Skocz do zawartości

Komar-sprzęgło odśrodkowe


max264
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kurcze obawiam sie ze taka grubosc korka moze pekac przy ciaglym zalanczaniu i rozlanczaniu sprzegła... a moze ktos z waszych znajomych ma takowe sprzeglo? w niedziele jest bajzel w katowicach to sie przejade moze akurat sie trafi. i tak musze poszukac nowych linek w szarym oplocie.

 

a tak na off topie to niewiecie czy kola w wfm i pierwszych wsk-ach byly malowane czy chromowane. chodzi mi dokladnie o obrecze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na off topie to niewiecie czy kola w wfm i pierwszych wsk-ach byly malowane czy chromowane. chodzi mi dokladnie o obrecze

 

 

Obawiam się że były malowane na szaro. W tamtych latach nikt nie wciskał luksusu jakim jest chrom. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno tego nie znajdziesz.pierwszy raz widze takie sprzeglo w komarze.to nie zadna adaptacja z innego modelu motoroweru?

 

 

Nie jest to zadna przerobka...czysty oryginal.

popatrz tutaj:

komar

 

jest to model Komar 4 model 2328 oraz model 2338

 

Edytowane przez max264
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był Pegaz typu 700 on miał silnik typu 0-10 z wnętrzem przejętym z S-38SH z Komara 2328

 

potem jeszcze Romet typu 750 miał bak nad tylnym kołem

 

 

Nom. To było coś takiego właśnie. Był zielony z czarnymi błotnikami chyba jeśli dobrze pamiętam. I na błotniku miał napis "prototyp" czy "egz. próbny" jakoś tak. Kumpel dostał go od jakiegoś urzędasa z urzędu miasta/gminy a ten go dostał kiedyś tam z jakiejś okazji. A że miasteczko koło Bydgoszczy to i Romet pewnie sponsorował "gadżety". :biggrin: Chodziłem do zespołu szkół technicznych przy ZZR Romet w Bydzi i byłem ostatnim rocznikiem jaki się kształcił w tej placówce, przyszła reforma i szkoła zniknęła. A w czasie praktyk braliśmy udział w "rozszabrowaniu" Rometu który był potężnym zakładem. Jedna z hal miała 20 tys metrów kwadratowych powierzchnię. A po innej, mniejszej jeździło się rowerem na koniec hali żeby szybciej tam dotrzeć. :biggrin: Pozostałe maszyny, przyrządy, części z magazynów itp. ładowaliśmy na ciężarówki i wyjeżdżały w siną dal. Największa zabawa była z tokarniami które ważyły po kilka ton. :banghead:

Wiecie że Romet miał nawet tor testowy na swoim terenie? :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra Panowie..zalatwilem 2 sprzeglo na czesi... i tam jest odlepiona jedna okladzina cierna... czy moge ja przykleic... przypomne ze lata pracowalo to w oleju i dalej tak bedzie... musi byc przykolejone do aluminium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mysle ze takie sprzegło jest do dostania nowe, jezdziło w róznych pegazach a czeci do pegaza sa, musze zapytac koło mnie jest taki sklep z czesciami, prowadzi go koles od stu lat, ma kontakty namiary i czasem wyciaga takie fanty ze hoho, a co do klejenia, proponuje najpierw pomoczyc w benzynie a potem osuszyc zeby rozpuscic olej który tam ciagle siedzi bo inaczej zaden klej nie da rady, zawsze sie odlepi. Taki komarek to zacna maszyna, kiedys to były fanaberie a dzis normalka sprzegło odsrodkowe, szkoda ze nasi nie ciagneli tego pomysłu, szkoda ze była komuna nic sie wtedy nie opłacało produkowac za wyj. czołgów......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...