Skocz do zawartości

"Gniazdko do zapalniczki"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałem zapytać gdzie można kupić i jak zamontować wyjscie prądu dla np GPSa czy choćby ładowarki telefonu w kawie VN800? Wydaje mi sie ze najlepsze bedzie miejsce gdzies pod zbiornikiem. Gdzie kupić i jak podłączyć?

dzieki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wlasnie takie robi, w sieci znalalem takiego pdf: http://trzcianka.eu.org/bojkar/kabel_zasilajacy12v-figer.pdf on jest podajrze z bractwa suzuki. Masz opisane jak takie cos zrobic i zamontowac. Widzialem takie przewody na allegro za ok 80zl, gdzie koszt wykonania jest okolo 10zl.

Edytowane przez bojkar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie sam zrobilem... a mianowicie kupiłem gniazdko w sklepie z elektroniką za całe 2,50 PLN bodajże... znalazłem kawałek kabla...polutowałem... dopasowałem odpowiedni kapturek żeby wilgoci nie właziło tyle... podpiąłem się pod instalacje... umieściłem to to pod szybą... i śmiga i dyszcz nie szkodzi...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie sam zrobilem... a mianowicie kupiłem gniazdko w sklepie z elektroniką za całe 2,50 PLN bodajże... znalazłem kawałek kabla...polutowałem... dopasowałem odpowiedni kapturek żeby wilgoci nie właziło tyle... podpiąłem się pod instalacje... umieściłem to to pod szybą... i śmiga i dyszcz nie szkodzi...pozdrawiam

Proponuje jeszcze zalozyc bezpiecznik jakby ta wilgoc sie jakos tam dostala albo na "wszelki wypadek" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zalożyłem takie:

http://www.allegro.pl/item508714455_gniazd...wewnetrzne.html

 

45zł to nie majątek a wykonanie jest na prawde bardzo wysokiej jakosci. wszystko starannie połąćzone, zabezpieczone i faktycznie miedziane. dziala w 100% prawidlowo tak wiec polecam.

 

Zrobienie z gniazdka za 3zł chyba nie koniecznie jest dobre bo jednak wilgoci nie unikniesz a zwarcia raczej nie chcemy. zrobienie samemu to powiedzmy 20zł oszczędności tak wiec nie wiem czy warto sie w to bawic.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje jeszcze zalozyc bezpiecznik jakby ta wilgoc sie jakos tam dostala albo na "wszelki wypadek" :)

Bezpiecznik na wilgoć nic nie pomoże, ale musi być właśnie na ten wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zalożyłem takie:

http://www.allegro.pl/item508714455_gniazd...wewnetrzne.html

 

45zł to nie majątek a wykonanie jest na prawde bardzo wysokiej jakosci. wszystko starannie połąćzone, zabezpieczone i faktycznie miedziane. dziala w 100% prawidlowo tak wiec polecam.

 

 

Potwierdzam ....mam ten sam zestaw, naprawdę dobrej jakości.... gniazdo podłączyłem bezpośrednio do baterii i dodatkowo wykorzystuje je do podpięcia prostownika motocyklowego ..po przerobieniu końcowki oczywiści....sprawa banalnie prosta a zimą nie pierdziele się z wyjmowaniem aku. ładowarka daje niskie bardzo mały prąd ładowanie i sama się wyłącza :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> Gniazdko na kierownicę <<<

 

Jak ktoś nie ma plastików to polecam takie :) mocne i estetyczne.

Co do bezpiecznika to jest on OBOWIĄZKOWY !!!

Jak jakiś dowcipniś wepchnie coś metalowego ( pazłotko aluminiowe po czekoladzie itd) lub odbiornik będzie uszkodzony to będzie zwarcie a skutki mogą być nieciekawe, od awarii baterii po uszkodzenie instalacji czy nawet regulatora napięcia :bigrazz:

 

Proponuje standardowy bezpiecznik płaski, nożowy, czy jak kto go zwie, stosowany w większości aut i motocykli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zalożyłem takie:

http://www.allegro.pl/item508714455_gniazd...wewnetrzne.html

 

45zł to nie majątek a wykonanie jest na prawde bardzo wysokiej jakosci. wszystko starannie połąćzone, zabezpieczone i faktycznie miedziane. dziala w 100% prawidlowo tak wiec polecam.

 

Zrobienie z gniazdka za 3zł chyba nie koniecznie jest dobre bo jednak wilgoci nie unikniesz a zwarcia raczej nie chcemy. zrobienie samemu to powiedzmy 20zł oszczędności tak wiec nie wiem czy warto sie w to bawic.

