Skocz do zawartości

250 i jazda z pasażerem.


m00cha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba żle go zrozumiałeś.Według mnie napisał własnie że do podróży najlepszy jest Goldas.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam większą poj. niż 250.

Na drodze zawsze przyda się kilkanaście KM więcej. Tym bardziej, że będziesz jeździł z pasażerem.

Pozatym jadąc w grupie kilku motocykli o większej poj. nie trzeba być w śród nich spowalniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 ccm to najgorsza pojemnośc z możliwych. Zbyt szybki na wolniejsze pojazdy, za wolny na normalnie jadące. Masz do wyboru, albo się wlec sporo wolniej od puszek albo jechac tak jak puszki /bo do wyprzedzania mocy już brakuje/, a jazda z prędkością puszki pomiędzy puszkami na dłuższym dystansie nie należy ani do przyjemności ani nie jest bezpieczna. Do jeżdżenia turystycznego na mniejsze dystanse z plecaczkiem pół litra jest najoptymalniejszą pojemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzilem na 50cm, 125cm, 150cm, 250cm, 500cm, 535cm, 650cm, 883cm, 1050cm, 1200cm, 1600cm, i do normalnej turystycznej jazdy najbardziej przypadl mi do gustu przedzial 500-800cm. Na poczatek to jest w sam raz, oczywiscie mowa raczej o mocach "chopperowych" z tych pojemnosci, czyli do 60 koni mechanicznych.

Tak jak mowilem, Virago 535 to najlepszy wybor.. a mozna ja tak zrobic zeby sie wyrozniala z tlumu :)

Edytowane przez Unix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam większą poj. niż 250.

Na drodze zawsze przyda się kilkanaście KM więcej. Tym bardziej, że będziesz jeździł z pasażerem.

Pozatym jadąc w grupie kilku motocykli o większej poj. nie trzeba być w śród nich spowalniaczem.

 

O, Falcone jest właśnie tym gościem, o którym wyżej wspomnialem, że na k125 zrobił ładnych 17 000 z małżonką.

 

Falcone opisz swoje wrażenia. Z podróży we dwoje na takim motorku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Chętnie poczytam. To musiał być bardzo ciekawy okres. Skoro ja boję się, że na 250 będzie ciężko... :P

 

A tak btw., to przekonaliście mnie. Czatuję na Intrudera 600 albo Honde VT600 (z naciskiem na ten pierwszy model). Kasy też trochę więcej przeznaczę. Co o tym sądzicie? Czy to może już nie w tym wątku? :]

Edytowane przez m00cha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jeszcze jaka ćwiarta :wink: np. taka CN250 Helix bez problemu utrzymuje przeletową 120 z pasażerem i manelami... Dopóki nie ma dwupasmówki to nie spowalnia grupy. Oczywiście nie mówie tu o grupie sportów tylko klasycznym miksie klas, pojemności i wieku maszyn. I jak najbardziej ćwiarą da się uprawiać daleką turystykę, kwestia priorytetów :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się chce na trasie z plecaczkiem wyprzedzać a nie być wyprzedzanym to pojemność 250 jest za mała.

Wszystko zależy od upodobań i potrzeb. Śmigam na 250cc i jak nie muszę taszczyć tobołów to jazda z plecaczkiem na trasie dla mnie jest nawet wygodna bo wtedy nie odczuwam prawie drgań.

Tyle, że prędkości przelotowe są mizerne 90-110km/h Natomiast jazda bocznymi drogami relaksacyją prędkością 80km/h nie sprawia żadnych problemów.

 

Za 7tyś chopper/cruiser o większej pojemności w dobrym stanie to ciężko będzie coś fajnego znaleźć, jedynie proponowane wcześniej Virago 535 ale trochę ciasnawy motorek i wygodniej mi się siedzi na moim 250 ale wszystko kwestja indywidualna.

Najlepiej przejechać się sprzętem zanim się go kupi ale nie zawsze jest taka możliwość.

 

P.S.

Kiedyś machnąłem swoją 250 tką w jeden dzień prawie 900km (połowa trasy w górach) ale na drugi dzień byłem zdechnięty i mnie wszystkie gnaty bolały.

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele za mała pojemnośc jak na dwie osoby. 250 jest dobry do nauki jazdy a nie podróże we dwoje. Podróż z dziewczyną na plecach jest fantastyczna pod warunkiem, że jest odpowiednia jakość jazdy a w 250 takiej zapewne nie będzie.

Co to znaczy wg Ciebie jakośc jazdy? Jakośc jazdy nie zależy jedynie od wielkości silnika a wielkości motocykla i wygody, jaką daje możliwośc usadowienia się na nimi 2 osób. Z reguły motocykle z mniejszymi pojemnościami są mniejsze gabarytowo, ale nie zawsze malutkie. Ja mam Yuki Vistę 250 i jakośc jazdy we dwoje na niej jest zupełnie dobra. Motocykl nie malutki i spokojnie wygodnie można sobie jechac. Problem jest dopiero wtedy, kiedy trzeba nadążyc w grupie za innymi albo niemal walczyc o życie na drodze z puszkami. Mały silnik nie daje komfortu swobodnej jazdy z możliwością bezstresowego wyprzedzania. Na dalekie podróże we dwoje silnik 250ccm jest za malutki, ale do jazdy we dwoje w promieniu do 200 kilometrów po drogach z w miarę niedużym ruchem może wystarczyc, chociaż i tak pozostawi niedosyt, szczególnie kiedy kierowca przyzwyczai się już do motocykla i będzie chciał co nieco więcej z niego wycisnąc i po prostu się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Lefthandy

Dokładnie. Na 250-tce można sobie zrobić wypadzik za miasto w maju aby po bzykać się na łonie natury. W jakieś wojaże dookoła świata - odpada. Chyba, że panna ci się znudziła i chcesz się jej jakoś pozbyć ale nie chcesz jej robić przykrości i wolisz żeby to ona odeszła od ciebie.

 

I jak najbardziej ćwiarą da się uprawiać daleką turystykę, kwestia priorytetów :icon_razz:

 

Oczywiście, że się da. Ale samotnie, bez plecaka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...