Skocz do zawartości

jawa250 reaktywacja


rafciojawa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkielkowanie, ewentualnie mycie woda z proszkiem - twarda szczotka (pracochlonne). Jak wypolerujesz kartery to ktos Cie w koncu dorwie i za jajca powiesi. :icon_rolleyes:

 

Na czym polega szkiełkowanie, chodzi mi o to aby uzyskać takie coś jak w orginale tyle że moje dekle od sprzęgła i prądnicy są troche pokiereszowane dużo małych obić... o takie poobijane troche :icon_mrgreen: A wiesz gdzie robią nikle i ile to kosztuje? Chodzi mi głównie o bak i lagi.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafciojawa - barbarzynstwo. Tak sie nie powinno robic. Szkielkowanie jest tym samym co piaskowanie - uzywa sie zamiast srutu/piasku, szklanych kuleczek. Powierzchnia jest matowa i ma piekny jasny kolor. Dekle wypolerowalem lekko - byly strasznie pocharatane, nic innego by nie wygladalo dobrze. Chrom na caly motocykl (bak, tlumiki, kierownica itd.) to koszt ok. 1500zl. Ja robilem w Zorach w Galuxie ostatnio koncowke tlumika, niestety - nie przyjmuja zamowien na czesci z powodu nadmiaru pracy. Porzadne czyszczenie karterow przy pomocy proszku, goracej wody i szczotki tez daje ladny efekt. :icon_twisted: Zdjecie-> Glowica szkielkowana u Buby z forum, reszta czyszczona szczotka i woda z proszkiem.

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8563848a5e6c8e65

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to muszę przyznać,że odwaliłeś kawał dobrej roboty z tym malowaniem motocykla :notworthy: Z reszta z całym motocyklem bo JAVA się pięknie prezentuje :flesje:

 

I będę miał do Ciebie sprawę z tym związaną,ale to dopiero w okolicach wiosny,nie wcześniej,bo teraz skupie sie na dokończeniu silnika w mojej fumce :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...