Skocz do zawartości

TUNING UKŁADU WYDECHOWEGO


edzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Edziu panujesz w tym temacie :) Świetnie, że jesteś!

 

Poproszę o radę. Mam Raidera 1900 z pustym wydechem V&H 2in1. Muszę go ściszyć, ale oczywiście chciałbym jak najwięcej basu. Wewnętrzna średnica tłumika jest około 75 mm, a długość około 270 mm. Z tego co tutaj już wcześniej przeczytałem, to na perforowaną rurę mam nawinąć najpierw watę stalową, a na nią watę wygłuszającą (znalazłem włókno szklane). Sprzedawca twierdzi, że wystarczy sama wata stalowa. Rurę perforowaną o jakiej średnicy zamontować, żeby najlepiej brzmiało? Mam dostęp do rury fi 64, 60, 55, 50. Orientacyjnie ile waty wagowo będzie potrzebne?

 

https://www.dropbox.com/s/h8stwn38svvbwbd/XV%20%287%29.jpg?dl=0

 

 

XV%20%287%29.jpg?dl=0

post-86717-0-22343700-1502317330_thumb.jpg

Edytowane przez ADi33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć.

Szukam cichych wydechów do Hondy Magny 750 z 82 r. CO możecie polecić? Jeżdżę teraz na takich jak na zdjęciach. Jak dla mnie są za głośne na dalsze trasy i na nocne podjeżdżanie pod dom :)

Oj dawno tu z powodu urlopu nie zaglądałem.Do tych starszych sprzętów jest spory problem. Trzeba by to dokładnie obejrzeć przede wszystkim czy jest nie tknięty czy może jednak przez kogoś modyfikowany, wiercony itp.Nie znam tego układu więc ciężko mi cokolwiek doradzić.

 

Dawno tu nie zaglądałem. Dziś gadaliśmy więc zobaczymy co wymodzisz.

 

Edziu panujesz w tym temacie :) Świetnie, że jesteś!

 

Poproszę o radę. Mam Raidera 1900 z pustym wydechem V&H 2in1. Muszę go ściszyć, ale oczywiście chciałbym jak najwięcej basu. Wewnętrzna średnica tłumika jest około 75 mm, a długość około 270 mm. Z tego co tutaj już wcześniej przeczytałem, to na perforowaną rurę mam nawinąć najpierw watę stalową, a na nią watę wygłuszającą (znalazłem włókno szklane). Sprzedawca twierdzi, że wystarczy sama wata stalowa. Rurę perforowaną o jakiej średnicy zamontować, żeby najlepiej brzmiało? Mam dostęp do rury fi 64, 60, 55, 50. Orientacyjnie ile waty wagowo będzie potrzebne?

 

https://www.dropbox.com/s/h8stwn38svvbwbd/XV%20%287%29.jpg?dl=0

 

 

XV%20%287%29.jpg?dl=0

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po jakimś czasie dumania i po kilku radach Edzia (dziękuję) ściszyłem wydech w swoim motocyklu. Mam V&H 2in1. Dla mnie zbyt głośny i więcej z niego było huku niż brzmienia. Na rurę perforowaną fi 64 nawinąłem około 300 g waty (wełny) stalowej. Mój wydech ma wewnętrzną średnicę około fi 75-80. Zrobiony jest nie z rury, ale z dwóch wytłoczek i stąd taki wymiar. Nie będę wdawał się w szczegóły montażu, ale chętnie się podzielę jeśli będzie ktoś zainteresowany. Z efektu jest bardzo zadowolony. Nie robiłem pomiarów przed, ani po, ale wyraźnie słychać różnicę. Jest dużo ciszej i ma dużo lepsze brzmienie. Dźwięk jest niski, basowy, pozostało "parskanie" przy zamykaniu gazu i "sapanie" przy powolnej zmianie biegu. Jestem zadowolony! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wiadomo że sopro motocykli oraz Chopperów i Cruzerów nie posiada obrotomierzy.W takim przypadku jest problem z miarodajnym pomiarem ilości decybeli wedle rozporządzenia. Z pomocą jednego z kolegów forum Hondy Shadow zakupiłem Tachometr indukcyjny który wskazuje obroty na podstawie impulsów wysokiego napięcia z układu zapłonowego.Chętnych ciekawych posiadanej ilości decybeli na moich tłumikach ,akcesoryjnych lub wierconych tłumików zapraszam na miarodajny pomiar pod warunkiem że jest łatwy dostęp do układu zapłonowego.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...