Jump to content

Katalog wykroczen w Niemczech


Recommended Posts

Siemka !

 

Od 01.02. w Niemczech wchodzi w zycie nowy katalog wykroczen drogowych.

 

Ceny wykroczen wzrosna podwojnie, najwiekszy nacisk kladziony bedzei na odstep miedzy pojazdami i jego przepisowe zachowanie ( predkosc z jaka porusza sie pojazd dzielone przez 2 = odstep w metrach ),

 

Dozwolona predkosc

 

pierszenstwo przejazdu ( udziel pierszenstwa i STOP calkowite zatrzymanie sie pojazdu a nie jedynie jego kol )

 

Wykroczenia w przypadku jazdy po spozyciu alkoholu czy natkotykow do 3 000,- € ( podczas pierwszego wykroczenia ).

 

:crossy:

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Witam. Nie zaszkodzi !

A co do samych mandatöw - to w ubieglym roku dostalem powiadomienie, ze przekroczylem predkosc, fotke poza obszarem zabudowanym, z jakich §§§ itd. - zaglädam w "cennik" i 75€ - mysle OK.

ale po miesiäcu przyslali rachunek - do zaplaty 98€ - sie zdziwilem.

75 € to podstawa, a do tego doliczajä jeszcze rözne Extrasy.

Pozdro

Link to comment
Share on other sites

To chyba 2 p. Ci wpadly.

 

:crossy:

Edited by ks-rider
Link to comment
Share on other sites

A mnie to wku**ia. Taki precyzyjny i dokladny narod, a ustawiaja fotoradar w debilnych miejscach. Zjazd z autostrady, slimak a na slimaku fotoradar. Szkoda tylko ze znak ograniczenia jest ZA fotoradarem!!! Juz 2 razy nam pstryknelo zdjecia w tym samym miejscu. Na szczescie narazie nic nie przyszlo, ale to i tak szczyt debilizmu. Polacy stawiaja czesto ograniczenia predkosci w glupich i bezsensownych miejscach, ale az z takim walkiem to sie nie spotkalem.

Link to comment
Share on other sites

[...]

Ceny wykroczen wzrosna podwojnie, najwiekszy nacisk kladziony bedzei na odstep miedzy pojazdami i jego przepisowe zachowanie ( predkosc z jaka porusza sie pojazd dzielone przez 2 = odstep w metrach ),

 

Dozwolona predkosc

 

pierszenstwo przejazdu ( udziel pierszenstwa i STOP calkowite zatrzymanie sie pojazdu a nie jedynie jego kol )

[...]

Czyli przy prędkości 100 km/h odpowiednia ogległość to 50 m?, przecież to bardzo mało.

 

STOP: o co chodzi z tym zatrzymaniem?, przecież jak koła się nie ruszają = pojazd stoi?

pozdr

Link to comment
Share on other sites

Yo!

 

Hehehe, i ciekawe czym beda mierzyc przy np. 150km/h odleglosc miedzy dwoma pojazdami :D.

Laserem z tylka?

Bezsens na resorach. Moze pomoc tylko w karaniu tych, co na autobanie siedza czlowiekowi na zderzaku i wala dlugimi po oczach.

 

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

A mnie to wku**ia. Taki precyzyjny i dokladny narod, a ustawiaja fotoradar w debilnych miejscach. Zjazd z autostrady, slimak a na slimaku fotoradar. Szkoda tylko ze znak ograniczenia jest ZA fotoradarem!!! Juz 2 razy nam pstryknelo zdjecia w tym samym miejscu. Na szczescie narazie nic nie przyszlo, ale to i tak szczyt debilizmu. Polacy stawiaja czesto ograniczenia predkosci w glupich i bezsensownych miejscach, ale az z takim walkiem to sie nie spotkalem.

 

Jerry, w jakiej odleglosci przed znakiem stal radar ? Pamietaj, ze ograniczenie predkosci obowiazuje od znaku a nie za nim, :biggrin:

 

Przy pewnych predkosciach ( nawet przy hamowaniu 1G ) nie jestes w stanie wyhamowac do podanej na znaku predkosci :biggrin:

 

Czyli przy prędkości 100 km/h odpowiednia ogległość to 50 m?, przecież to bardzo mało.

 

To czas reakcji, kierowca jadacy przed Toba te nie zatrzyma sie od razu. Stad tyle masowych karambolarzy na autostradach.

 

STOP: o co chodzi z tym zatrzymaniem?, przecież jak koła się nie ruszają = pojazd stoi?

