Jump to content

Suzuki DR 350 czy Honda XR 400-co wybrać


Recommended Posts

Mam zamiar kupić na wiosnę motocykl do jazdy po lesie , poligonie i bezdrożach. W grę wchodzą dwa sprzęty dr350 i xr400-napiszcie co sądzicie o tych moto który lepiej sie spisuje w terenie, jak z częściami-prosił bym o wypowiedź ludzi którzy dosiadają takie motocykle lub mieli z nimi styczność. Dodam że jeździłem trochę kumpla cr 125 i dawałem jako tako rade :bigrazz:

Link to comment
Share on other sites

Wezsza i znacznie trwalsza jest XR -ka , silnik nie ma fabrycznych wad ( poza blaszka ssania w gazniku i byc moze wieszajacym sie dekompresatorze) jest bardzo trwaly i odporny, W DR jak nie glowica do regeneracji , to skrzynia sie posypie. Koles juz to przerabial, zmienil DR na XR i cieszyl sie jazda.

Edited by Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Link to comment
Share on other sites

Do wydania będę miał max 7 tyś nie wiem czy w tej kasie dorwę zdrowego xr-a.

jak wyżej, w tym zestawieniu XR400 rules. Na pewno odezwą sie fani DR że sprzęt im nigdy nie odmówił posłuszeństwa itd... owszem, każde moto odpowiednio jeśli o niego dbamy bedzie sie odwdzieczac, ale XR-a jak dla mnie góruje nd suzi.

 

Jeśli masz za mało kasy... dozbieraj.

Nie ma sie co pchać w moto które nie bedzie pewne a ty nie bedziesz miec wiecej kasy to aaa ch** wezne to. Dozbieraj i kup pewniaka.

Link to comment
Share on other sites

Przyłączę się do tego monogłosu :icon_mrgreen: , XR400 i kuniec. XR jest praktycznie pod każdym względem lepsza od DRki. Pewnie zaraz zajrzy tu Włochaty i będziemy wszyscy skopani :icon_mrgreen: ale co tam raz się żyje :icon_mrgreen: . Za 7tyś powinieneś coś ciekawego wyłowić.

Edited by ghollum
Link to comment
Share on other sites

Przyłączę się do tego monogłosu :icon_mrgreen: , XR400 i kuniec. XR jest praktycznie pod każdym względem lepsza od DRki. Pewnie zaraz zajrzy tu Włochaty i będziemy wszyscy skopani :icon_mrgreen: ale co tam raz się żyje :icon_mrgreen: . Za 7tyś powinieneś coś ciekawego wyłowić.

i wszyscy zgodnie na Xr ;)

Link to comment
Share on other sites

to nie wyczyn ze Mh liczysz , wymieniasz jak sie zuzyje ( np kopci , stuka) , srednio ok 50 tys km powinno wytrzymac. 7 tys to takie minimum , ale jak poszukasz to cos do rejestracji za ta kase wyrwiesz. Pierwsze co to po kupnie , sprawdz "blaszke ssania" ( jesli bedzie na oryginalnym gazniku) .Jak nie wiesz ozo hozi , to kuknij na dzial Hondy z tego foruma , jest tam temat o XR 400.

Edited by Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Link to comment
Share on other sites

upoluje coś w dobrym stanie powyżej 95 roku?

 

400 jak mnie pamięć nie myli to od 96 były wypuszczane...

również jestem za XR. Dr w wersjach poza N (hamerykańską) nie może się równać z 400R. Zawias taki sobie, silnik też niespecjalny. Niby prosty w budowie ale jak patrze na forum DR to co chwile temat z zatartymi głowicami w górze. Coś w tym jest.

Xr ma lepszy silnik, konstrukcyjnie jak i potencjałem wyprzedza dr. No i waga nieduża.

 

czy 50tyś na jednym tłoku xr wytrzyma, chyba nie. może 600 ale 400 raczej nie. przy dobrym serwisowaniu, częstych zmianach oleju może i się uda ale to też zależy od stylu jazdy i miejsca. Myślę że takie 35-40 tyś można przyjąć maks.

Edited by pack84
Link to comment
Share on other sites

Wszyscy tak chwala XRa, tylko powiedzcie skad te motocykle wziac? Ostatnio przegaldam ogloszenia w poszukiwaniu DRek i XRów, i o ile tych pierwszych zawsze kilka sztuk jest wystawionych na sprzedaz, to XRek nie ma praktycznie wcale ani w Polsce ani w DE. To tak malo popularny sprzet, czy nikt sie go pozbyc nie chce?

Link to comment
Share on other sites

A jak myślisz dlaczego jest tak mało ofert sprzedaży tych sprzętów (XR)? bo po prostu są to świetne motorki i o ile ktoś nie potrzebuje cudów to tak XRka spokojnie go zadowloli. Dlatego ludzie nie często się ich pozbywają, a jak już to ceny są słusznie powalające. A DRek jest w cholere ciekawe dlaczego? bo są ....... a z resztą sami sobie odpowiedzcie dlaczego :wink: .

Link to comment
Share on other sites

A jak myślisz dlaczego jest tak mało ofert sprzedaży tych sprzętów (XR)? bo po prostu są to świetne motorki i o ile ktoś nie potrzebuje cudów to tak XRka spokojnie go zadowloli. Dlatego ludzie nie często się ich pozbywają, a jak już to ceny są słusznie powalające. A DRek jest w cholere ciekawe dlaczego? bo są ....... a z resztą sami sobie odpowiedzcie dlaczego :wink: .

To moze TT600R? Duzo wiecej ofert sprzedazy jest jakby nie patrzec, a moto chyba tez solidne? No i za cene XR400 mozna wyhaczyc nowsza TTR...

Link to comment
Share on other sites

+ 20 kilo do XR 400 , jak ci nie przeszkadza to ok mozna brac , tyle ze wloska elektyka jest w nich koszmarna , 2 modul zaplonowy powinni dawac gratis :) , pozatym niezniszczalny ( nawet dla idoty) silnik od XT eka :). Chlopaki z Motoafrica pokazali ze pojedzie to na koniec swiata i wroci , koles rok temu w lato byl taka w mongoli , poza padajaca elektryka nic sie nie dzialo.

 

Ja tam na alledrogo widze Xr ki 400 , moze masz pomrocznosc jasna :D

Edited by Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...