Skocz do zawartości

Pompa paliwa do F2


squash
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie czy można pompę paliwa (chyba od fzr) podłączyć pod zasilanie cewek (w F2) tak aby działała tylko i wyłącznie w czasie pracy silnika. Słyszałem że tak były podłączane w starych CBR 1000 ale nie wiem ile w tym prawdy i czy trzeba jakiś przekaźnik dawać żeby pompa nie zwariowała? Najważniejsze jest dla mnie aby się włączała przy zapalaniu moto i gasiła w tym samym momencie gdy gaśnie moto. Ktoś coś o tym wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodziło ci o podpięcie pompy pod + "za stacyjka"(np przy module zapłonowym). Napiecie po stronie pierwotnej cewki (tej sterowanej z modułu) ma kompletnie inny niz stały przebieg i nie może byc wykorzystane do niczego innego jak do tworzenia iskry i ewentualnie pomiaru predkości obrotowej wału.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł by mi ktoś tak łopatologicznie naszkicować gdzie "+" i "-" pompy podpiąć? Instalacja od HONDY CBR F2

instalacjaig3.th.png

Podłącz się do przewodu BI/W.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz się do przewodu BI/W.

Gdy podłączysz sie pod Bl/W nie uzyskasz tego na co liczysz, gdy silnik zgaśnie sam to pompa i tak będzie chodzić, wyłączy się gdy silnik zgasisz guzikiem, a Tobie chyba nie o to chodzi. By zrobić to jak chcesz musisz podłączyć się od cewki przez przekaźnik.

Edytowane przez baba_zanetti

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak mi się czasem motor wypieprzy to zanim do niego dobiegnę i wyłączę to już leży w kałuży benzyny a to nie fajnie. No ale chyba tak podłącze na ten tydzień a w zimę się rozejrzę za przekaźnikiem i wtedy będę pytał gdzie dziada podłączyć. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba każda pompa tak ma, chodzi o to że jak motocykl się przewróci i zgaśnie to paliwo będzie wyciekało z gaźników i ciśnienia docelowego pompa nie uzyska, a wywalać paliwo będzie.

Do squasha:

w swojej CBR mam zamiar zamontować pompkę podciśnieniową od skutera, teoretycznie powinna działać, największym jej plusem jest prostota, jak to będzię działać to Cię powiadomię.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W suzuki od zawsze były pompy elektryczne - wirnikowe (montowane w zbiorniku paliwa) tłoczyły paliwo cały czas a zawór regulował ciśnienie paliwa.

Jak moto się przewróci i zgaśnie to można zastosować do tego przekaźnik od F3 montowany po prawej stronie pod owiewką, wtedy zasilanie pompy paliwa jest automatycznie odcinane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba każda pompa tak ma, chodzi o to że jak motocykl się przewróci i zgaśnie to paliwo będzie wyciekało z gaźników i ciśnienia docelowego pompa nie uzyska, a wywalać paliwo będzie.

Do squasha:

w swojej CBR mam zamiar zamontować pompkę podciśnieniową od skutera, teoretycznie powinna działać, największym jej plusem jest prostota, jak to będzię działać to Cię powiadomię.

Bardzo chętnie. Podłączyłem pod czerwony guzik i mimo wyłączenia nie jest dobrze. Czekam na info. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...