 

Niby tak, a jak jest w zimie ? ola zablokowane a pojazd sunie dalej :icon_mrgreen: Mozesz tak samo zablokowac je w lecie :biggrin:

 

Generalnie nalezy zatrzymac sie na STOP'ie i policzyc 21, 22.

 

Hehehe, i ciekawe czym beda mierzyc przy np. 150km/h odleglosc miedzy dwoma pojazdami :D.

Laserem z tylka?

Bezsens na resorach. Moze pomoc tylko w karaniu tych, co na autobanie siedza czlowiekowi na zderzaku i wala dlugimi po oczach.

 

Przy dobrze ustawionym radarze na fotkach widzisz jaki odstep ma sprawca. ( linie przerywane i odleglosci miedzy nimi maja w Niemczech swoj standard w zaleznosci od miejsca w jakim sa namalowane ). Bez problemu mozna wiec obliczyc odstep.

 

Przy pomiarze predkosci / odstepu miedzy pojazdami zapis nastepuje jak w PL Videorejestratorem, tak wiec i w tym przypadku mozna bez najmniejszego problemu stwierdzic odleglosc odstepu. ( z tegp co pamietam to bedzie kosztowac do 475,- € ).

 

Tak jak slusznie zauwazyles dotyczy sie to autostrad. Pomiar moze byc ( i jest ) dokonywany rowniez na normalnych drogach, tzw. Landsraße'ach.

 

:crossy:

Edited by ks-rider
Link to comment
Share on other sites

Jerry, w jakiej odleglosci przed znakiem stal radar ? Pamietaj, ze ograniczenie predkosci obowiazuje od znaku a nie za nim, :biggrin:

 

Przy pewnych predkosciach ( nawet przy hamowaniu 1G ) nie jestes w stanie wyhamowac do podanej na znaku predkosci :biggrin:

 

 

Jakies 100 metrow za fotoradarem stoi znak z ograniczeniem. Malo tego. Nie widac go w ogole, bo slimak jest dosyc ostry i waski a pobocza zaslaniaja geste i wysokie drzewa iglaste. Ja wiem ze ograniczenie obowiazuje za znakiem, ale to nie zmieia faktu, ze fotoradar stoi przed znakiem i pstryka foty. Szczyt debilizmu.

Link to comment
Share on other sites

ale to nie zmieia faktu, ze fotoradar stoi przed znakiem i pstryka foty. Szczyt debilizmu.

 

Komuny w Niemczech tez lubia kasowac, dlatego jezeli przychodzi mandat do domu to mozesz " zajac stanowisko " i sie odwolac, czy oddac sprawe adwokatowi, ktory w wielu przypadkach potrafi sprawe uniewaznic.

 

jak masz ochote na ten temat podyskutowac to trzeba by bylo porobic foty jakie znaki sa jeszcze przed ograniczeniem. Nie stoi tam przypadkiem zolta tablica z nazwa miejscowosci ?

 

Stacjonarny radary czy nie ?

 

:crossy:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Komuny w Niemczech tez lubia kasowac, dlatego jezeli przychodzi mandat do domu to mozesz " zajac stanowisko " i sie odwolac, czy oddac sprawe adwokatowi, ktory w wielu przypadkach potrafi sprawe uniewaznic.

 

jak masz ochote na ten temat podyskutowac to trzeba by bylo porobic foty jakie znaki sa jeszcze przed ograniczeniem. Nie stoi tam przypadkiem zolta tablica z nazwa miejscowosci ?

 

Stacjonarny radary czy nie ?

 

:crossy:

 

Nie ma tam zadnej tablicy, poniewaz to nie jest zjazd do miasta tylko zjazd z jednej autostrady na druga.

 

Radar jest stacjonarny.

Link to comment
Share on other sites

Podaj na jakim kreuz'u z jakimi autostradami, jak sie da to sprawdze.

 

:crossy:

Link to comment
Share on other sites

Obawialem sie tego pytania :)

Nie mam pojecia na jakim... zjezdzie. Gdybysmy wiedzieli na ktorym to jest, to bysmy sie nie wpakowali na flash-a drugi raz. Poza tym nie patrzymy na drogowskazy tylko na GPS :) Nastepnym razem postaram sie zapamietac to miejsce.

Link to comment
Share on other sites

Pamietaj, ze ograniczenie predkosci obowiazuje od znaku a nie za nim, :biggrin:

 

W Niemcowni tak jest ? :eek:

Chyba znak pokazuje ze ograniczenie obowiazuje ZA znakiem, prawda ? :buttrock:

Znak stoi i pokazuje ze zaraz ZA znakiem jest dana dozwolona predkosc i fotoradar powinien byc przynajmniej na wysosci tego znaku ustawiony

Edited by majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...