Skocz do zawartości

Przednie zawieszenie


stasiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobię za Ciebie robotę. Takie dane dobrze szukać w katalogu Louis w wersji .pdf jeśli nie masz go fizycznie.

Długości Ci nie podam ale w tej kwestii jak również ceny pomoże allegro.pl.

A tu masz link do wersji .pdf katalogu louis (po niemiecku ale ma dużo obrazków im można się zorientować :) )

http://pdfkatalog1.louis.de/cgi-bin/thumbs.cgi?k=1&von=1

 

 

Te motocykle mają lagę o średnicy 35 mm ( nie podałem tutaj enduro):

HONDA CB 750 F1/F2 (CB750G)

HONDA CB 750 K0-6 (CB750K0-6)

HONDA CB 750 K7 (CB750K7)

HONDA XL 500

HONDA GL 500 (PC02)

HONDA CB 500 T (CB500T)

HONDA CB 450 K1-K5

KAWASAKI GPZ 400 (ZX400A)

KAWASAKI GPZ 400 UT (KZ400J-M)

KAWASAKI Z 400 FOUR (KZ400J-B)

KAWASAKI Z 550 F

SUZUKI GS 400

SUZUKI GN 400

SUZUKI GS 550 KATANA

SUZUKI GT 550

SUZUKI GSX 750 E

YAMAHA XS 400

YAMAHA XS 500

YAMAHA SR 500 (2J4)

YAMAHA SR 500 (48T/91)

YAMAHA SR 500 (48T)

YAMAHA XJ 550 (4V8)

YAMAHA XJ 550 (27A)

YAMAHA XS 650 (447)

YAMAHA XS 650 SE (3L1)

Pozdro.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetoczenie stożka, to nie jest duży problem. Bardziej mnie zastanawia czy da radę wpasować lagę 35 zamiast 32 bez roztaczania goleni. Czy można to bezpiecznie zrobić poprzez pomniejszenie średnic tulejek (zostanie coś ok 1,5mm grubości ścianki) i zastosowanie POM'u (ertacetal H) zamiast brązu.

 

Zapomniałem dodać, że półki też mają zostać nie tknięte. Chcę poprawić przód (teraz mam niestety pole do eksperymentów), ale jedynymi elementami poddanymi przeróbce mają być przeszczepione lagi.

Edytowane przez stasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka przerobka bedzie trudna do zrobienia, glownie dlatego ze japonskie lagi maja otwory i koncowki przygotowane do japonskich wnetrznosci a nie do junakowych goleni. Tulejka o grubosci scianek 1.5 mm nie ma prawa pracowac, a nawet jej zrobienie bedzie mocno problematyczne.

Kolega Wulkan z listy Dziki Junak wstawil do przodu junakowskiego wnetrznosci Jawy i podobno niezle to pracuje - moze chcesz sie z nim skontaktowac ?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie.

 

Co do założenia lagi 35 w oryginalnej goleni - to nie jest mój pomysł. Widziałem to rozwiazanie (tzn. zawieszenie, które w ten sposób było zrobione z zewnątrz - ukryte pod osłonami wygląda jak oryginał - nie widziałem tego w rozłożeniu) i według twórcy pracuje bardzo dobrze. Dodam jeszcze, że użytkowane jest w motocyklu z wózkiem i Gość robi tym naprawdę sporo kilometrów.

Jak dla mnie ta cieńkościenna tulejka też wydaje się mało przekonujaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...