Skocz do zawartości

Przepisowy motocyklista


Tasmanski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wiecie jak ludzie się patrzą gdy do centrum wjedzie łysy dziad bez szyi, w dżinsach i ramonesce, z bliznami na twarzy i spojrzeniem mordercy....a od kasy odchodzi z pluszowym misiem i mlekiem? To jest dopiero hardcore. Nawet ochrona się boi. Ale co poradzić. Musiałem kupić siostrzenicy miśka na urodziny a że budyniu mi się zachciało to i mleko wziąłem przy okazji. :biggrin: :buttrock:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie jak ludzie się patrzą gdy do centrum wjedzie łysy dziad bez szyi, w dżinsach i ramonesce, z bliznami na twarzy i spojrzeniem mordercy....a od kasy odchodzi z pluszowym misiem i mlekiem? To jest dopiero hardcore. Nawet ochrona się boi. Ale co poradzić. Musiałem kupić siostrzenicy miśka na urodziny a że budyniu mi się zachciało to i mleko wziąłem przy okazji. :biggrin: :buttrock:

No qurim nie wiedziałem, że tak wyglądasz, strach się bać :icon_mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre ograniczenia prędkości są tak bzdurne że szkoda słów np 20 km /h przed progiem zwalniającym,przejeżdżamy próg i....................nadal pownnismy jechać z tą prędkościa aż do momentu jego odwolania lub do najbliższego skrzyżowania.Czy to nie debilizm wtórny ??Rowerem można szybciej .

Gdybym chcial jechać zgodnie z przepisami to droga ze Stalówki do Wawki zajełaby mi około 5 godzin !!!!!!O ile bym oczywiście przeżył i nie został staranowany przez jakiegoś debila ktory ma "pomroczność jasną" .

Jazda z prędkościami nakazanymi w Polsce jest bardziej niebezpieczna niż jazda z prędkościami umożliwiającymi w miare szybkie poruszanie sie miedzy puszkami .Mialem kilka sytuacji podbramkowych i mając nadwyżke mocy i prędkości oraz dobre hamulce wiele razy uniknołem zepchnięcia mnie do rowu lub zderzenia czołowego bo ........pan mnie nie zauważył bądź w lusterku lub w przedniej szybie !!!!

Teraz zagadnienie prędkości przelotowych motocykli,wiadomym jest że jazda np.Wildstarem 140 km/h jest bardziej niebezpieczna niż ta sama predkośc np na Cbrce .Dlaczego ?? Otóż ten pierwszy waży prawie 400 kilo ten drugi dwa razy mniej i co najważniejsze ma pięciokrotnie wydajniejsze hamulce co ewidentnie skraca długośc hamowania (autopsja).Hamulce w sprzetach typu cruiser to są spowalniacze ,moc i przyspieszenia też mają na to wpływ ,(długośc wyprzedzania i tz awaryjne schowanie się w sytuacjach podbramkowych) .Wjazd między wyprzedzane lub "przytulenie" sie do wyprzedzanego samochodu na cruiserze jest dość ryzykownym manewrem biorąc pod uwage gabaryty i rozstaw gmoli .Reasumując prędkość powinna być zawsze dostosowana do możliwości samego kierującego i możliwości jego maszyny a "wieszanie psow " na tych co to jadą szybciej niż ja (bo ja jestem przepisowym motocyklistom) jest żenujące.Oczywiście nie pochwalam dupków zapie**alających po 150 w mieście żeby było jasne ,choć i mnie sie to nieraz zdarza na dwu lub trzypasmowej jezdni bez skrzyżowań i świateł sygnalizacyjnych mimo iż jestem w terenie zabudowanym i prędkośc dopuszczalna jest 50 .Gdybym sie poruszał z taką prędkością niechybnie bym został jebnięty w dupe lub zepchnięty na pobocze .Prędkośc tez trzeba umieć dostosować do nazwijmy to "warunkow" panującyc na drodze .Jeżeli wszyscy "pałują " od świateł do świateł (Wawka :biggrin: ) to nie możemy byc gorsi,jadąc wolniej stwarzamy gorsze zagrożenie na drodze niz dostosowanie prędkości do innych uzytkowników drogi .

Aspekt mandatów to też inna inszość ,ja większośc jak nie wszystkie :bigrazz: mandatów dostalem za przekoroczenie prędkości najwolniejszym pojazdem ktorym sie poruszam czyli busem :biggrin: przeważnie za przekrocznie rzędu 30 -35 km/h i to sie nazywa paranoja.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież przy progu zwalniajacym, 20 km/h dotyczy na progu zwalniającym, nie po nim.

 

Kornol weź kodeks drogowy i przeczytaj .Znak ograniczenia prędkości obowiązuje aż do jego odwołania innym znakiem lub obowiązuje do najbliższego skrzyżowania .W

 

Rozumiem Cię że wydaje sie to nieprawdopodobne ale tak niestety jest .

Wielu juz oblało egzamin na prawko na takim chorym przepisie .Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież przy progu zwalniajacym, 20 km/h dotyczy na progu zwalniającym, nie po nim.

każdy zakaz musi mieć odwołanie albo najbliższe skrzyżowanie.... podobnie jest ze znakiem "ROGATKA/USZKODZONA" - według KD powinien stać tam dróżnik i puszczać każde auto osobno, a kierowca nie ma prawa ruszyć autem za taki znak bez pozwolenia, a jak jest w praktyce to każdy chyba wie

 

Kornol weź kodeks drogowy i przeczytaj .Znak ograniczenia prędkości obowiązuje aż do jego odwołania innym znakiem lub obowiązuje do najbliższego skrzyżowania .W

właśnie.. sorry RAFAL, ale już nie doczytałem twojego tekstu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornol weź kodeks drogowy i przeczytaj .Znak ograniczenia prędkości obowiązuje aż do jego odwołania innym znakiem lub obowiązuje do najbliższego skrzyżowania

oczywiście, ale jest też tak :

w przypadku gdy masz znak obszar zabudowany i pod nim ograniczenie do 40 km/h , to ograniczenie obowiązuje na całym obszarze zabudowanym do jego zakończenia.

 

W sytuacji gdy mamy znak poprzeczna nierówność na drodze i wraz z nią ograniczenie do 20km/h , ograniczenie obowiązuje na poprzecznej nierówności.

 

Jeden z pierwszych rozdziałów Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym o znakach pionowych.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...