Skocz do zawartości

CBR f4 sport


romek77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem jak silnik się dobrze rozgrzeje to słychać pukanie,wtedy wystarczy delikatnie wcisnąć klamkę sprzęgła i cichnie (nawet nie wcisnąć tylko napiąć linkę).Jak już wcisnę delikatnie klamkę to czuje na niej delikatne pulsowanie jak wcisnę mocniej to już nie pulsuje.I tu pytanie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie czarodzieje ani magi z kąd możemy wiedzić? :) jak na moje oko to w romecie spadł ci tłoczek dociskowy dekielek sprzęgła :)

 

 

prozę cię wyluzuj,jaki tłoczek a nie pytam czarodzieja tylko kogoś kto się z tym spotkał lub wie co to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś skorzystał z opcji "szukaj" było już na ten temat wiele dyskusji.

Typowa przypadłość silników Hondy która nie jest żadną wadą a pozwala na bardzo duże bezawaryjne przebiegi czyli spory luz montażowy poszczególnych elementów składowych kosza sprzęgła.

Silnik tego typu to nie stacjonarna jednostka agregatu prądotwórczego i powinien pracować pod obciążeniem.

Praca bez obciążenia powoduje właśnie ten hałas nie mający nic wspólnego z luzem linki sprzęgła.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest odpowiedź.Dzięki.

Pewnie masz rację ale wcześniej tego nie miałem i trochę mnie niepokoi to drganie klamki sprzęgła,jeden mechanik powiedział mi że to łożysko kosza sprzęgła tylko nie wiem czy ma rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest odpowiedź.Dzięki.

Pewnie masz rację ale wcześniej tego nie miałem i trochę mnie niepokoi to drganie klamki sprzęgła,jeden mechanik powiedział mi że to łożysko kosza sprzęgła tylko nie wiem czy ma rację

Miał trochę racji tylko zapomniał dodać że z tym luzem to łożysko przeżyje całą jego karierę mechanika i kilka lat dłużej.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne pytanie,rozebrałem trochę moto więc to łożysko na koszu sprzęgłowym ma minimalny luz natomiast uwagę moją zwróciły sprężyny w koszu sprzęgła są za lużne i swowodnie się przemieszczają i tu pytanie czy tak może być czy nie?Jako mechanik samochodowy stwierdził bym że nie ale wolę spytać fachowców :icon_biggrin: .I drugie pytanie czy te sprężyny mogą powodować drgania na klamce o których pisałem wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprowadzę Cię trochę na ten temat:

jako mechanik samochodowy na pewno wymieniałeś tarczę sprzęgłową a w jej piaście są podobne sprężyny.

Jesteś mechanikiem ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprowadzę Cię trochę na ten temat:

jako mechanik samochodowy na pewno wymieniałeś tarczę sprzęgłową a w jej piaście są podobne sprężyny.

Jesteś mechanikiem ?

 

 

dzięki już wszystko wiem

 

Wymieniać na nowe uzywane czy regenerować (do ponoć to robią)

 

p.s jaka jest orientacyjna cena nowego kosza

Edytowane przez romek77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jesli moge podłacze sie do tematu.

Otoz koledze w F4 z 99r. kasuje sie luz na lince samoczynnie. Nie wiem o co biega bo linka chodzi dobrze, lekko, rowno i bez zaciec. Jak pierwszy raz mu sie to zrobilo bo poluzowalem linke i ustawilem tak zeby bylo dobrze zostawiajac mozliwosc regulacji przy klamce w obie strony. No i po przebiegu okolo 1-2tys km regulacji przy klamce zbraklo a linka znow napieta.

Jesli macie jakis pomysl to prosze o wskazowki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...