Skocz do zawartości

STandardowe pytania o kilka sztuk (długie :) )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie :)

Starsi forumowicze pewnie będą mnie kojarzyli, nowi zapewne nie, ale po 2-letniej przerwie postanowiłem wróćić do jednośladu :) Poprzednio latałem 3 sezony na Hondzie Black Widow (super sprzęt, bardzo miło wspominam :) a jeśli nowy właściciel z okolic poznania jeszcze ja ma, to pozdrawiam :) )

Tym razem chciałbym coś kupić aby dojeżdzać do pracy w sezonie wiosenno-letnio-jesiennym jesli tylko aura pozwoli (preferuje jazde w suchym, wiec deszcz tylko jakby mnie zlapal w drodze). DA do pracy mam niebagatelny kawalek, bo codziennie musze przejechac całą warszawe (z Legionowa na Okęcie). CO przy dopbrych wiatrach zajmuje od,15 do prawie 3h w jedna strone... :/ Znajomy który dojeżdza podobną trasa robi to na motocyklu poniżej 1h. Wiec nie widzę powodu abym ja miał tracić tyle życia w korkach. Tak wiec poszukiwane jest moto do mieskiej dżungli, raczej nie do turystyki, co najwyzej jakis miejski wypad we dwoje.

 

No wiec zrobiłem wstepne rozeznanie w rynku. Do wydania jest kilkanaście tys pln 15-16 lub jesli wiecej to posilkowanie sie jakas forma kredytu (takiego lub innego, kwestia ustalenia). Na poczatek powiem ze bylem w salonach no i to co jest interesujacego to Z750 model 2008 za 23900 (ostatnie trzy sztuki). Z ceny motocykla zbytnio zejsc sie nie da, troche moze w dodatkach opuszcza (bede musial kupic 2 x kask, buty co dalej to zobaczymy). Do tego motocykla musialbym jeszcze dolozyc alarm (koszt okolo 700 PLN) + przeglad po 1000km ktore nawine pewnie dosyc szybko tez okolo 500 PLN. Suma sumarum bez ubezpieczenia to by wyszlo okolo 25500 + ubrania + ubezpieczenie. Tak wiec tutaj musialaby nastapic jakas forma kredytowania (choc ten motocykl podoba mi sie najbardziej :) ).

Druga opcja to Suzuki GSR. O ile w warszawskim salonie jest tez za 23900 to znalazlem oferte (widoczna na allegro) z salonu z okolic Koszalina za 20 000 PLN. No jest to oszczednosc, nie powiem. tak wiec tutaj koszt zakupu na gotowo bylby juz o jakies +/-4k PLN mniejszy niz Kawasaki. Moze za transport lub przyjechanie do wawy trzebaby doliczyc jakies 500 PLN dodatkowo, ale to nadal wychodzi sporo taniej za fabrycznie nowy motocykl.

I tyle z nowych sprzetow (Honda hornet jest jeszcze drozsza od Kawasaki, wiec w sumie odpada... :(

 

Ale, przejżałem też allegro i widze kilka takich sztuk rocznych-dwuletnich.

 

I tu pojawia sie glowne pytanie do Was o tego sprzedawce z Kozienic:

 

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10624527

 

Nie powiem, jego oferta mnie zaciekawila. Nastepujaca kolejnosc zgodnie z moim zainteresowaniem:

1. Hornet

2. GSR grafitowy

3. Z750

 

Pytanie do Was, czy macie jakies doswiadczenie z tym konkretnym sprzedajacym i dwa co myslicie o tych konkretnych trzech motocyklach. Nie bede ukrywal ze wolalbym sie nie posilkowac zadnymi kredytami, a tutaj wyrobilbym sie w gotowce. Tym bardziej ze niektore z tych motocykli maja juz alarm zalozony, wiec w sumie tylko koszt rejestracji i ubezpieczenia dodatkowo + jakis przeglad na wiosne (na razie do marca moto i tak staloby w garazu).

Oczyweiscie w razie zakupu, oddalbym moto do jakiegos ASO na sprawdzenie. Widzialem ze Honda ma swoj serwis w Radomiu, wiec bymm sie tam umowil. Wiem ze w wawie w Kawasaki takie sprawdzenie z laserowym pomiarem kosztuje 500 PLN. I jestem sklonny skusic sie na taka usluge, w razie zakupu uzywanego.

