Skocz do zawartości

klocki GALFER


kiki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz słyszę o tych klockach. Ja jednynie nie polecam od siebie FERODO, miałem wcześniej fabryczne Nissiny i hamowały o niebo lepiej. Następnym razem kupię Hondowskie oryginały.

Podzielam zdanie co do Ferodo-dla mnie porazka, bo piszczaly jak hamulce w starym Ikarusie.Skutecznosc tez nie zachwycala. Kiedys tez sprobowalem nieznanych klockow firmy Delta Braking-skonczyly sie po 3 tysiacach kilometrow... Wiec juz nie mam zamiaru eksperymentowac z klockami-bo mnie na to nie stac. Jak chcesz pewne, w przystepnej cenie, dlugiej i bezproblemowej eksploatacji klocki-to bierz niebieskie Nissiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem klocki Galfer w VTR'ce, mam teraz w XT.

 

W vtr nie miałem z nimi zadnego problemu, jedynie podczas bardzo ostrej jazdy czuc było ze słabiej hamują, ale to chyba normlane dla klocków. Z żywotnoscia czy piszczeniem nie miałem problemów.

 

W XT to bez roznicy co za klocki, i tak tylko w lesie jezdzi wiec nie porownuje tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o klocki to przede wszystkim trzeba zobaczyć czy są wzmacniane czy standardy. Wzmacniane potrzebują dużo wyższej temperatury aby uzyskać prawidłową skuteczność hamowania, inaczej będą piszczały i hamowanie będzie słabe. Ja w chwili obecnej mam klocki SBK i bardzo sobie chwale. Niestety tych o które pytał kolega nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie słyszałem o tych klockach. Mogę tylko od siebie dodać, że z całego serca polecam Lucas SRQ.

Piekielnie hamują. :wink:

Poniewaz na czasie jest teraz u mnie zakup klockow wiec jak sie one sprawuja? Czy mocno sie zuzywaja, czy zżerają tarcze, ile kosztuja no i czy hamowanie faktycznie takie konkretne? :) Bo zastanawiam sie czy brac oryginaly z Yamahy czy moze te Lucasy, no i jeszcze SBSy wchodza w gre. Bo CL w katalogu nie ma klockow do FZ1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy jakie te ferodo założyliście bo jak platinium to normalna sprawa ze tak sie działo. Ja osobiscie jestem bardzo zadowolony z ferodo ale sintermetal czyli złote.

 

Bardzo dobre tez sa klocki SBS.

 

Aha DELTA robi jedna z najlepszych klocków ale do offroadu. z drogowymi nie mialem do czynienia.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...