Skocz do zawartości

Kawasaki - Silnik ZX9R do ZXR750J


naresh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w jakims artykule wyczytalem, ze silnik zx9r wywodzi sie bezposrednio z silnika od modelu ZXR750. No i wlasnie takiego pecha mam ze zdechl mi (i tak wczesniej w beznadziejnym stanie) silnik w moim ZXR750J (1991 rok). Pomyslalem sobie, ze do codziennej jazdy zakupie sobie CBR600, a z tego starego "zloma" (cholera, strasznie lubie ten motocykl) zrobie sobie streeta. Tu wlasnie moje pytanie. Ktore silniki od zx9r beda pasowac bez zadnych modyfikacji do tej ramy. Czy ktos juz dokonywal takiego zabiegu i moze sie podzielic doswiadczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w jakims artykule wyczytalem, ze silnik zx9r wywodzi sie bezposrednio z silnika od modelu ZXR750. No i wlasnie takiego pecha mam ze zdechl mi (i tak wczesniej w beznadziejnym stanie) silnik w moim ZXR750J (1991 rok). Pomyslalem sobie, ze do codziennej jazdy zakupie sobie CBR600, a z tego starego "zloma" (cholera, strasznie lubie ten motocykl) zrobie sobie streeta. Tu wlasnie moje pytanie. Ktore silniki od zx9r beda pasowac bez zadnych modyfikacji do tej ramy. Czy ktos juz dokonywal takiego zabiegu i moze sie podzielic doswiadczeniami?

 

Swoim pytaniem doprowadzasz do paradoksu bo kombinujesz i nie chcesz kombinować ?

Potrzebujesz dobrze wyposażony garaż.

Silnik od ZX9R z osprzętem i elektryką kompletną i kompletnym wydechem.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie lubi swojego moto to się robi z niego streeta, tj. kupuje się owiewkę z Allegro i maluje na czarny mat. Jak lubisz naprawdę ZXR-a to zrób go w oryginale, reanimując serce nową głowicą, bo pewnie w niej tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trafiłem w necie artykuł z prasy angielskiej o takiej przeróbce. Co prawda było to zx7r ale z silnikiem zx9. myślę ze taka modyfikacja niema większego sensu, a rozchodzi się o koszty. Wiem po sobie ze zapał mija a projekty waży się na wadze tak że niema się co napalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w jakims artykule wyczytalem, ze silnik zx9r wywodzi sie bezposrednio z silnika od modelu ZXR750. No i wlasnie takiego pecha mam ze zdechl mi (i tak wczesniej w beznadziejnym stanie) silnik w moim ZXR750J (1991 rok). Pomyslalem sobie, ze do codziennej jazdy zakupie sobie CBR600, a z tego starego "zloma" (cholera, strasznie lubie ten motocykl) zrobie sobie streeta. Tu wlasnie moje pytanie. Ktore silniki od zx9r beda pasowac bez zadnych modyfikacji do tej ramy. Czy ktos juz dokonywal takiego zabiegu i moze sie podzielic doswiadczeniami?

Silnik zx9r wywodzi sie z silnika od ZXR 750. Chodzi tutaj o pierwsze modele, to znaczy zx9r B (94-97r.) Pózniejsze modele 9tki miły juz całkiem nowo skonstruowany piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie lubi swojego moto to się robi z niego streeta, tj. kupuje się owiewkę z Allegro i maluje na czarny mat. Jak lubisz naprawdę ZXR-a to zrób go w oryginale, reanimując serce nową głowicą, bo pewnie w niej tkwi problem.

 

Problem w tym, ze silnik odkad kupilem ten motocykl (nie znalem sie wtedy za bardzo) byl w stanie fatalnym. Doprowadzenie go do dobrego stanu w warsztacie kosztowaloby jakie 4000zl (taka byla wstepna wycena). Dlatego taniej i rozsadniej bedzie wziac jakis silnik w lepszym stanie, dlatego mysle o zx9, bo silnikow od zxr750 za wiele nie do dostania.

 

Silnik zx9r wywodzi sie z silnika od ZXR 750. Chodzi tutaj o pierwsze modele, to znaczy zx9r B (94-97r.) Pózniejsze modele 9tki miły juz całkiem nowo skonstruowany piec.

 

Dzieki, o taka dokladnie odpowiedz mi chodzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na zagranicznych forach. swego czasu czytałem na jakims angielskim forum jak woloyzc silnik od xx'a do sc33. przerobki takie zazwyczaj sa bardzo pracochlonne i kosztowne, robione sa przez zapalencow co maja kupe kasy a wynalazki robia zeby sie wyroznic. ale jsli zeczywiscie znajdziesz piec ktory bedzie pasowal bez przerobek to zycze powodzenia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopie troche stary temat bo właśnie mój kolega ma taki dylemat i w sumie okazje zakupu do zxr750 L silnika z zx9r 96 roku i z tego co czytam można zamontować taki silnik bez jakis specjalnych przeróbek w sensie zmiana mocowania silnika i inne poważne kombinacje? Gaźniki są takie same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej znajdziesz tutaj: http://www.zxr750.de/wsb/pages/technik-tuning.php

Na niemieckim forum ZXR750 jest sporo tak przerobionych sprzętów-w moim J02 był silnik zZX7R. Najwięcej kłopotów sprawił airbox będący hybrydą z ZXRa i ZX7R.....

W każdym razie taki SWAP jest do ogarnięcia-chociaż w obecnych czasach mając ZXR750 zostawił bym go w 100% serii (mój oprócz silnika z ZX7R miał jednoosobowy tył z ZXR750RR i sporo dodatków takich, jak wydech, przedni zawias z ZX7R,biała tylna lampa LED itp)

Edytowane przez DEALER

93!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...