Skocz do zawartości

Virago 535


mahermnih1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

byłem zobaczyć virago na sprzedaż. Cena 3 tys. sprowadzana z Anglii 10k mil (17k km).

Przyjeżdżam moto nie jest w tragicznym stanie lecz wymaga pracy. Na początku sprzedawca przedstawił rok produkcji jako 1997 bo taki widnieje w dowodzie !!!

Przyznam się szczerze źle zabrałem się do sprawy ponieważ nie zobaczyłem przed wyjazdem jak wygląda dowód i jak zobaczyłem go to miałem wątpliwości co do możliwości zarejestrowania :(

I tak pierwsza litera rejestracji to H co oznacza 1998 lub 1988 rok.

10 pozycja w Vinie to A co oznacza 1991 lub 1981. Vin w dowodzie zgadzał się z tym na ramie. Tabliczka raczej nie przebijana.

Po obczajeniu sytuacji na chłodno w domu poczytałem na temat modeli virago i ten pasuje na model przed 1989 ponieważ ma bak pod siedzeniem oraz atrapę baku.

Teraz jeszcze ten przebieg. Ogólnie jak na takie stare moto to podejrzane lecz:

-tarcza oryginalna ta pełna stara wersja brak większych rowków dosyć dobry stan

-licznik jak dałem buta płynnie przechodzi nie drga

Spotkał się ktoś z takim czymś ??

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak pierwsza litera rejestracji to H co oznacza 1998 lub 1988 rok.

Pozdro

 

W Anglii litera H to nie jest 98 lecz 89, 98 to litera R

Jesli w Vin masz A i to jest 88 to Virowka moze byc z z 88 lub 89 :buttrock:

W Anglii pojazdy rejestruje sie TYLKO dwa razy w roku i czasami jedna litera z rejestracji moze byc przyporzadkowana do dwoch lat w zaleznosci od miesiaca rejestracji :icon_mrgreen:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

Chciałbym odsiwezyc temat i prosze o pomoc.

Jestem chwile przed zakupem pieknej virago rocznik 97' . Podejrzane wydaje mi sie natomiast to ze bak paliwa miesci sie po siedzeniem... czy to mozliwe przy tym roczniku? bo myslalem ze tylko stare moto maja pod siedzeniem? Jest to moto sprowadzone z Anglii. przy okazji chcialem zapytac czy wiecie jaka pojemnosc on ma? Prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam! :smile:

 

 

Jak co to ponizej link do motorku :

 

http://allegro.pl/item1027999228_yamaha_vi...5_1997_rok.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) virago rocznik 97' . Podejrzane wydaje mi sie natomiast to ze bak paliwa miesci sie po siedzeniem... czy to mozliwe przy tym roczniku?

 

nie. starego typu siodło, malowanie późniejsze, napis na zbiorniku dorabiany, zmienione lusterka, manetki, brak plastikowego błotnika z tyłu, wydech & inne widoczne elementy zardzewiałe. piękną to bym jej nie nazwał

pytanie pozostaje czy tak późno rejestrowana, czy to jakaś rzeźba - ze złego doświadczenia obstawiam to drugie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność to taka jak nazwa wskazuje :535 cm3 lub coś bardzo w pobliżu.Może jednak lepiej rozejzeć się za 750cm.Choć 535 też daje radę.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szybkie odpowiedzi :smile:

 

Prosiłbym jeszcze raz o potwierdzenie ze Wykluczone wiec ze rok 97' to rzeczywisty wiek motoru ( w zwiazku z bakiem pod siodlem ) ???

Innymi slowy nie oplaca sie ryzykowac kupic tego bo nie wiadomo co juz ma za soba? :icon_rolleyes:

 

Co do pojemnosci to mi chodzilo o pojemnosc baku a nie silnika ;)

 

Prosilbym o opinie, jest to pierwszy motor ktory kupuje i jestem dosc zielony...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mnie pamięć nie myli bak ma 8,5 pod siodłem (+4,5 ten właściwy, jeśli jest)

co do zakupu: znajdź w diale warsztaty, salony jakiegoś wiarygodnego mechanika w pobliżu i przed zakupem jedź do niego na oględziny. zapłacisz może stówkę, a potencjalnie uchronić Cię może przed wyrzuceniem pieniędzy na zakup złomu

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Znalazlem chyba oficjalna odpowiedz do pytania mojego co do mozliwosci rocznika i baku pod siedzeniem...

 

"Yamaha XV 535 Virago powstała w 1988 roku. W pierwszej wersji zbiornik paliwa był atrapą – mieściły się pod nim filtr powietrza i elementy elektryki, a prawdziwy pojemnik na wachę umieszczono głęboko pod kanapą. Po roku atrapa stała się zbiornikiem, a ponieważ nie zlikwidowano dolnego, 535 miało dwa zbiorniki. I tak było do końca produkcji."

 

Czyli juz wiadomo wszystko... a szkoda.

 

 

Dzieki wszystkim za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...