Skocz do zawartości

Warunkowe umorzenie postępowania karnego


sitars
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

09.08.2008 roku miałem wypadek. Dziadek wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Trafiłem na 2 tygodnie do szpitala, do tej pory jestem na L4. chciałem jak najszybciej otrzymać odszkodowanie, sprawa jednak się ślimaczy. Najpierw policja przekazała sprawę do prokuratury, dziś dostałem pismo:

 

" Sekretariat Prokuratury zawiadamia Pana jako pokrzywdzonego, że w dniu dzisiejszym został przesłany do Sądu Rejonowego..., wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego przeciwko XY, oskarżonemu o popełnienie przestępstwa określonego w art. 177 par. 1 kk."

 

Pytanie podstawowe, czy w związku z zaistniałą sytuacją, dostanę pełny zwrot odszkodowania z ubezpieczalni?

 

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. warunkowe umorzenie nie pozbawia cie prawa do odszkodowania wiec sie nie martw. ja skladalem taki wniosek gdyz sprawca wypadku byl moj znajomy. odszkodowanie otrzymalem z jego polisy OC

2. watpie zeby prokuratura umorzyla bez poparcie wniosku przez pokrzywdzonego.

najlepiej udaj sie do prokuratury i zobacz co jest na tym wniosku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... przeczytaj sobie prawa poszkodowanego, IMHO coś przydatnego powinno tam być. a na oskarżyciela posiłkowego warto się zgłosić, bo obowiązków specjalnych AFAIK nie ma, za to uprawnienia jak widać są. czekanie jak się sprawa potoczy może się skończyć tak, że potem nie będzie już do czego się zgłaszać...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Napisałem oświadczenie i zostałem oskarżycielem posiłkowym, oglądałem akta sprawy. W uzasadnieniu z prokuratury jest napisane, że sprawca (kierowca puszki) przyznał się do winy, stwierdził, że nie zauważył motocykla. Napisano, że ja jechałem prawidłowo, pojazdy były sprawne technicznie. To tak ogólnie. Widziałem fotki z "miejsca zbrodni" -czad.

Pozdrawiam

SQ7NSQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć wgląd w akta muszę być oskarżycielem posiłkowym, złożyć stosowne oświadczenie. Zastanawiam się czy warto, czy poczekać na rozwój sprawy.

Pozdrawiam

 

Ja w mojej sprawie jestem oskarżycielem posiłkowym i taki wniosek składasz Ty albo Twój adwokat na pierwszej rozprawie.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko wskazuje na to, że jesteś na prostej drodze do zakończenia postępowania i uzyskania odszkodowania :icon_mrgreen:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Napisałem oświadczenie i zostałem oskarżycielem posiłkowym, oglądałem akta sprawy. W uzasadnieniu z prokuratury jest napisane, że sprawca (kierowca puszki) przyznał się do winy, stwierdził, że nie zauważył motocykla. Napisano, że ja jechałem prawidłowo, pojazdy były sprawne technicznie. To tak ogólnie. Widziałem fotki z "miejsca zbrodni" -czad.

Pozdrawiam

ale co z tym wnioskiem o umorzenie bo tego dotyczy temat a nic juz o tym nie wspomniales. jak dla mnie ten wniosek bez twojego poparcia jest nic nie wartym papierkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie ten wniosek bez twojego poparcia jest nic nie wartym papierkiem

 

na szczęście tylko dla Ciebie... :icon_evil:

 

Sitars: pamiętaj, żeby wyraźnie zaznaczyć w papierach o wypłatę odszkodowania, że leczenie nie jest zakończone, np. będziesz jeszcze wymagał rehabilitacji, i w związku z tym wypłata odszkodowania w obecnej kwocie nie zamyka Twoich roszczeń, tzn. będziesz składał dalsze wnioski o wypłatę w miarę postępów leczenia. gdzieś był na forum podobny temat, dokładniej omówiony przez naszych speców od ubezpieczeń - poszukaj, jak masz czas

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego kumpla było podobnie (jakiś koleś zawracał i zajechał drogę nie zachowując szczególnej ostrożności, policja orzekła jego winę ale on nie przyjął mandatu, kumpla zabrała karetka do szpitala, tam spędził 5 dni, sprawa trafiła do sadu ze względu na obrażenia ciała trwające dłużej niż 7dni, a tam umorzyli postępowanie ze względu na brak świadków)

, gdyby nie AC to był by mocno w plecy, bo moto poszło do kasacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego kumpla było podobnie (jakiś koleś zawracał i zajechał drogę nie zachowując szczególnej ostrożności, policja orzekła jego winę ale on nie przyjął mandatu, kumpla zabrała karetka do szpitala, tam spędził 5 dni, sprawa trafiła do sadu ze względu na obrażenia ciała trwające dłużej niż 7dni, a tam umorzyli postępowanie ze względu na brak świadków)

, gdyby nie AC to był by mocno w plecy, bo moto poszło do kasacji.

ale co bylo podobnie? z tego co napisales to dwa rozne przypadki ktore laczy tylko fakt ze poszkodowany motocyklista trafil do szpitala na wiecej niz 7 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie. poczytaj sobie kodeks karny

 

oki, przyjmuję do wiadomości. może wyjaśnisz?

 

bo jak dla mnie, to umorzenie postępowania, w którym sprawca przyznaje się do winy jest prostą drogą do uzyskania odszkodowania, a przecież o to chyba chodzi każdemu poszkodowanemu. oczywiście byłoby dobrze, gdyby sprawca został ukarany - tym niemniej to już na sam fakt uzyskania odszkodowania nie ma wpływu: wina i odpowiedzialność jest jednoznacznie określona

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...