Skocz do zawartości

Rozbieranie calego moto do piaskowania


Aivars
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie zgłebiałem śrutu w mojej firmie ale z tego co czytam to musi być on stalowy bo wychodząc ze śrutownicy detale idą przez myjkę ciśnieniową przez płukanie odtłuszczanie i pasywację i dalej do lakierni proszkowej a później do pieca. Czy dla ramy motocyklowej było by dobre takie rozwiązanie żeby przeszła przez cały ten proces ?

CRASH PADY do wszystkich motocykli tel 530603084

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od średnicy śrutu i pamiętaj o zabezpieczeniu pola z numerem ramy.

Może przejść cały proces a nawet powinien bo powierzchnia nie złapie wstępnej korozji.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko. Jaka powinna być grubość powłoki lakierniczej? Detale malowane u mnie w firmie mają średni 80-120 mikrometrów ale jak to sie ma do motocykli. Wiadomo że z grubością też nie ma co przesadzać bo zrobi się skórka pomarańczowa.

CRASH PADY do wszystkich motocykli tel 530603084

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metal przed nałożeniem proszku jest płukany w myjce pod ciśnieniem specjalnym środkiem (Gardobond) żeby wytworzyła się pasywacja (złotawy nalot na powierzchni) który stanowi ochronę antykorozyjną.

CRASH PADY do wszystkich motocykli tel 530603084

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli do malowania proszkiem msi być farba zdarta cała?

Zdecydowanie lepiej. Mam lakiernię m.in. proszkową i czasem się trafi jakiś " oszczędny", który chce nową powłokę położyć na starą. Zawsze odradzam i nie biorę na siebie odpowiedzialności za takie manewry. Najczęściej po wyjęciu z pieca robią się brzydkie bąble na całym malowanym elemencie. Oczyścić jakąś część z farby proszkowej nie jest przyjemnośćią a co dopiero 2 lub więcej warstw. Ja maluje dużo aluminium i do usówania starej powłoki z elementów aluminiowych stosuje specjalne chemiczne preparaty. Ze stalowymi częściami jest lepiej, bo można piaskować dość dużym ciśnieniem. Piaskowanie jest zdecydowanie tańsze od chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej. Mam lakiernię m.in. proszkową i czasem się trafi jakiś " oszczędny", który chce nową powłokę położyć na starą. Zawsze odradzam i nie biorę na siebie odpowiedzialności za takie manewry. Najczęściej po wyjęciu z pieca robią się brzydkie bąble na całym malowanym elemencie. Oczyścić jakąś część z farby proszkowej nie jest przyjemnośćią a co dopiero 2 lub więcej warstw. Ja maluje dużo aluminium i do usówania starej powłoki z elementów aluminiowych stosuje specjalne chemiczne preparaty. Ze stalowymi częściami jest lepiej, bo można piaskować dość dużym ciśnieniem. Piaskowanie jest zdecydowanie tańsze od chemii.

 

 

Przy aluminium używasz Skansolu do zdejmowania starej powłoki lakierniczej czy czegoś innego?

Bo myśle nad pomalowaniem felg w moto.

Edytowane przez blebleble

CRASH PADY do wszystkich motocykli tel 530603084

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej Scansol - ale i on czasem ma problemy. Do zadań specjalnych mam takie cuda w aerozolu. Tylko zawartość 500ml kosztuje prawie 80 zł !! Kiedyś robiłem sobie alu felgi do furki, miały taką dziwną farbkę na sobie że wypaprałem ze 3 opakowania. Czysty zysk :-(

A Scansol ogólnie dostępny w sklepach z farbami itp no i stosunkowo cena przystępna. Tylko robić w rekawicach i długim rękawie, bo jak chlapnie z pędzla to super piecze :-) No i nie wdychać tego świństwa bo niezły odlot może być. Lepiej robić gdzieś w przeciągu.

Felg już dużo robiłem, ale nigdy oryginalna farba nie sprawiała mi problemu i zdejmowałem ją metodą piaskowania. Ale nie piaskiem tylko sypałem Elektrokorund - drobniejsza granujacja. Nie kaleczy wtedy powierzchni a farbka schodzi cacy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo to różnie bywa - od 50 do 100 zł. Zależy jak schodzi :-)

W oryginale miałeś czarny mat czy tak chcesz sobie pomalować ?? Ja z doświadczenia nie pomalowałbym sobie na mat - źle się później czyści sprzęta a wszystkie tłuste plamy lepiej się trzymają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...