Jump to content

malowanie owiewek


serwient
 Share

Recommended Posts

Hejaaaaa.

 

Z racji , że yeahbłem ostatnio w błoto pod domem, oddaje laleczkę do lakiernika.

 

Malowanie całego moto w oryginalnym lakierze ( kolorze) plus podszpachlowanie starej roboty donjakuba + na wszystko lakier bezbarwny.

 

500 zł za wszystko. Nie udało mi sie nic utargowac u tego klienta.

Nie za duzo trzeba mu zostawic ?

Link to comment
Share on other sites

Terminy akurat o niczym nie świadczą.

Lakierowanie motocykla odpowiednimi lakierami (nie samochodowymi) kosztuje około 200PLN od elementu + zbiornik paliwa około 300PLN, oczywiście mniejsze elementy taniej.

 

Widziałem kilka motocykli polakierowanych za 500 - 800PLN (całych) i uwierz mi że nie chciał byś mieć tak tandetnie polakierowanego swojego motocykla, nawet w jednym z przypadków znajomy lakiernik przeklinał tego wcześniejszego że cały lakier schodził bez problemów Nitrem :-)

 

Tanio niestety nie zawsze znaczy dobrze.

Same dobre materiały lakiernicze na cały motocykl kosztują około 400 - 500PLN.

Link to comment
Share on other sites

a no niestety glowne grzechy malarzy to nie dodawanie elastikonu do lakieru i szpachlowanie sztywnym materiałem. a co do dobierania na fiszke to sory ale nie wychodzi dobrze. tylko lakiernia ktora ma mozliwosc dobrania z numeru motocyklowego chodzi w rachube poniewaz bardzo wiele motocykli malowane jest wielowarstwowow tak wiec faktycznie ten maluje darmowo.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Link to comment
Share on other sites

a no niestety glowne grzechy malarzy to nie dodawanie elastikonu do lakieru i szpachlowanie sztywnym materiałem. a co do dobierania na fiszke to sory ale nie wychodzi dobrze. tylko lakiernia ktora ma mozliwosc dobrania z numeru motocyklowego chodzi w rachube poniewaz bardzo wiele motocykli malowane jest wielowarstwowow tak wiec faktycznie ten maluje darmowo.

z tym dobieraniem koloru to prawda ale jak sie maluje cale moto to nie ma znaczenia. nie odroznisz od oryginalu.

a 500zl za cale moto w plastikach to dosc tanio (no chyba ze w kabinie maluje to bardzo tanio)

Link to comment
Share on other sites

5 stów za wszystko.

Zawierze kolesiowi.

Widzialem wczoraj jego robote i naprawde warto.

Malowanie bez baku, zapomnialem dodac.

Za tyle to by mi sie nawet sprajem nie chcialo pryskac :P Obawiam sie ze efekty tej pracy beda malo zadowalajace. O tak niskiej kwocie to jesze nie slyszalem, koniecznie pochwal sie jak wyszlo :D

Link to comment
Share on other sites

z tym dobieraniem koloru to prawda ale jak sie maluje cale moto to nie ma znaczenia. nie odroznisz od oryginalu.

a 500zl za cale moto w plastikach to dosc tanio (no chyba ze w kabinie maluje to bardzo tanio)

E

 

E tam nie ma znaczenia. zwykłego metalika zaraz widac. perla 4 warstwowa to zupelnie inny lak

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Link to comment
Share on other sites

E

 

E tam nie ma znaczenia. zwykłego metalika zaraz widac. perla 4 warstwowa to zupelnie inny lak

jesli widzisz roznice na zwyklym metaliku to koniecznie zmien dostawce lakieru. jak jest dobra mieszalnia to zrobi bardzo podobny i nie widac roznicy nawet jak przylozysz oryginalny element dla porownania. Jak wyjdie troche gorzej i to widac dopiero jak masz punkt odniesienia.

Wielowarstwowe perly to inny temat. identyko nie zrobisz ale jaka masz alternatywe? oryginalnej bazy nie kupisz a nawet jesli to nie dostaniesz podkladu takiego jak jest w fabryce i juz odcien finalny bedzie inny zreszta malo ktory motocykl ma taki udziwniony lakier (czerwono/czarny SRAD 750 i jakies cruisery z tego co pamietam)

Link to comment
Share on other sites

jesli widzisz roznice na zwyklym metaliku to koniecznie zmien dostawce lakieru. jak jest dobra mieszalnia to zrobi bardzo podobny i nie widac roznicy nawet jak przylozysz oryginalny element dla porownania. Jak wyjdie troche gorzej i to widac dopiero jak masz punkt odniesienia.

Wielowarstwowe perly to inny temat. identyko nie zrobisz ale jaka masz alternatywe? oryginalnej bazy nie kupisz a nawet jesli to nie dostaniesz podkladu takiego jak jest w fabryce i juz odcien finalny bedzie inny zreszta malo ktory motocykl ma taki udziwniony lakier (czerwono/czarny SRAD 750 i jakies cruisery z tego co pamietam)

Wielowarstwowe perły są na CBR 1100XX (bordowy i niebieski), ST 1300 Pan Europ, Yamaha FZ1, R6, R1, oraz paru innych motocyklach. Ale te lakiery są kosmicznie drogie i w zasadzie cały motocykl się lakieruje żeby było idealnie.

 

Najlepsze jest to że dając kilku lakiernikom ten sam pistolet i lakier (chodzi o perłowy lub metalic) po wyschnięciu będzie inny odcień.

 

Na VFR RC36 był taki fajny kolor teoretycznie czarna perła, w słońcu wyglądał na ciemno bordową perłę, efekt super.

Link to comment
Share on other sites

VFRa FJRa NTVa SRADy, K4 bialo niebieskie i sporo innych mialo lakiery wielowarstwowe.

 

fakt jest faktem ze ciezko to polozc zeby wyszlo tak samo jak fabryka ale roznica miedzy taka perla wielowarstwowa a metalikiem jest drastyczna

Edited by bart_b

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Link to comment
Share on other sites

VFRa FJRa NTVa SRADy, K4 bialo niebieskie i sporo innych mialo lakiery wielowarstwowe.

 

fakt jest faktem ze ciezko to polozc zeby wyszlo tak samo jak fabryka ale roznica miedzy taka perla wielowarstwowa a metalikiem jest drastyczna

 

Niestety firmy produkujące lakiery mają słabe receptury motocyklowe. Ostatnio malowałem xx niebieskiego w wielowarstwówce i to co zrobili w mieszalni totalnie nie pasowało do koloru moto. A najdziwniejsze jest to, że po reklamacji okazało się, że kolor jest zgodny z fiszą z próbnika (w mieszalni jej nie mieli) . Uznali jednak rekalamacje i zwrócili koszt lakieru ok. 300 zł. Dlatego perły i wielowarstwówki a szczególnie z barwionym clarem robie całościowo.

Odnośnie metaliców 100% trafienia koloru żadko się zdarzają, a w przypadku srebrnych nigdy. Dla pewności w przypadku samochodów i sąsiadujących elementów robi się cieniowanie na sąsiadującym elemencie i jest cacy. W przypadku moto jest to utrudnione.

Co do ceny z postu to tanio. Biorąc koszty materiałów najmniej licząc to lakiernik zarabia na tym ok 50-100 zł. a roboty jest moc.

500 za samą robocizne byłoby do zaakceptowania.

Świątecznie pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...