Skocz do zawartości

Opony nowe vs "prawie nowe"


Rekomendowane odpowiedzi

Szukalem w archiwum tematu nie bylo , wiec napisalem :D Tak jak w temacie... co sadzicie na temat opon uzywanych... czyli "prawie nowych" ?? czy sa one bezpieczne..? jezeli firma sprzedajaca je sprawdzala itd obowiazuje rekojma ? Czy na takich oponach mozna tak samo smigac jak na oponach nowych...? Znalazlem firme w WWA, oto link:

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=20784435

 

co o tym sadzicie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały ten sezon przejeździłem na używanych oponkach - co prawda nie ma to jak nowa guma, ale za "prawie nowymi" przemawia jeden, bardzo silny argument: $$$ Prawda jest taka, że gdyby ludzie mieli kasę, to nikt nie kupowałby używanych - i to jest właśnie jedyny powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie ma to jak nowa oponka!! Też poprzedni sezon ganiałem na używanym laczku, a teraz szarpnąłem sie na komplet nowych.

Moi kumple kupują opny z toru, ale je dokładnie oglądają przed zakupem. Dlatego myślę że kupowanie przez allegro to nie najlepszy pomysł no chyba że masz możliwość jej oglądnięcia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno co nowa opona to nowa, ale ten koles twierdzi ze zuzycie opony jest niewielkie (ciezko w to uwierzyc...) no ale jezeli juz bym sie zdecydowal to na pewno nie kupie przez allegro tylko pojade dokladnie obejrzec i na pewno nie sam! Cena cena, ale tu chodzi przeciez o moje bezpieczenstwo !! Dlatego tez moje pytanie czy taka uzywana opona (zakladajac to ze koles mowi prawde co do stanu opony) jest dobra alternatywa niz kupno nowej. Jezeli kupie taka opone za 150zl... to moglbym kupic nawet 2 na jeden sezon...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszce nigdy nie kupiłem "nówki" i daje rade :twisted:  tylko ja kupuje prawie nówki za 30 zl a nie 150 ;)

 

dokladnie tak samo..nie mam pieniedzy zeby wydac 2 stowki za opone jak za 40zl moge dostac calkiem dobrego lacia...moze mi sie wydaje ale narazie smigam na uzywkach i nic mi sie nie stalo...ale gdybym tylko mial pieniadze to napewno smigalbym na nowkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszce nigdy nie kupiłem "nówki" i daje rade :twisted:  tylko ja kupuje prawie nówki za 30 zl a nie 150 :D

Może powiesz nam gdzie takie dostajesz :?:

 

30 zeta to normalna cena, oponki kupuje się w zakładach wulkanizacyjnych, albo w serwisach zajmujących się sprowadzaniem i sprzedażą "prawie nówek". W 3mieście jest conajmniej kilka takich punktów.

A 150 za używaną to wg mnie bardzo dużo - nawet jeżeli jest dobrej klasy. W końcu przetarta guma to juz nie nówka.

Ja za oponę na tyl dałem 20 zeta (nówka kosztuje 10x tyle), a przednią dostałem gratis :D I cały sezon tak przejeździłem bez problemów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie chodzi tylko o bieżnik. Ważny jest wiek opony. 5lat to dla mnie górna granica. Głównym składnikiem takiej gumy jest silikon, z czasem wysycha. Przy dobrym magazynowaniu taka guma jest dobra do 5lat, później, parcieje i moze ci wystrzelić, pomyśl jakie moga być konsekfencje gdy przednia guma nagle wystrzeli ci przy 130km/h w zakrecie? Poza tym taka opona na mokrej nawiżchni zachowuje sie jak na lodzie. O ile ktoś jeżdzi spokojnie pyr pyr pyr to jeszcze moze sobie pozwplić na "praiwe nową" jeśli wcześniej dokłednie ją obejży ale nie chodzi tu o sprawdzanie głębowkości bieżnika ale o to czy nigdzie nie ma takich miniaturowych peknieć no takich hmmmm wygląda to jak plaser miodu. Ale jeśli jeździsz ostro tzn. ostre przyspieszanie, hamowanie, zamykanie opony, no szorowanie podnóżkami odradzam zakup używanej. Jest poprostu gorsza a przy sportowej jeździe ulega ogromnym przeciązeniem i moze nie wytrzymać obciazenia, a zgodnie z prawem Myrfiego zrobi to w najmniej odpowiednim momęcie czyli wtedy kiedy bedzie najbardziej obciążona. Czyli na zakrecie lub podczas raptownego hamowania. W roku staje również przed dylematem, nowe opony czy lekko urzywane ... urzywaną na tył moge mieć za 30zł, taka jak poprzednia kosztuje 600zł... wybiore coś pomiedzy, czyli nową ale poprostu gorszej firmy. W przypadku gumy chodzi bardziej o wiek niz o firme. A wy co o tym wszytskim myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że opony są źle składowane (3 zdjęcie od lewej, chociaż tam w tle stoją prawidłowo) te które są w podstawie wieży mają najmocniejsze obciążenia, na wskutek których uszkodzeniu ulega zbrojenie. Ojciec miał kiedyś problem z oponami w aucie, jedna z nich "pukała" a producent odrzucił gwarancję, twierdząc że to nie jest usterka fabryczna. Wina była w złym składowaniu - opony przed kupnem były w takiej wieży bliżej dołu, i wszystko jasne.

Pozatym czytałem kiedyś artykuł na temat składowania opon.

PS. Nowak wybieraj te z góry :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wlasnie w tym roku stuknie moim oponkom 5 latek i mimo ze sa malo zuzyte zmienie je na nowe, ale to po tym sezonie. a na koniec pewnie efektownie spale tylnego lacza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że używana opona, którą ktoś sprzedaje z jakiegoś powodu nie satysfakcjonuje swojego właściciela. Może jest po dzwonie, może jest stara, różnie może być. Na Łodzi były ostatnio oponki używane po 200zł, w każdej siedział gwóźdź. :?

Obok na stoisku kupiłem laczka za 80 zetów. Zajebiście dobry stan, rocznik chyba 2002.

 

Do VXa kupowałem używki (mój Ojciec teraz też pakuje używki), do odkurzacza XX miałem nówki. Znaczy dalej mam. Jak będę zmieniał, przód na pewno będzie nowy. Tył ewentualnie używany, o ile znajdę na prawdę zajebistą gumę.

 

Jest różnica w cenie. Zajebista różnica. Jednak jeżeli ktoś używa opoon intensywnie, a prędkości przy których mógłby się wy***ć są duże, to .... oszczędność na swoim bezpieczeństwie, zdrowiu, życiu ... hmmm. to trochę jak kupowanie leków na bazarze.

 

PZDR

 

P.S.Temat już był wałkowany, były zażarte dyskusje. Trzeba lepiej poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Nowak wybieraj te z góry  

Pozdrawiam

Obawiam sie że wybieranie z góry nic nie da. W inny sposób pewnie leżały i tak u naszych sasiadów z zachodu.
wlasnie w tym roku stuknie moim oponkom 5 latek i mimo ze sa malo zuzyte zmienie je na nowe, ale to po tym sezonie. a na koniec pewnie efektownie spale tylnego lacza

Licze na fotki z tej imprezy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...