Skocz do zawartości

problemy z odpalaniem na zimnego


grebur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jak motor stoi 2-3dni bez jezdzenia i kiedy chce sie przejechac to moto odpali za 7-15kopem a jak odpali to chwile pochodzi i zgaśnie, niemoge dodac gazu zeby niezgasł bo wtedy go zmuli i itak zgaśnie, wtedy z 5 kopow , znów odpali, nic niedotykam, pyrka na 1,5tys obr przez 30 sec wtedy wkreci sie tak do 2,5 - czyli tak jak powinno byc kiedy jest zimny i jest na ssaniu, wtedy moge dodawać gazu...

te dt tak mają ? derbi palil od pierwszego czy to zimny czy to ciepły ;]

mam jeszcze takie pytanko - motor jak dobrze dokrece kolanko ma dzwięk "jak maszynka do mięsa" czyli ma gdzies na wydechu blokade - ale w tłumiku czy na dyfuzorze ?

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze takie pytanko - motor jak dobrze dokrece kolanko ma dzwięk "jak maszynka do mięsa" czyli ma gdzies na wydechu blokade - ale w tłumiku czy na dyfuzorze ?

Jeśli nic nie było grzebane prawdopodobnie w dyfuzorze są zwęrzki trzeba go rozciać na pół i je wywalić. Możesz załozyć też przelotowy tłumik końcowy. Pozdro.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jak motor stoi 2-3dni bez jezdzenia i kiedy chce sie przejechac to moto odpali za 7-15kopem a jak odpali to chwile pochodzi i zgaśnie, niemoge dodac gazu zeby niezgasł bo wtedy go zmuli i itak zgaśnie, wtedy z 5 kopow , znów odpali, nic niedotykam, pyrka na 1,5tys obr przez 30 sec wtedy wkreci sie tak do 2,5 - czyli tak jak powinno byc kiedy jest zimny i jest na ssaniu, wtedy moge dodawać gazu...

te dt tak mają ? derbi palil od pierwszego czy to zimny czy to ciepły ;]

mam jeszcze takie pytanko - motor jak dobrze dokrece kolanko ma dzwięk "jak maszynka do mięsa" czyli ma gdzies na wydechu blokade - ale w tłumiku czy na dyfuzorze ?

 

Niestety, to jest częsty problem w DT. Sprawdź kompresje. U mnie tłoczek jest już niezbyt świeży i jak 3 dni i więcej postoi to moge kopać i kopać, odpali, pochodzi 2 sekundy i gaśnie. I tak pare razy, aż moto chodzi normalnie.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wina oleju; prawdopodobnie. teraz jest zimniejszy i gęsty. spróbuj moto ogrzać na słoneczku lub farelką. miałem podobnie i pomogło. u mnie nie chciało palić na zimno i zalewało świece. po wyprowadzeniu na słoneczko i 2 godzinnym postoju odpala od I strzału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...