Skocz do zawartości

Kto jest odpowiedzialny za durne decyzje?


ukasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rzecz się tyczy remontów na gdańskich drogach. Gdańsk już od dawna w pełni zasłużył na miano komunikacyjnego piekła. Samochodem po tym mieście praktycznie nie sposób się poruszać (nie licząc godzin nocnych), pewnie też stąd nastąpił u nas lawinowy przyrost ilości motocyklistów ;) Tak czy tak, sezon się kończy, jakoś poruszać się trzeba - jeszcze do niedawna miałem to szczęście, że moja codzienna trasa przebiegała w kierunku odwrotnym do codziennej powszechnej migracji i zazwyczaj korki udawało mi się omijać jako tako. Niestety, niedawno sielanka się skończyła, ponieważ wybitnie zdolni gdańscy decydenci odkryli zapewne, że pozostały w naszym mieście drogi którymi można jako tako przejechać (o zgrozo!), w związku z czym wprowadzono do akcji ciężki sprzęt budowlany. W godzinach szczytu na newralgicznym odcinku wprowadzany jest ruch wahadłowy. Sytuacja opanowana, korki zaczynają się już na 3miejskiej obwodnicy :banghead:

 

Pytanie brzmi - kto stoi za tymi decyzjami? Chciałbym wysłać parę ciepłych słów osobom dzięki którym popołudnia spędzam za kierownicą samochodu :flesje: Miło, że ktoś myśli o moim wolnym czasie. Z pewnością sam bym go sobie lepiej nie zorganizował.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce byc uszczypliwy, i nie chce abys mnie zle zrozumial, ale zauwazam dziwne podejscie do sprawy. Dziurawe drogi nie da sie jezdzic, wypadki ble ble ble tylko narzekanie ze jak chce sie jezdzic to tylko do niemiec ( chodz i tam nie ma 50km autostrady bez remontu). Jak juz cos robia zeby bylo lepiej to znowu zle bo nie klada asfaltu w powietrzu. Przeciesz tak sie nie da wiadomo ze trzeba chwile pocierpiec zeby pozniej jechac jak po stole, a drogi wg mnie w nocy sie robic nie powinno, wiec kiedy od 5 do 7 pozniej przerwa do 9 po czym praca do 14 i przerwa do 17?? bo w takich godzinach zwlaszcza jest ruch? Jak juz chcesz dzwonic to dzwon do rejonowego zarzadu drog albo wojewodzkiego, zalezy jakim kolorem jest zaznaczona droga na mapie. POzdrawiam

 

 

ps. wiadomo ze sie kazdy wqr*&^ jak sa korki przez remonty (ja tez) ale zeby dzownic i skargi skladac to mi do glowy nigdy nie wpadlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce byc uszczypliwy, i nie chce abys mnie zle zrozumial, ale zauwazam dziwne podejscie do sprawy. Dziurawe drogi nie da sie jezdzic, wypadki ble ble ble tylko narzekanie ze jak chce sie jezdzic to tylko do niemiec ( chodz i tam nie ma 50km autostrady bez remontu). Jak juz cos robia zeby bylo lepiej to znowu zle bo nie klada asfaltu w powietrzu. Przeciesz tak sie nie da wiadomo ze trzeba chwile pocierpiec zeby pozniej jechac jak po stole, a drogi wg mnie w nocy sie robic nie powinno, wiec kiedy od 5 do 7 pozniej przerwa do 9 po czym praca do 14 i przerwa do 17?? bo w takich godzinach zwlaszcza jest ruch? Jak juz chcesz dzwonic to dzwon do rejonowego zarzadu drog albo wojewodzkiego, zalezy jakim kolorem jest zaznaczona droga na mapie. POzdrawiam

ps. wiadomo ze sie kazdy wqr*&^ jak sa korki przez remonty (ja tez) ale zeby dzownic i skargi skladac to mi do glowy nigdy nie wpadlo.

 

Weź zacytuj mojego posta w którym tak narzekałem, bo jakoś ni za cholerę nie mogę sobie przypomnieć.

Z góry dziękuję.

 

Drogi w PL wcale nie są tragiczne, jeździ się dobrze w miarę, nie mam na tym punkcie żadnych kompleksów.

 

Co do formy prowadzenia remontów możesz mieć swoje zdanie oczywiście, być może nawet wiesz o jaki remont chodzi, tym niemniej w tym temacie pytałem o coś zupełnie innego - mianowicie kto podejmuje decyzje dotyczące kiedy, jak i gdzie mają być wykonane roboty. Podejrzewam, że panowie w pomarańczowych kamizelkach sami z siebie takich rzeczy nie wykombinują. Droga na granicy miasta leży, zdaje się, że jeszcze w jego administracyjnych granicach.

 

pozdrawiam również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedź sie do Bydgoszczy - jak nie robili nic to nie robili. Jak zaczęli robić to masakra co druga droga remont, głowny most w miescie wyłączony z ruchu, wahadło na wjeździe do miasta itd. Linie tramwajowe pozamykane. Mogli to troche rozbić w czasie to po pierwsze, a po drugie to zaraz zima idzie i ciekawe czy nie bedą musieli przerwać tego wszystkiego w połowie roboty. Wiec pewnie w Gdańsku ten sam problem.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bydgoszcz ma troche inna struktore miasta w gdansku masz jedna dwo i trzy pasmowa arterie ktora ciagnie sie od pruszcza Gd. do Wejcherowa + dwa pasy obwodnicy. Polecam przejechac sie trasa miejska, odwiedzajac trojmiasto w lecie. :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze kazdy ma takie same problemy. To samo moge powiedziec o Wrocławiu, w ktorym w godzinach szczytu 4 kilometry pokonujesz w ponad godzine! Przykładowo pewnego piatku przejechanie z centrum do autostrady - ok 8 kilometrow - zajeło mi dokładnie 2 godziny! Za kazdym razem gdy pojawia sie pytanie o mozliwosc "rozładowania" korków władze odpowiadaja, ze w przeciagu kilku lat wszystko bedzie cacy! A decyzje podejmuja pewnie szanowni politycy, ktorzy kupujac dom obok dziurawej ulicy robia afere i nagle wjezdzaja maszyny:P:P Na mojej wsi budowa utwardzonej drogi była kiełbasą wyborczą przez 3 kadencje po czym wprowadziła sie pewna szycha i praca wre i maszyny szaleja!

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sezon zimowy o ile tylko ma sie mozliwosc, nie ma lepszej opcji niz skm. I tego zdania bede sie trzymac :) A remontowac kiedys musza w koncu. Tez sie wkurzalem jak morska remontowali, a musialem od strony Redy wjechac na Chylonie, takie zycie :P Remont na szczescie w koncu sie skonczy, a droga bedzie przynajmniej lepsza ;)

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pozostaję komunikacja miejska, chociaz skm juz nie jest taka wygodna jak kiedyś..bo tez robia remonty na trasach.. :D :D i tu pada pytanie: wolisz postac w korku pół godziny w swoim własnym samochodzie czy jechac skm z rozpłaszczoną gębą na szybie okna przez 20min?jak tak akurat jeżdże codziennie i jest naprawde hardcore...szczególnie,gdy nie ma gdzie palca wcisnąc a tu próbuje skorzystać z usług skm 4 rugbystów :D

No i jeszcze dochodzi niepewność, czy tym razem uda ci sie wysiaśc na odpowiedniej stacji i zdążysz do pracy...Ja nie lubie takich emocji z rana dlatego jeżdże do pracy ok pół godz wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...