Skocz do zawartości

do Paryża


Guzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema Guzik,

przy deptaniu ok 160km/h robię tą traskę w 1 dzień. (Poznań-Paryż)

Ja leciałem Niemcy-Francja oraz Niemcy-Belgia-Francja ta opcja była szybsza w moim przypadku.

Auta osobowe w Niemczech nie płacą za przejazd autostradą, Belgia też a we Francji autostrady są płatne.

Nie powiem Tobie teraz ile ale odcinek z Belgii do Paryża Cię nie powinien powalić finansowo.

Uważaj tylko na bramkach bo we Francji pamiętam nie wszędzie działaly karty płatnicze "elektrony" więc lepiej kupić troche eurasów.

W samym Paryżu stary oczy do okoła głowy taki ruch i wjeżdząją zewsząd fury, motocykle, skutery. :biggrin:

 

Pozdro,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy, jeżeli można wiedzieć wybierasz się?

2008r- Chorwacja 3900km / 2011r- Bułgaria 4500km

2012r- Alpy i Wenecja 3200km / 2013r- Istria 2600km

2014r- Albania 5000km / 2015r- Montenegro 3500km

2016r- Rumunia 3000km

http://www.motoholik.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też lecieć dołem czyli Wawa-Poznań-Berlin-Erfurt-Frankfurt-Manheim-Saarbrucken-Metz-Chalon de Champagne-Reims-Paryż lub Wawa-Wrocław-Dresden-Chemitz-Erfurt i dalej jak wyżej.

 

 

 

Klaudio, ile Ci zajęła taka podróż cbf;em ?

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhmm mój gixxer mimo, że ma ich więcej to tankuje co 150.. no może 160 :icon_twisted:

Ale przelot niezły, szacun!

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi

odpowiadam na pytanie: jade 30 grudnia (na Sylwestra).

skorzystam z nawigacji :buttrock:

Klaudio. niezly przelot. 14 godzin. rispekt. jaka miales srednia przelotowa? bo ja polece moja Astra. czyli zeby sie nie spocila to bede lecial ok 110 km/h - do 130 max

 

a jak tam te rozne platne autostrady w Zabolandzie?

 

i jedno glupie pytanie: jak z LPG na trasie?

Edytowane przez Guzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik, nie pamiętam, leciałem sam więc jakoś 140-180 km/h :biggrin:

 

Z LPG może być problem ...... gdzieś czytałem o Tym ale nie pamiętam gdzie ...... chyba inny rodzaj Gazu mają czy jakoś tak.

 

p.s. No w Żabolandzie sie płaci i płaci co 30-80 km :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi

odpowiadam na pytanie: jade 30 grudnia (na Sylwestra).

skorzystam z nawigacji ;)

Klaudio. niezly przelot. 14 godzin. rispekt. jaka miales srednia przelotowa? bo ja polece moja Astra. czyli zeby sie nie spocila to bede lecial ok 110 km/h - do 130 max

 

a jak tam te rozne platne autostrady w Zabolandzie?

 

i jedno glupie pytanie: jak z LPG na trasie?

 

 

Witam. w niemcowni dominuje gaz ziemny. Z LPG krucho dosc, ale coraz go wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. w niemcowni dominuje gaz ziemny. Z LPG krucho dosc, ale coraz go wiecej.

slyszalem ze maja inne koncowki do tankowania

jak bylem w Estonii to wczesniej przeczytalem ze w calym kraju sa dwie. ale nie pamietalem gdzie.

mialem farta ze jak zjechalem w Parnawie na stacje to akurat trafilem na jedna z tych dwoch ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niemcowni z gazem bywa różnie, końcówki mają inne jednak na wielu stacjach można wypożyczyć za kaucją odpowiedni reduktorek. Polecam jednak nabyć u nas takie cudo w cenie klikunastu złotych (na stacjach benzynowych) i mieć z głowy. Dopiero jadąc w okolice Monachium odczułem zaletę 80 litrowego zbiornika lpg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pozdrowienia z paryza. Ja ta trase robie dosc czesto. trasa z poznania najlepiej i najkrocej jechac:berlin,hannover, na dortmund,koln, aachen, lieche(luik), paryz.

po drodze masz jedna platna 12,60 euro.

 

co do paryza to pare rad jak ktos pierwszy raz w zyciu jedzie.pare miesiecy pracowalem tu jako kierowca. raj dla motocyklistow. pelna kultura :biggrin: :

=na rondach wjezdzajacy maja pierwszenstwo jako ci z prawej, oraz na samym rondzie tez ci po Twojej prawej

=na periferiku prawy pas jest tylko do zjazdu i wjazdu i wjezdzajacy maja pierwszenstwo. jak ktos tego nie wie to moze w ciebie wjechac dolaczajacy sie do ruchu i bedzie Twoja wina

=jadac na skrajnych pasach przyklejasz sie do scian/barierek tworzac dodatkowe pasy dla motocyklistow. to jest chyba najpiekniejsze w paryzu :biggrin:

nie oplaca sie oszczedzac na omijaniu platnej bo wiecej wydasz na paliwo krazac lokalnymi.

 

ps na sylwestra tez bede z paryzu

 

ps2

a to moja fota z przed roku. w wakacje paryz jest pusty. teraz to rondo jest pelne aut o kazdej porze

 

http://www.nakolach.pl/2007/galeria/zdjecia/DSC00070.JPG

 

 

http://www.nakolach.pl/index.php?link=gale...31_2007&mnpr=00

 

acha. co do czasow to przy cieciu do 200 przez niemcy mozna zrobic z zielonej gory w 7,5 godziny

Generalnie zazwyczaj ( z zielonej gory = 1205 KM) wychodzi 10 godzin ale tez trzeba ciac 150 do 170. najwiecej traci sie wbrew pozorom na postojach

Nie wiem jak bedzie 30go, ale miesiac temu narzeczona pobila rekord jadac 18 godzin non stop... takie korki; najwieksze tworza sie w okoliach berlinen ring. ale pozniej tez moze byc kilka. Z przelotowa 110 130 nastaw sie ze z wawy moze sie skonczyc na dobie za kolkiem. ale na swieta nigdy nie jechalem i nie wiem jak z ruchem

 

pozdr

 

acha. pisanie tego posta to katorga. nawet tu nie maja klawiaury qwerty tylko pozamieniane co sie da :icon_razz:

 

 

a. jeszcze jedno. uwazaj na robotach drogowych przed koln. jak lecisz na zwezeniach lewym pasem to bardzo latwo nie zauwazyc zjazdu. jest zrobiony tymaczasowy i tylko male tabliczki na koln na poboczu. wiszacych zadnych nie ma.

Edytowane przez N3stor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...