Skocz do zawartości

ciśnienie oleju yamaha R6


Rekomendowane odpowiedzi

witam od niedawna jestem posiadaczem yamaha r6 2002r mam taki problem odpalam moto gdy temperatura oleju osiągnie 50 stopni zaczyna mrugać kontrolka od ciśnienia oleju gdzieś tak do 60 stopni i później jest już wszystko ok doradźcie coś kolega od którego kupowałem moto powiedział żeby wymienić tylko olej i mogę śmigać czy ta migająca kontrolka może mieć coś wspólnego z tym że olej jest już zużyty i nie ma odpowiedniego smarowania zaznaczam że stan oleju jest ok mam zamiar wymienić olej na castrol 4t 10w/40 proszę o podpowiedzi zgóry dziękuję może ktoś miałjuż podobny problem :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam od niedawna jestem posiadaczem yamaha r6 2002r mam taki problem odpalam moto gdy temperatura oleju osiągnie 50 stopni zaczyna mrugać kontrolka od ciśnienia oleju gdzieś tak do 60 stopni i później jest już wszystko ok doradźcie coś kolega od którego kupowałem moto powiedział żeby wymienić tylko olej i mogę śmigać czy ta migająca kontrolka może mieć coś wspólnego z tym że olej jest już zużyty i nie ma odpowiedniego smarowania zaznaczam że stan oleju jest ok mam zamiar wymienić olej na castrol 4t 10w/40 proszę o podpowiedzi zgóry dziękuję może ktoś miałjuż podobny problem :icon_rolleyes:

Zacznij od poprawnego pisania.

Ciśnienie oleju nie zależy od jego zużycia.Pewnie kolega używał go turystycznie?

Potrzebujesz naszej zgody na zmianę oleju?

Zmień olej i napisz co się dzieje...po Polsku.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie tez migala kontrolka oleju i myslalem ze wystarczy wymienic. No to wymienilem i po paru dniach rozleciał się zawór :/ W Hard Rock Garadge stwierdzili, że jakiś down przede mna jeździł bez wymiany oleju, tak więc radzę zmienic i to szybko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej z filtrem to sie wymienia obwiązkowo po kupnie, nawet jeśli właściciel zapewnia ze to zrobił 100 km temu. No chyba ze ma książeczke z ASO i tam jest wpisane to jeszcze można uwierzyć. Jeśli stan oleju jest dobry to nie na obawy Yamahy mają kontrolke nie ciśnienia tylko poziomu oleju. Możesz posprawdzać styki może sie zabrudziły i robi sie jakaś zwora no i oczywiscie obowiązkowo wymień olej z filtrem.

 

pozdro

Edytowane przez trajka66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...