 

Ewentualnie jest jeszcze jedna oferta, przeze mnie rozwazana:

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1081877

 

Motocykl wyglada niezle, model dokladnie taki sam jak jest w salonie do kupienia za 23900. przebieg w sumie zaden. Pytanie, czy widzicie cos niepokojacego. Jeszcze nie kontaktowalem sie ze sprzedajacym, wiec mile widziane jakies pytania o konkrety, ktore moglbym zadac. I jesli na to bym sie zdecydowal to tez zabralbym ten motocykl na sprawdzenie do ASO.

 

Wiec kochani, co radzicie w stosunku do konketnych sztuk, Czy widzicie gdzies jakis feler?

Za wszelkie rady i sugestie, z góry dziękuję

 

W zasadzie moc motocykla nie ma tu znaczenia, wiec czy bedzie to 600 czy 750 to i tak bedzie to wiecej niz oczekuje. Bardziej kieruje sie tu walorami estetycznymi (hornet i kawasaki prowadza, GSR lekko z tylu, jesli chodzi o stylistyke).

Polokokt :)

 

PS

W miedzy czasie doczytalem na forum Horneta, ze Hornet z Kozienic mial lakierowany zbiornik i przytarty wydech, wiec odpada, moze nie z racji tych drobnych felerow, ale z tego ze sprzedajacego trzeba bylo pytac o mankamenty... Za to polecaja tam sprzedawcow z Pily, ktorzy widze maja dwa hornety w ofercie z 2007 ale cena 20 tys pln, to nie wiem czy nie lepiej nowego GSRa...?

 

PS2

 

Ogladalem jeszcze tego:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1005427

Ale "stan salonowy" dla sprzedajacego to rozerwane poszycie kanapy , zbity kierunkowskaz i przytarty zadupek. Takze odpada, mimo ze cena juz nizsza niz na allegro.

 

jeszcze co mi sie przypomnialo, jest jeszcze cos takiego:

 

http://moto.allegro.pl/item500763735_yamah...dobre_rece.html

 

Troche starsze ale i tansze i z w miare sensownie wygladajaca historia. Widać cos niepokojacego?

A może ktoś oglądał?

Pozdrawiam

Edytowane przez polokokt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zalozylem juz co prawda jeden ogolny temat, poswiecony kilku egzemplarzom, ale wpadla mi w oko jeszcze jedna oferta:

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1079673

 

Co o tym myslicie, warto sie zainteresowac?

 

Czy lepiej tego:?

http://moto.allegro.pl/item502992055_suzuk...dobry_stan.html

 

Pozdrawiam

Edytowane przez polokokt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, moja rada, to walnij kilka piw, pomyśl, do czego tak naprawdę potrzebujesz motocykla, a następnie wybierz tego, który podoba Ci się najbardziej.

Z twojego opisu zrozumiałem, że głównie będziesz latał po mieście, więc moja propozycja to HONDA CBF 500 (rewelacyjny silnik, świetne prowadzenie i poręczność, ekonomia) jednym słowem idealny wół roboczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko typ(y) motocykli to ja juz wybralem. Moje pytanie, moze i pokrecone (chcialem przedstawic kontekst rozwazan), ale dotyczy konkretnych egzemplarzy uzywanych motocykli (bo z nowym to wiadomo). Wiec tak jakby interesuje mnie opinia osob ktore uzywaja poszczegolne modele tych motocykli, na temat tych pokazanych przeze mnie sztuk (Z750 z wawy, Fazer z Wawy i GSR od handlarza z Kozienic) czy jest w tych motocyklach cos takiego co powinno mnie zaniepokoic (np. inna niz fabryczna podporka rejestracji, inny kierunkowskaz, nie taki kolor naklejek, albo nie ta czcionka....)

 

Ewentualnie ta oferta nowego Bandita tez jest bardzo intrygujaca, jutro pewnie tam dryndne i dowiem sie gdzie jest haczyk :) Bo w takim motocyklu nawet jak stal przez te 2-3 lata to wiele nie powinno sie stac?

 

O pekajacych ramach w GSR juz sie naczytalem i sam nie wiem co o tym myslec...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...