 

stary.. przeciez to 3 luty, co to za filozofia? a w jaki sposob unikniesz wilgoci w tym za 45zł? tą zatyczką? taką samą zamontujesz na gniezdzie za 2,5, poza tym masz przecież bezpiecznik.

wszystkie te części możesz kupić w sklepie elektronicznym, za poniżej 10zł. sam robiłem takie do auta i będę robić do moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a w jaki sposob unikniesz wilgoci w tym za 45zł? tą zatyczką? taką samą zamontujesz na gniezdzie za 2,5, poza tym masz przecież bezpiecznik.

(...)

 

Bezpiecznik nie służy do uszczelniania przed wilgocią... :icon_rolleyes: :icon_rolleyes: :icon_rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary.. przeciez to 3 luty, co to za filozofia? a w jaki sposob unikniesz wilgoci w tym za 45zł? tą zatyczką? taką samą zamontujesz na gniezdzie za 2,5, poza tym masz przecież bezpiecznik.

wszystkie te części możesz kupić w sklepie elektronicznym, za poniżej 10zł. sam robiłem takie do auta i będę robić do moto.

 

3 luty mówisz?? na szybko naliczyłem 7. kazdy z nich zabezpiecz koszulka termo, załóż kondona na dół zapalniczki, oczka lub widełki, korek, gniazdo bezpiecznika i bezpiecznik, kable. Jak zrobisz za mniej niz 10zł to chyle czoła. aha takie samo nie "podobne" albo prawie takie samo, bo prawie robi dużą róznicę ;)

 

jak chce ci sie w to bawic to prosze bardzo. dla mnie oszczędność 10zł w takim przypadku nie koniecznie ma sens, ale jak kto woli.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aftys6 gdzie tam montuje sie ten bezpiecznik ? w tej niebieskiej kostce ?

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

sproboj obczaic czy sa takie gniazda w sklepach z akcesoriami zeglarskimi (dla jachtow, jesli oczywiscie masz taki w poblizu albo przez net). Sam kupilem takie gniazdo z obudowa + doczepiana do niego gumowa zatyczka chroniaca przed woda (mozna ja zamknac jak sie nie uzywa gniazda, a przymocowana jest na gumowym pasku, takze jak gniazdo jest uzywane to nigdzie sie nie zgubi). Podlaczone mam to do przekaznika, ktory wlacza sie gdy zalaczane sa swiatla (aby nie stalo sie nic gdy moto stoi albo nie zapomniec i zostawic wlaczonego gniazda). Mam to zamontowane obok zegarow, za szyba, sprawdzone do gpsa, ktorego mam w tankbagu i ladowania akumulatorkow do aparatu itp, na trasie i w czasie oberwania chmury.

 

wyglada dokladnie tak samo:

http://www.f2motorcycles.ltd.uk/f2images/u...et_unfitted.jpg

 

a tu masz opis - na szybko wydaje mi sie, ze mam tak samo podlaczone

http://www.xrv.org.uk/articles/article_fit...and_lighter.php

 

Pozdrawiam! i zycze powodzenia bo naprawde warto :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aftys6 gdzie tam montuje sie ten bezpiecznik ? w tej niebieskiej kostce ?

eeee, no ten tego :P

u mnie nie było żadnej niebieskiej kostki :P

 

Ja mam u mnie zamontowane takie gniazdko bezpiecznika :)

 

Gniazdko bezpiecznika

 

Wlutowałem je na przewód "+" kosztowało mnie ok 3 zł.

Wszystkie złącza i luty zabezpieczyłem koszulkami termo kurczliwymi, to jest postawa i najlepszy sposób uniknięcia wilgoci:)

A jeżeli chodzi o zalanie gniazda, to problemem nie jest ze woda zrobi zwarcie, bo jest to prawie niemożliwe z powodu małego prądu.

Bardziej może nam zaszkodzić to że zaśniedzieją styki miedziane i nie będzie dobrego łączenia gniazdko-wtyczka :cool:

Edytowane przez aftys6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 luty mówisz?? na szybko naliczyłem 7. kazdy z nich zabezpiecz koszulka termo, załóż kondona na dół zapalniczki, oczka lub widełki, korek, gniazdo bezpiecznika i bezpiecznik, kable. Jak zrobisz za mniej niz 10zł to chyle czoła. aha takie samo nie "podobne" albo prawie takie samo, bo prawie robi dużą róznicę ;)

 

jak chce ci sie w to bawic to prosze bardzo. dla mnie oszczędność 10zł w takim przypadku nie koniecznie ma sens, ale jak kto woli.

 

 

no rzeczywiście, masakra :) więcej tu pisania niż rzeczywiście roboty. jeśli swój czas wyceniasz więcej niż te 10-30zł w zależności od szacunków, to ci nie bronię, ale nie strasz tych co nie mają pojęcia o co chodzi. rzeczy na tym poziomie jest w stanie wykonać dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...