Skocz do zawartości

klekotanie vn800


bodzio61
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na początku chciał bym powitać wszystkich na tym forum.mam na imię Bodzio i jestem członkiem Szczecińskiego klubu Cruiser.Mam kawkę 800 i po przejechaniu 34,000km zaczęło coś klekotać nie pojadę 50km na 5biegu bo boję się że coś się urwie,napęd nowy,sprzęgło się nie ślizga może ktoś miał coś podobnego? 5bieg zapinam po 80km/godz. jest to pierwsza usterka tego moto. pozdrawiam Bodzio61.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja koza kiedyś zaczęła wydawać dziwnie dźwięki ale po obejrzeniu okazało się, że zatkała się rurka w scotoilerze i łańcuch był suchy. Po nasmarowaniu go i wymianie rurki rzężenie ustąpiło.

Może suchy łańcuch?

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku chciał bym powitać wszystkich na tym forum.mam na imię Bodzio i jestem członkiem Szczecińskiego klubu Cruiser.Mam kawkę 800 i po przejechaniu 34,000km zaczęło coś klekotać nie pojadę 50km na 5biegu bo boję się że coś się urwie,napęd nowy,sprzęgło się nie ślizga może ktoś miał coś podobnego? 5bieg zapinam po 80km/godz. jest to pierwsza usterka tego moto. pozdrawiam Bodzio61.

klekot jakby z kosza sprzęgłowego,serwis twierdzi że kawy tak mają coś mi się zdaje że nasze serwisy nie lubią vn albo się tak znają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy jeździe ze stałą prędkością, czy przy przyśpieszaniu na 5 od 50 km/h? Jak by jednak nie było, to ten silnik takich zabaw nie lubi, masz wtedy około 2000 obrotów, a vn do niskoobrotowych nie należy, to trzeba zrobić co najmniej dwa w dół jak chcesz przyśpieszać.

Jeżeli wcześniej takich objawów nie było, to stawiał bym, że sprzęt domaga się już regulacji gaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przy jeździe ze stałą prędkością, czy przy przyśpieszaniu na 5 od 50 km/h? Jak by jednak nie było, to ten silnik takich zabaw nie lubi, masz wtedy około 2000 obrotów, a vn do niskoobrotowych nie należy, to trzeba zrobić co najmniej dwa w dół jak chcesz przyśpieszać.

Jeżeli wcześniej takich objawów nie było, to stawiał bym, że sprzęt domaga się już regulacji gaźnika.

dzięki za konkretną odpowiedz, przy ruszaniu, no i jak za bardzo zejde z obrotami, przy przyśpieszaniu na każdym biegu przy wyższych obrotach jest ok,ale tego nie było do 34000. co do regulacji myślałem o tym ale zdania podzielone informacji jako takiej serwisy nie udzielą. kilku moich kolegów twierdzi że w vn się nie robi synchro gaznika bo jest jeden,tak samo z regulacją zaworów bo hydrauliczne z resztą tak jak wcześniej wspominałem mam z serwisem złe wspomnienia za innego sprzęta i nie chciał bym dawać vna żeby uczyli się na moim. jestem dość kumaty w mechanice więc wpierw wolę popytać i sam się uczyć ...pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.bodzio61.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nasze vn800 nie mają hydrauliki na zaworach, tylko płytki :(

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

na początku chciał bym powitać wszystkich na tym forum.mam na imię Bodzio i jestem członkiem Szczecińskiego klubu Cruiser.Mam kawkę 800 i po przejechaniu 34,000km zaczęło coś klekotać nie pojadę 50km na 5biegu bo boję się że coś się urwie,napęd nowy,sprzęgło się nie ślizga może ktoś miał coś podobnego? 5bieg zapinam po 80km/godz. jest to pierwsza usterka tego moto. pozdrawiam Bodzio61.

Witam Widze ze dotyczacy mnie temat byl juz poruszany jakis czas temu.By nie poruszac tego problemu ponownie podlacze sie do dyskusji

Mam rowniez vn 800 z roku 2002 z przebiegiem 25000 i dokladnie takie same objawy.Na niskich obrotach silnik szumi stuka czy jak to okresliles poprostu klekocze.Dzieje sie tak ne wszystkich biegach.Przy wyzszych obrotach wszystko jest.Nie wiem jak bylo wczesniej gdyz mam ten sprzet pierwszy sezon.

Jezeli znalazles kolego przyczyny tych objawow to bede wdzieczny za podzielenie sie nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klekotanie i szczekanie w silniku moze byc spowodaowane spalaniem stukowym co jest bardzo niebezpieczne dla silkina. typowym powodem ego jest zly sklad mieszanki .zle wyregulowane zawory badz zle ustawiony zaplon co w tym memencie mozemy wykluczyc(wiadomo brak aparatu zaplonowego wiec ne ma jaklo tako mozliwosci przestawienia sie go)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam Widze ze dotyczacy mnie temat byl juz poruszany jakis czas temu.By nie poruszac tego problemu ponownie podlacze sie do dyskusji

Mam rowniez vn 800 z roku 2002 z przebiegiem 25000 i dokladnie takie same objawy.Na niskich obrotach silnik szumi stuka czy jak to okresliles poprostu klekocze.Dzieje sie tak ne wszystkich biegach.Przy wyzszych obrotach wszystko jest.Nie wiem jak bylo wczesniej gdyz mam ten sprzet pierwszy sezon.

Jezeli znalazles kolego przyczyny tych objawow to bede wdzieczny za podzielenie sie nimi

tak tak klekotanie vna odnaleziono,okazał się nim bardzo drogi element tzw tłumik drgań przeniesienia napędu,jest to moduł nie naprawialny i do kupienia w akcesoriach kawasaki w niemczech bo o wiele taniej niz u nas jest to element znajdujący się zaraz za koszem sprzęglowym,koszt na nasze 2500zł.VN znowu cichutki i na 5biegu morze zejść do 20 km/h i nic pozdrawiam bodzio61.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...