ostatnie śmiganie po alpejskich winkalch. Tam akurat nie było band, tylko urwiska i przepaście bez dna na drodze szerokości 4,5 m ;-)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

28.06 Nurburgring rano od 8.00 mozna jezdzic na torze, wstajemy wczesniej jezdzimy (do ok 11/12) i pozniej powrot do domu Nurburg - Wrocław-Dom (1100km)

 

 

Mnie tez sie wydaje ze nie damy rade. Biorac pod uwage ze w czerwcu przed 21 juz bedzie ciemno, nie ma bata zebysmy zdarzyli. Na 1100 km trzeba liczyc minimum 12 godzin. Z Tazzim jak wracalismy z Serbi, tez mialo byc szybko a wyszlo inaczej. Samo tankowanie przy dystansie 1100km, co 250km zajmie 5x15min=1,15h + przerwa na posilek. Trzeba liczyc ze cos moze spowolnic przelot, tymbardziej ze czesc z Was pewni juz bedzie chciala uderzyc do pracy z rana w poniedzialek.

 

Rozumiem ze namioty bierzemy wszyscy.

 

NA chwile obecna jest na 6 osob na 100%, bo Enzo sie wacha, a Mundek milczy. Wierze Enzo ze zrobisz wszystko zeby pojechac, zeby pozniej bez watpienia nie zalowac. Wyobraz sobie jakby Cie mialo nie byc na poprzedniej wyprawie......pozdrawiam Stary, DZIALAJ :icon_exclaim: :icon_exclaim: :icon_exclaim:

Edytowane przez wokibart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze namioty bierzemy wszyscy.

 

NA chwile obecna jest na 6 osob na 100%, bo Enzo sie wacha, a Mundek milczy. Wierze Enzo ze zrobisz wszystko zeby pojechac, zeby pozniej bez watpienia nie zalowac. Wyobraz sobie jakby Cie mialo nie byc na poprzedniej wyprawie......pozdrawiam Stary, DZIALAJ :icon_exclaim: :icon_exclaim: :icon_exclaim:

 

Tytus... zrobmy tak zeby byc na torze dzien wczesniej, pozniej nocleg i o 7-8 pozniej wyjazd (kolejnego dnia), przyjezdzamy domów ok 20-23 i na drugi dzien normalnie do pracy..Naprawde bedzie ciezko zaliczyc tor od 9 do 11 (porobic zdjecia na torze itp itd) a potem dymac jescze do domu ze srednia przelotowa 170 przez 1100 km.

Co do samego toru to zastanawiam sie nad wypozyczeniem na miejscu jakiegos wypasionego furaka z klatka i kubelkami na 1 przejazd i pewnie ktos z nas tez sie na to skusi :).. (podobno tam jst taka opcja).

 

Tak jak Bartek napisal odnosnie naszego powrotu z Serbii. Autostradami jechalismy dosc szybko (ok 200-220 caly czas) i co prawda zlapal nas na slowacji deszcz, ale i tak na 1100 to z 12 godz jak nic zejdzie (tankowania, jedzenie)

 

Namioty:

proponuje dogadac sie parami lub 3jkami i brac jakiis namiot na spolke, gdyz zaoszczedzi sie miejsca i czasu na rozkladanie. Ja mam namiot 3 osobowy wec moge przygarnac Tytusa i Wariota(Tytus tym razem ja zakladam tropik, bo po Brnie nie chce juz plywac).

Oczywiscie wolalbtym doplacic 5 euro i spac w apartamecie ale namioty tak czy siak trzeba zabrac, na wszelki wypadek.

 

Co do obecnych to na chwile obecna jada:

Tazzman, Tytus, Wariot, Luker, Woki,Mycior...

 

Wydatki:

1. przygotowanie sprzętów do przejazdu, nowy olej, ok 300 zl

2 nowe oponki - proponuje skontaktowac sie ze mna, to zalatwie fajne znizki. Ja osobisci biore jakies turystyczne (np Michelin Pilot Road), bo wiem, ze zrobie na nich spokojnie 8 tys km a nie na potorówkach 4000 max i trzeba bedzie nowe kupowac gdzies w Hiszpanii.

