Skocz do zawartości

Olej do Bandita


toowdie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem na necie i zdurniałem: Mam Bandita 600 '99 (60 tys km przebiegu) zalany jest półsyntetykiem 10w40, ale nadchodzi czas wymiany (bez dywagacji czy przed czy po sezonie) i już nie wiem czy lepszy będzie Motul 5000 czy 5100 (ew. inny w dobrej cenie) bo różnica to 20-30 zł wiec prawie żadna

Edytowane przez toowdie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba półsyntetyczne.

znalazłem na innych forach:

"5100 jest przeznaczony do napinaczy hydraulicznych, 5000 ma mniej dodatków"

"5000 na bazie minerałów a 5100 na bazie estrów"

 

Ja bym zalał 5100, a w ogóle bym zalał syntetyka a nie SEMI

 

 

Motul 5100 15W50 wymień na wiosnę.

pozdrawiam kolegę

 

Wymień TERAZ (lub jak najwcześniej to możliwe)

Edytowane przez zazzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do czasu wymiany to osobiście uważam że lepiej przed zimą (siara i inna chemia źle wpływa na silnik, a do świeżego oleju tylko woda sie dostanie która i tak szybko wyparuje). W takim razie to chyba lepiej tego 5100 zamówię, co do syntetyka to wydaje mi się (expertem nie jestem) że to przerost formy nad treścią bo i tak nie wykorzystam plusów jakie daje.

 

P.S. Czy jeśli bym zalał full syntetyk to nie "pogryzie" się on z resztą starego oleju który zostaje w chłodnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do czasu wymiany to osobiście uważam że lepiej przed zimą (siara i inna chemia źle wpływa na silnik, a do świeżego oleju tylko woda sie dostanie która i tak szybko wyparuje). W takim razie to chyba lepiej tego 5100 zamówię, co do syntetyka to wydaje mi się (expertem nie jestem) że to przerost formy nad treścią bo i tak nie wykorzystam plusów jakie daje.

 

P.S. Czy jeśli bym zalał full syntetyk to nie "pogryzie" się on z resztą starego oleju który zostaje w chłodnicy?

 

Witam

wszystkie oleje obecnie sa mieszalne, nie recze jednak za te z biedronki itp miejsc...

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...