Skocz do zawartości

CB900 `02


netto_88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chcialem wymienic olej silnik ma przejechane 20k mil jaki olej byscie mogli mi polecic

i druga sprawa jako nowicjusz kupilem motor pare dni temu z angli wiec pewnie plyn chlodniczy ma letni .. czy moge wymienic na zimowy skoro w garazu temperatura spada czasem po nizej zera i czy moze to bys normalny plyn samochodowy ?

 

(o) Ile litrów oleju miesci silnik CB900 2002 ?

(o)poprzedni wlasciciel ucioł tył http://www.speedyshare.com/586856894.html jak widac niestandardowy uchwyt na tablice nie chce montowac oryginalnej bo taki mi sie podoba tyle ze mam dwa problemy wlasciciel usunol tylne kirunki :-/ nie wiem co go do tego sklonilo no ale tego sie juz nie dowiem...

mam takie pytania w tej sprawie czy ktos z was spotkal sie z kierunkami ktore mozna by przymocowac za rejestracja na tym samym uchwycie ktory widac na zalaczonym zdjeciu ? mogą być albo nitowane albo na srubach z tym, ze wszystkie kierunki jakie widzialem maja wejscie do wewnatrz.. gdzie jest gwint i wiazka kablowa wystajaca przez uchyt mocujacy ... nie chce robic zadnych dziur na tyle .. moze jakas inna opcja na mocowanie wydechów albo nie wiem co jeszcze ;( ... jesli ktos widzialbym cos albo mogl by mi cos podpowiedziec najlepszym wyjsciem dla mnie byla by podzielona tylna lampa na kierunki po bokach ale takowej nie spotkalem ... i jeszcze jedno jesli ktos ma takiego horneta .. szukam wiazki kablowej do tylnych migaczy bo nie umeim sie jej doszukac jesli ktos mialby wiedze na ten temat bardzo dziekuje z gory za pomoc!

 

pozdrawiam TT

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Polecam Motula 5100 10W40 - wystarcza do tego moto.

Z tego co pamiętam 3,8 litra po wymianie filtra (nie polecam wymieniać bez filtra oleju). Wymień go na wiosnę.

 

Płyn do układu chłodzenia powinien być przeznaczony do motocykli ze względu na wyższą temperaturę pracy niż w samochodach ( wentylator włącza się przy około 105 - 107st.C.).

 

Kierunkowskazy możesz zamontować podobnie jak w Hornet 600 czyli pod wydechami wymaga to dorobienia blachy mocującej, ale wygląda całkiem sympatycznie lub szukanie tylnej lampy na LED-ach z kierunkami wbudowanymi (nie wiem czy do Hornet 900 jest ale warto poszukać lub przerobić i coś innego dopasować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Polecam Motula 5100 10W40 - wystarcza do tego moto.

Z tego co pamiętam 3,8 litra po wymianie filtra (nie polecam wymieniać bez filtra oleju). Wymień go na wiosnę.

 

Płyn do układu chłodzenia powinien być przeznaczony do motocykli ze względu na wyższą temperaturę pracy niż w samochodach ( wentylator włącza się przy około 105 - 107st.C.).

 

Kierunkowskazy możesz zamontować podobnie jak w Hornet 600 czyli pod wydechami wymaga to dorobienia blachy mocującej, ale wygląda całkiem sympatycznie lub szukanie tylnej lampy na LED-ach z kierunkami wbudowanymi (nie wiem czy do Hornet 900 jest ale warto poszukać lub przerobić i coś innego dopasować).

Pierwsza sprawa castrol jak kolega wcześniej polecił bo jest tańszy a o wiele lepszy niż motul

druga sprawa olej i filtr wymieniamy ZAWSZE na jeśień tz przed odstawieniem na zime

i prosze nie wprowadzać kolegi w błąd!

jak po zimie odpalisz moto na starym oleju to ten syf który się odstał przez ten czas zostanie zassany i pujdzie na anewki a tu już niema przelewek

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dalej chcecie sie przepychac na temat wyzszosci swiat Bozego Narodzenia nad Wielkanoca ???

Kazdy termin zmiany oleju ( przed i po zimie ) ma swoje plusy i minusy - nie ma co o to kruszyc kopii.

Staram sie ograniczyc klotnie na tematy olejowe, bo wiele z nich wynika z prywatnych preferencji uzytkownikow. Na tematy olejowe wszystko juz zostalo napisane - opcja szukaj i prosze czytac, starczy na kilka dni.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniam na zime bo wiem ze podczas uzytkowania oleju powstaja rozne kwasy ktore pozostawione na zime moga narobic szkod .. pozatym motor sprowadzony nie wiem ile olej przejezdzil dlatego dla spokoju zrobie to teraz .. ;) dzieki za rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn chłodniczy do motocykli chyba nie ma podziału na leti i zimowy ale mogę się mylić z tego co wiem jest poprostu do motocykli.

na temat oleju jak słusznie zauważył Adam zostało już napisane dostatecznie dużo. co do ilości to zazwyczaj jest napisane na pokrywie silknika przy wlewie lub okienku kontrolnym.

jeśli chodzi o kierunkowskazy to można zastosować naklejane (tzw. obwodówki) można takie kupić całkiem nie drogo i z homologacją co nie jest bez znaczenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...