3. paliwo to ok 2500 zl

4. wymiana oleju po 6 tys pewnie w Hiszpanii (ok 70-100 euro)

5. noclegi (14 nocleógów po srednio 15 euro/doba to jakies ok 800 zl

6. kasa na promy itp itd to chyba jakies 200 euro bedzie (ok 800 zl)

7. zarcie - wg potrzeb

8 wejscia na imprezki, % itp to tez wg potrzeb (znajac zycie najwiecej na Ibizie pojdzie)

 

Koszt calej 2 tygodniowej imprezki powinien byc w okolic 5-6 tys zl

 

Enzo rob kolego wszystko zeby jechac, bo bedziesz nas znow motywowac do robienia zdjec.. pozatym fajnie bedzie pogadac na totalnej bani o przewadze dókati nad japońcami i o opłacie yoshimura za reklame na moim moto :)

 

Mundek milczy ale jescze nigdy nic nie wiadomo, gdyz prawdziwi twardziele milcza do samego konca :) - tak samo jak Rossi - przemilczal 2007 a w 2008 co ?:)

 

pozdro

tazzman

 

P.S. Mycior wez na wyjazd kasete VHS z wesela to na plazy w Ibizie sobie obejrzymy bo na Youtube kiepska jakosc byla i muzyczka jakas taka nie ten tego :)

Edytowane przez Tazzman

www.motoautostrada.pl zobacz co robią dla Ciebie inni motocykliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytus... zrobmy tak zeby byc na torze dzien wczesniej, pozniej nocleg i o 7-8 pozniej wyjazd (kolejnego dnia

-------------

Namioty:

proponuje dogadac sie parami lub 3jkami i brac jakiis namiot na spolke,

-------------

Wydatki:

4. wymiana oleju po 6 tys pewnie w Hiszpanii (ok 70-100 euro)

 

ok jak damy rade w sobote pojezdzic miedzy 17.30 a 19 nie ma problemu dla mnie :) A jak nie to ja na 100% rano lece na tor (przejechac sie na zywo w "zielonym piekle" bylo moim marzeniem od 10 lat) :)

 

namioty jak Tazz mowi, lepiej na spolke jak my ostatnio...

 

co do wymiany oleju to hmmm wydaje mi sie ze przed samym wyjazdem wymiana oleju + serwis w ASO + wymiana kapci wystarczy na cala podroz (tak zrobilem ostatnio) Wg instrukcji obslugi fajer wymainy oleju ma co 12 tys km (oczywiscie wiekszosc jak i Ja robi co 6tys) wiec nie wiem czy jest sens tam sie babrac z wymianami...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Mycior wez na wyjazd kasete VHS z wesela to na plazy w Ibizie sobie obejrzymy bo na Youtube kiepska jakosc byla i muzyczka jakas taka nie ten tego :)

oki spoko, ty wez DVD ,a Tytus plazme 42 cale

 

co do wymiany oleju to hmmm wydaje mi sie ze przed samym wyjazdem wymiana oleju + serwis w ASO + wymiana kapci wystarczy na cala podroz

ja tez nie bede przesadzał z tym serwisem po 6 tysiach, mysle ze spokojnie po powrocie wystarczy.

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem ASRT

 

Patrzę i nie wierzę w to co widzę. Komitet wycieczkowy ostro zadziałał. Generalnie to bajkowo to wygląda i należą się dla wszystkich słowa uznania.

Jeśli chodzi o mnie to chętnie się przyklejam i jadę z wami. Jednak w pierwszej kolejności muszę załatwić coś do czego będę mógł podczepić sakwy i posadzić tyłek. Jestem w trakcie organizowania sprzętu dlatego z ostatecznym potwierdzeniem udziału w ataku na Afrykę wstrzymam się do marca.

 

Tymczasem będę czujny niczym łasica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem ASRT

 

Patrzę i nie wierzę w to co widzę. Komitet wycieczkowy ostro zadziałał. Generalnie to bajkowo to wygląda i należą się dla wszystkich słowa uznania...

 

siema Mundek! no to jestesmy w komplecie w morde :biggrin:

 

ja tez jestem za wieczornym lataniem po torze 27go... a jak sie nie wyrobimy to twardzi zostaja a dziewczyny wracaja do domu :biggrin: Tytus a wiesz czy tam trzeba/mozna zrobic jakas rezerwacje czy mozna na luzaku z marszu?

 

kupilem dzisiaj przewodnik po maroko wiec niedlugo ogarne jakies atrakcje i trase.

