Skocz do zawartości

Przechowywanie motocykla po sezonie


Amanita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawa sprawa z tym olejem do cylindrów.

Naprawdę tak tam napisali bo nie wierzę ?

Może to Polska edycja instrukcji?

 

Witam.

W instrukcji od mojego moto z rocznika 08 też zalecają wlać łyżkę oleju do cylindrów i zakręcić silnikiem , opróznić bak i spryskać ścianki środkiem przeciwkorozyjnym (jest to ksero w języku polskim), dlatego sprawdziłem w oryginalnej książce i też tak jest napisane.

Nasuwa się pytanie : Czy stosując się do zaleceń producenta mogę uszkodzić motocykl(katalizator), bo jeżeli tak, to po cholere wypisują w instrukcjach takie bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy na końcu tej instrukcji jest ostrzeżenie: Redakcja (ew.autor) nie odpowiada za szkody powstałe w pojeździe podczas samodzielnej naprawy. Niekoniecznie musi to być dosłownie tak jak napisałem.

Po wielu latach naprawy motocykli podchodzę sceptycznie do wszelkiego rodzaju podręczników.

Oczywiście nadal z nich korzystam ale nie robię tego automatycznie jak zaleca instrukcja.

Ktoś napisał aby spuścić paliwo i spryskać ścianki środkiem antykorozyjnym.

Ale jak go dokładnie spryskać przez mały otwór wlewowy?

A co zrobić na wiosnę? paliwo zmyje ten środek i zabierze do silnika?

Nalej kilka centymetrów oleju do cylindra i na wiosnę po uruchomieniu spora część tego oleju trafi do katalizatora a silnik straci sporo mocy. Konieczna będzie wizyta w ASO gdzie prędzej czy później mechanik stwierdzi przytkany katalizator który należy wymienić (uszkodzenie wynikające z winy użytkownika nie podlega gwarancji) reszta bez komentarza.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie sobie mówić że nie dbam i takie tam...

Bak zalany po korek, na centralnej stopce i co jakiś czas tak co 2-3 tygodnie przepalanie (wersja brzydkiej pogody ze śniegiem) ale przy takich zimach jak teraz to są częste wypady z garażu na przewiew wkoło komina. Robię tak od lat z różnymi moimi sprzętami i żadnemu jeszcze nie zaszkodziło.

Teraz mam dylemat bo przy VTX'ie niema centralnej stopki. :icon_mrgreen:

 

Pozdrawiam.

 

:flesje:

81620200.jpg

Spotykam na trasie pędzących niebezpiecznie wariatów...

... aż ciężko ich wyprzedzić!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie ma centralnej stopki to należy moto co jakieś dwa tygodnie przetaczć o kilkanaście cm .Ale jesli jeżdzisz co jakiś czas to one i tak stoją za każdym razem w innej pozycji.Niemniej polecam podnosnik do motoru.Bardzo sie przydaje w czasie czyszczenia i przeglądu moto.Ja na takim trzymam całą zimę. http://moto.allegro.pl/item497741028_podno...klowy_nowy.html W Makro taki podnośnik można zakupić w cenie ok 180pln.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy na końcu tej instrukcji jest ostrzeżenie: Redakcja (ew.autor) nie odpowiada za szkody powstałe w pojeździe podczas samodzielnej naprawy. Niekoniecznie musi to być dosłownie tak jak napisałem.

Po wielu latach naprawy motocykli podchodzę sceptycznie do wszelkiego rodzaju podręczników.

Oczywiście nadal z nich korzystam ale nie robię tego automatycznie jak zaleca instrukcja.

Ktoś napisał aby spuścić paliwo i spryskać ścianki środkiem antykorozyjnym.

Ale jak go dokładnie spryskać przez mały otwór wlewowy?

A co zrobić na wiosnę? paliwo zmyje ten środek i zabierze do silnika?

Nalej kilka centymetrów oleju do cylindra i na wiosnę po uruchomieniu spora część tego oleju trafi do katalizatora a silnik straci sporo mocy. Konieczna będzie wizyta w ASO gdzie prędzej czy później mechanik stwierdzi przytkany katalizator który należy wymienić (uszkodzenie wynikające z winy użytkownika nie podlega gwarancji) reszta bez komentarza.

Witam

Fakt. Teoria nie zawsze pokrywa się z praktyką. :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...