Jump to content

Czym najlepiej pomalowac elastyczne elementy?


Recommended Posts

Witam.

 

Chce wziac sie za malowanie mojego motorku... Jest ro cross. Pomalowalem go joz wczesniej ale lakier zaczol schodzic w niektorych miejscach :evil: Czy jest jakas specjalna farba do malowania elastycznych elemetow?? I czym najlepiej pomalowac rame zeby dlugo sie trzymalo??

Z gory dziekuje za pomoc.

 

Pozdrawiam

Kamil

Edited by kamilp7
Link to comment
Share on other sites

Wiec tak troche ortografi na rozpoczecie "wziąć" "jUz" "zaczĄł" "niektÓrych" "elementÓw" "gÓry" Nie tlumacz sie ze masz dysleksje bo ja sam mam uznana wiec? jak nie umiesz pisac to wklejaj tekst do offica albo korzystaj z firefoxa.

 

Na temat. Sa specjalne farby do plastikow, ale do enduraka, crossa sie nie nadaje zadnen lakier bo przy glebach itp. lakier peka i wytedy odpada. Wiec zostaje tylko okleina. Rame pomaluj proszkowo, odporny lakier na zadrapania i odpryski ale bez przesady.

Edited by pikus91
Link to comment
Share on other sites

Mozna taka okleine nalozyc samemu? Ja nie jezdze po lasach tylko drogach publicznych. Ale w taka okleine to bym zainwestowal... I czym pomalowac rure wydechowa? Sa takie specjalne farby co wytrzymuja do 650 stopni. Ale na kolanku zdaje mi sie ze na kolanku jest wiecej niz 650.

 

Link to comment
Share on other sites

Mozna taka okleine nalozyc samemu? Ja nie jezdze po lasach tylko drogach publicznych. Ale w taka okleine to bym zainwestowal... I czym pomalowac rure wydechowa? Sa takie specjalne farby co wytrzymuja do 650 stopni. Ale na kolanku zdaje mi sie ze na kolanku jest wiecej niz 650.

 

 

 

jesli bedziesz stosowal sie do instrukcji napewno dasz rade z ta okleina kolanka postaraj sie doczyscic i wypolerowac a nie malowac

 

Link to comment
Share on other sites

Do malowania plastików używa się podkladu zwiększającego przyczepność,a do samej farby dodatku uelastycznijacego.Jeżeli masz zamiar latać w terenie to faktycznie okleina to dobry pomysł.Farbą proszkową nie maluje się plastików,bo wygrzewa się to w temperaturze ok. 200 stopni.Jest spray do kolanek wytrzymujący 650 stopni.

Link to comment
Share on other sites

Do lakieru trzeba dodać jakiegoś uszlachetniacza. Sorki, że nie wiem jakiego, ale mój lakiernik chyba jest na rybach bo się dodzwonić do dziada nie mogę :banghead: .

 

 

 

do akrylu dodaje sie zmiekczacza lakier robi sie elastyczny i oczywiscie podkład do plastikow problem w tym ze sa plastiki ktorych sie nie maluje i tak jest w wiekszosci cros/enduro ( sa orginalnie w kolorze ) w takim przypadku tylko okleina

 

Link to comment
Share on other sites

Też sądzę, że okleina będzie lepsza. Raz, że chyba łatwiejsza do nałożenia (lakier żeby dobrze położyć to trzeba być naprawdę SPECEM), a dwa- wytrzymalsza niż powłoka lakiernicza.

Link to comment
Share on other sites

Tylko ze moje plastiki byly orginalnie pomalowane. Zrarlem z nich lakier i pomalowalem sprayami (2xpodklad 2xkolor i 2x klarem) Tylko teraz pytanie skad takie okleiny mam wziac? Czy okleiny to sa takie orginalne duze naklejki? Bo tylko to znajduje a do mojego Rieju RR nie moge znalesc :(

Link to comment
Share on other sites

u mnie okleina ni zda egzaminu bo moje plastiki sa czarne i brzydkie. Takie bardzo matowe, bym musial pierw czyms je pomalowac zeby ta okleina sie trzymala.

 

Link to comment
Share on other sites

Wiec tak troche ortografi na rozpoczecie "wziąć" "jUz" "zaczĄł" "niektÓrych" "elementÓw" "gÓry" Nie tlumacz sie ze masz dysleksje bo ja sam mam uznana wiec? jak nie umiesz pisac to wklejaj tekst do offica albo korzystaj z firefoxa.

 

skorzystaj z własnej rady:

 

1. poprawna pisownia to wziąć

2. wszystkie wyrazy zaznaczone na czerwono są z błędami. zacznij używać takich znaków jak ę,ó,ą,ś,ł,ż,ź,ć,ń

3. zastanów się zanim zaczniesz kogoś poprawiać

Link to comment
Share on other sites

(...) bo to na forum polonistów :banghead: (...)

To jest forum motocyklistów, a nie motocyklistów-analfabetów.

 

Trzeba zmienić zwyczaje piszących albo główny banner...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...