 

do kosztow wycieczki trzeba jeszcze dodac oplaty za autostrady we francji i hiszpanii (szczegolnie w drodze powrotnej).

 

kto bierze kamery a kto aparaty? :biggrin: jak to Enzo mawia zdjec nigdy za duzo :icon_razz:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema Mundek modro Ty moja :)

 

no to zbieraj cebeEfke i dajesz w maroko z nami, zeby pozachwycac sie miejscowa auna i flora :)

 

No to zajebiaszczo Panowie ze mamy ustalone praktycznie co do dnia.. Reszte bedziemy ustalac na biezaco, no ale draft jest zrobiony i to sie liczy :)

 

co do namiotów to sie zgadamy w Krakokowie kto jak i z kim..

Co do serwisu to tak napisalem.. Ja rowniez zakladam 2 dni przed wyjazdem nowe gumki turystyczne i robie serwis.

Co do toru to ja tez sie pisze na przejazd, chocby i rano po nim sie lecialo... Jednak jesli sie uda, to trzeba to zrobic dzien przed powrotem, a na sam powrót przeznaczyc CALY dzien bez dodatkowych atrakcji.

 

no to wiec Adveture Sport Riders Team Expedition 2 zwarte i gotowe.. a co do Ibizy to bedzie Carl Cox razy 3.. Ja z Tytusem znow kupimy gumy do zucia od miejscowego, Wariot bedzie sie chichrac caly czas, Mycior bedzie zarywac do miejscowych gejów, Woki do barmanki a Luker znow przekima poranek na chodniku przy drodze.. o i ot wlasnie chodzi :)

 

 

Jeszcze tylko musze kupic worek z Louisa.. Apropo`s worka z Louisa... jest za ok 23-25 zl niebieski na allegro, ale chetnie kupilbym czarny (ktory kosztuje 65 zl)... Macie moze jakas opcje na czarny za mniej niz 65 zl?

Edytowane przez Tazzman

www.motoautostrada.pl zobacz co robią dla Ciebie inni motocykliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem dzisiaj przewodnik po maroko wiec niedlugo ogarne jakies atrakcje i trase.

Zwróć uwagę co piszą o Marakeszu i Fezie, do tego dorzuć wąwozy Dades i Todra, oraz wioskę Aït Benhaddou

 

 

W Europie polecam również:

- Gibraltar z małpami :icon_biggrin:

- wjazd na Sierra Nevada koło Granady - super widoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nop no.. jestem za Panowie i Panie :)))

ale pamietacie? ktos cos mowil o Maroko??:)))

natomiast jesli chodzi o głownego planiste Enzo to wierze ze i tym razem zaplanowal dzien za dniem km. za km.....

wprowadzi sie nasz stary wspolczynnnik zwany CHAOSEM wywołany imprezowaniem roznymi srodkami w plynie itp... i bedzie znow wycieczka jak znalazl :).

ja moge nawet wziac swoj aparat, ktorego jescze nie mam i Enzowi robic zdjecia :)

aaa.. tylko szybko musze sie gixa pozbyc, kupic fajerka i dr`ke :))) pojawe wtedy dr w supermoto za wami ;)

 

 

Chętni bym się z wami zabrał na taki mega wypad poza Europę.

 

Chciałem tylko zaznaczyć że równie ciekawa jest Tunezja i łatwiej się do niej dostać. Poza tym jest tam o wiele bezpieczniej. Byłem dwa lata temu samochodem - nie samolotem. polecam trase przez Marsylie a potem kontenerowcem do Afryki. Sprawami przeprawowymi zajmuje się firma CECOFORMA. z Marsylii, tylko musicie znać francuski żeby kupić bilet bo po ang to oni ni w ząb.

 

To taka moja mała subiektywna propozycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zaznaczyć że równie ciekawa jest Tunezja i łatwiej się do niej dostać.

 

 

Dzieki za info.. pewnie na kolejna wyprawe sie przyda.. Tą wyprawe juz mamy zaplanowaną (kraje gdzie bedziemy) i tera jedynie ustalamy szczególy :)

 

PANOWIE JAK Z KOSZULKAMI??

Robimy na Expedition 2nd?

www.motoautostrada.pl zobacz co robią dla Ciebie inni motocykliści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...