Skocz do zawartości

jaki łąńcuch


Rekomendowane odpowiedzi

Stan płytek, sworzni, tulejek świadczy o zużyciu łańcucha. Odciąganie łańcucha od zębatki czy naciąg łańcucha według mnie o niczym nie świadczy. Jeszcze zostaje kwestia zapinki która też ulega zniszczeniu a większość osób to olewa. KTM-y zjadają w szybkim tempie zapinki, po 2 miechach potrafi być cienka jak żyletka i trzeba ją wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Odnośnie łańcucha chciałem jeszcze się zapytać o jego prawidłowy naciąg.

W instrukcji napisane jest że motocykl stawiamy na stopce bocznej, podnosimy łańcuch do wahacza i odległość powinna między nim wynosić 15mm.

A co jeżeli nie ma stopki, albo jest ale motocykl na niej "siada" inaczej(bardziej lub mniej zależy jak go postawimy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktm ze względu na sysytem mocowania amortyzatora bezpośrednio do wahacza potrzebuje luźnego łańcucha. Motocykl na stojak, naciskasz łańcuch(pod wahaczem) zaraz za ślizgiem do góry w stronę wahacza, odległość między wahaczem a łańcuchem ma wynosić około 0,5cm. Jeśli łańcuch dotyka wahacza w tym miejscu to jest za luźny. Druga metoda polega na ściśnięciu tylnego zawiasu na tyle ile masz siły, w tym momencie łańcuch nie może być mocno napięty.

Edytowane przez major000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a w czym miałeś? kamsel ma w mocniejszym sprzęcie od mojego dlatego pytam ;]

Założyłem, pojeździłem i stwierdzam że nie kupie już takiego łańcucha. Co jazde trzeba naciągać po 2 wypadach w teren naciągłem o pół regulacji. Wcześniej miałem did'a zmarnowanego życiem a nie wymagał tak częstego naciągu. Pojęcia nie mam dlaczego ten łańuch się tak wyciąga.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W sklepach gdzie sprzedają części do traktorów i maszyn sprzedają też łańcuchy 520 na metry, metr chyba 20zł, jesli 4 takie lańcuchy wytrzymają jednego DIDa to sie dalej opłaca :icon_biggrin: czekam tylko aż ktoś to przetestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach gdzie sprzedają części do traktorów i maszyn sprzedają też łańcuchy 520 na metry, metr chyba 20zł, jesli 4 takie lańcuchy wytrzymają jednego DIDa to sie dalej opłaca :icon_biggrin: czekam tylko aż ktoś to przetestuje.

Kup sobie i napisz nam recenzje :bigrazz:

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli 4 takie lańcuchy wytrzymają jednego DIDa to sie dalej opłaca

tylko pytanie czy ty i twoje moto przezyje ciągłe zrywanie łańcucha :icon_mrgreen:

 

panowie, a słyszeliście cos o łancuchach marki THC ? mam cos takiego oringowego w kacie, wyglada bardzo solidnie, grubsze niz did oingowy. kolor wpadajacy w złoty, spaliłem juz ok 5 zbiorników i jeszcze nie wymaga naciągania

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...