Skocz do zawartości

Jaki kask na scigacza


Rekomendowane odpowiedzi

ktos wymienil HJC w carbonie. no niestwty musze powiedziec ze to kiepska pozycja. koledzy sie polaszczyli na super wyglad a tu niestety kask do bani. przede wszystkim slaba stabilnosc przy duzej predkosci. do tego tez jest mega glosny. generalnie nei polecam. za ta kaske sa lepsze pozycje na rynku.

Z tym się nie zgodzę, zrobiłem w nim sporo kilometrów i jego największą zaletą jest aerodynamika. Dopiero przy ponad 250km/h zaczyna się czuć, że się ma kask na głowie. Rozglądanie się na boki przy sporych prędkościach i pełna stabilność. HQ-1 rozcina powietrze jak ostrze, to co dla mnie było wadą to wentylacja, której nie da się odciąć nawet zamykając wloty - dolegliwość wielu kasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo... ale nie powiedziałbym że Vandal to kibel...
No może faktycznie kibel to za dużo powiedziane, ale ja używałem go z przymusu a to z tego względu że nie leżał dobrze na mojej głowie, może jednym z powodów jest fakt że robią go tylko w dwóch rozmiarach skorup w przeciwieństwie np. do Speca gdzie mamy do wyboru 3 rozmiary skorup, co jak dla mnie pozycjonuje Speca o "półkę" wyżej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się nie zgodzę, zrobiłem w nim sporo kilometrów i jego największą zaletą jest aerodynamika. Dopiero przy ponad 250km/h zaczyna się czuć, że się ma kask na głowie. Rozglądanie się na boki przy sporych prędkościach i pełna stabilność. HQ-1 rozcina powietrze jak ostrze, to co dla mnie było wadą to wentylacja, której nie da się odciąć nawet zamykając wloty - dolegliwość wielu kasków.

 

 

no i sami widzicie ze ocena kasków to w dużej mierze subiektywne odczucia :)

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask chcialem kupic zaraz po gwiazdce najpozniej do polowy stycznia i na dzien dzisiejszy jestem prawie pewien ze bedzie to AGV GP TECH, mam nadzieje ze sie nie rozczaruje i nie bede żałował że to na ten model wydałem 1600 zlotówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widze na zlocie 20 osob w takim samym kasku(XR-1000) to wyglada to nieco smiesznie.

 

 

Pewnie jak widzisz kogoś w takich samych butach to też Cię rzuca. A jak ma taki sam motocykl to już w ogóle harakiri:) Oj biedny z Ciebie człowiek ;) Polecam kupić sobie Tigera, na zlocie mało kto go będzie miał (szczególnie w UK) więc będzie "inny" :)

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak widzisz kogoś w takich samych butach to też Cię rzuca. A jak ma taki sam motocykl to już w ogóle harakiri:) Oj biedny z Ciebie człowiek ;) Polecam kupić sobie Tigera, na zlocie mało kto go będzie miał (szczególnie w UK) więc będzie "inny" :)

 

 

Troche zamalo kumaty jestes takze nic na to nieporadze :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że sie zapytam(zaznaczam że nie mam pojęcia na temat doboru kasku) od jakiej kasy sie zaczynają przyzwoite kaski( w miare ciche, bezpieczne i dobrze wykonane). Wczoraj gadałem z kumplem to jak mu powiedziałem że przy zmianie moto planuje coś za ok 1k zł to powiedział że chyba na głowe upadłem;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timac, mieszkasz na wyspie MAN?. Byłem tam na testach 1098R. Fajnie macie, bo można zapier......ać do bólu. :bigrazz:

 

 

Manchester, na wyspe mam jakies 40 mil i potem prom : :buttrock:

Edytowane przez Timac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że sie zapytam(zaznaczam że nie mam pojęcia na temat doboru kasku) od jakiej kasy sie zaczynają przyzwoite kaski( w miare ciche, bezpieczne i dobrze wykonane). Wczoraj gadałem z kumplem to jak mu powiedziałem że przy zmianie moto planuje coś za ok 1k zł to powiedział że chyba na głowe upadłem;/

 

w tej cenie to najlepszy bedzie Suomy Vandal - osobiscie uwazam , ze to jest minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...