Skocz do zawartości

problem z oponami


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Kupiłem kostki, załozyłem i zarabiscie ciężko sie jezdzi, trudno równowage utrzymac na tych kostakch na ubitym piasku przy 30km/h, cały czas musze kontrować kierownicą (moto pływa) na byle kamyczku mam prawie glebe, zauwazyłem ze (kurde !! niweiem jak to powiedziec) rant opony w pewntych miejscach jest włozony w felge, a czasami tak jakby jest wypukły ... (mam wku*w, nieumiem sie wysłowić) chodzi oto ze rant jest wklęsły a czasami wypukły, wulkaniści spartaczyli robote, w dodatku mowili ze nieda sie opony motocyklowej wyważyć, to moze byc od tego ? spuściłem powietrze, przeturlałem kilka razy moto i zostawiłem tak na noc, moze sie jakos ustawią

 

w dodatku moj tata mowił ze przebili dentke podczas wyciągania, bo opone ściagali SRUBOKRENTEM ..... ;/ dali łatke i krzywo załozyli opone...

kostki tak sie prowadzą czy jest cos nietak ?

opone mam 110/100/18 z tyłu (dzisiaj zakłądana, zupełnie nowa) z przodu 90/90/21 tez nóweczka

pzdr

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dowiesz sie jesli sam nie sprawdzisz :) Prawda jest taka, ze przez internet nikt ci nie doradzi. Gdybys chociaz mogl dodac jakas fotke w miare dokladna by bylo wiadomo o co chodzi. A co do samego objawu plywania, to ja mialem takowy na asfalcie gdy mi powietrze zeszlo. Tzn. trzymam prosto kiere, a moto lata na lewo i prawo. Ale domyslam sie, ze stan cisnienia sprawdziles na samym poczatku...

Moze warto jeszcze sprawdzic czy felgi sa proste oraz ustawienie amortyzatorow.

 

BTW. Co do samej jazdy, to im szybciej jedziesz przez piach tym mniej powinno rzucac :)

 

Pozdrawiam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak opona jest krzywo nałożona to norma ze rzuca, zdjemij koło, spuść powietrza, posmaruj rant opony wodą z mydłem i nabij ze 3 atm aż wskoczy wszędzie równo a potem upuśc poniżej 1 i jazda ;] trzyma jak na torach

 

ttr 120 po polu na kostkach i nic nie rzuca ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis wrąbałem 5 atmosfer i troche sie ustabiliszowało, potem spuściłem do 2atm. ale dalej tak jakby pływa, na polnej drodze w koleinach to zarzuca cały czas ...

sproboje twoj sposob qpa

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

ja mam jeszcze wieksze kostki niz nissan i na ulicy zapier... 80 km/h i nic sie nie dzieje a w twerenie kostka to powinna sie wtapiac w ziemie a ty mowisz ze co kamyczek cie zazuca no to naprawde cos wulkanizatorzy zje*ali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam jeszcze wieksze kostki niz nissan i na ulicy zapier... 80 km/h i nic sie nie dzieje a w twerenie kostka to powinna sie wtapiac w ziemie a ty mowisz ze co kamyczek cie zazuca no to naprawde cos wulkanizatorzy zje*ali

Po ulicy na kostkach bez problemu leciałem 125km/h, również w lekkich zakrętach, podobnie po polu/polnej drodze, także albo nie jesteś przyzwyczajony do tego rzucania, albo faktycznie coś masz nie tak.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka kostce nie rowna to tak jakbys powiedzial moj motocykl kiepsko robi w terenie i nie powiedzial czym jezdzisz (Vmaxem) polecam zajrzec na strone MITASa (po angielsku w download znajdziesz katalog do sciagniecia - duzo przydatnych informacji) tam zobaczysz jak bardzo sie kostki roznia.

Jak pierwszy raz wiechalem na kostce na asfalt tez mialem wrazenie ze wszystko plywa (20% road 80% dirty, medium soft/hard)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...