Jump to content

Modele motocykli


Recommended Posts

  • Administrator

Jakiś czas temu zacząłem zbierać modele motocykli, różnych firm i w różnej skali. Cel jest wiadomy - zrobić jakąś większą kolekcję, oprawić w ramę i wywiesić w firmie.

Proponuję zrobić w temacie małą giełdę wymiany doświadczeń, modeli między sobą, odsprzedaży i ogłoszeń zakupu. To dość wyjątkowe, bo mamy dział Giełda, niemniej myślę, że można zrobić wyjątek i w jednym zbiorczym temacie zgromadzić najciekawsze oferty.

Ja póki co mam na sprzedaż model YAMAHA YZR M1 (Valentino Rossi 2004r) deagostini 1:43. Podstawka, gablotka.

Dokładnie taki model - http://img383.imageshack.us/img383/8012/yzrm1lj7.jpg

Najchętniej wymienię na coś, czego jeszcze nie mam, w moim przypadku skala i producent nie robi różnicy, bo nie ograniczam się pod tym kątem. Oczywiście odpadają modele typowo zabawkowe.

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Modele fajna sprawa, byłem kiedyś w takim sklepie w Londynie gdzie mieli najróżniejsze modele, repliki i realistyczne zabawki. Od resoraków do pojazdów o rozmiarach ponad 1m. :icon_eek: Pół dnia zwiedzałem ten sklep.

 

A tak przy okazji to polecam markę modeli Franklin Mint. Z moto robią tylko HD ale jakość i detale są niesamowite. Mam model tej marki HD Knucklehead, nie pamiętam jaka skala ale ok.25-30cm długości i sporo waży bo z metalu. Pracują zawieszenie, łańcuch, dźwignie, linki i cięgła, naklejki nawet są zgodne z oryginałem.

Model numerowani z serii 5 tysięcy bodajże, z certyfikatem. :biggrin:

http://foto.severinu.com/photos/original/130.jpg

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Link to comment
Share on other sites

Te z serii Joe Bar Team i inne klasyki firmy Solido kupisz niedrogo przez Internet:

http://www.motorabilia.biz/models%20new%20Solido%20Bikes.htm

 

Jest też ich sporo na eBayu.

 

Te poniżej są już robione ręcznie w pojedynczych egzemplarzach raczej...

 

Pozdrawiam świątecznie!!!!!!

 

Alterego, gdzie szukać takich modeli, o których piszesz w artykule? Odwzorowanie szczegółów niesamowite...

pzdr.

 

 

Edited by alterego
Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Te z serii Joe Bar Team i inne klasyki firmy Solido kupisz niedrogo przez Internet:

http://www.motorabilia.biz/models%20new%20Solido%20Bikes.htm

 

Jest też ich sporo na eBayu.

 

Te poniżej są już robione ręcznie w pojedynczych egzemplarzach raczej...

 

Pozdrawiam świątecznie!!!!!!

 

 

Kurcze, ceny odpowiednie... Chyba muszę poodkładać :)

King, nie widzę Monstera :)

pzdr

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tu jest stronka sklepu w Londynie o którym pisałem, link akurat do super pociśniętego modelu:

http://www.modelzone.co.uk/brough_superior...535-details.htm

 

Sklep wysyła przedmioty na cały świat i wybór mają też fajny więc może ktoś coś.... :biggrin:

 

 

A tu Franklin Mint z USA, tej marki jest mój Knucklehead, niestety robią w większości amerykańską motoryzację.

http://www.franklinmint.com/

Edited by qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, ceny odpowiednie... Chyba muszę poodkładać :)

King, nie widzę Monstera :)

pzdr

 

Niepotrzebnie pokazałem ci australijski link do wyrobów belgijskiej firmy. Bezpośrednio na stronie producenta będzie na pewno taniej:

http://www.solido.com/v4/fr/cata/liste.php...e=Moto%20Racing

http://www.solido.com/v4/fr/cata/liste.php...oto%20Collector

http://www.solido.com/v4/fr/cata/liste.php...oe%20Bar%20Team

Link to comment
Share on other sites

Od producenta wiele taniej będzie niż z Australii z cłami, shippingiem i marżami. Zawsze można się osobiście przejechać do Belgii i kupić własnoręcznie. :biggrin: Dobry powód na wyjazd krajoznawczy. :biggrin:

 

Niektóre modele są śmieszne np. Fazer czy VTR1000SP ale już Ducati 916 wyglada wporzo i MV Agusta też.

Edited by qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrator

Moja kolekcja się rozrasta. teraz mam do sprzedania modele:

Yamaha YZR-M 1 Valentino Rossiego z 2004 deagostini 1:43. - brak gablotki

BMW R1200C Maisto 1:18 - brak podstawki i gablotki

Munch Mammuth Maisto 1:18 - brak podstawki i gablotki

Powiedzmy po 10 zł/sztuka.

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...